Hlavní navigace

Názory k článku Kouří vaše dítě? Nestrašte ho rakovinou, ukažte mu krabici od iPhonu

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 5. 2022 7:35

  MonikaSh

  Otázkou je, jak se 12tileté děti dostanou k cigaretě, když je jejich prodej omezen až od 18. let? Asi největší šance jak přijít k cigaretě jsou rodiče - kuřáci, kteří už od narození ve svých dětech vytvořili díky pasívnímu kouření závislost na nikotinu. Pak benevolentní trafikanti/pro­davači cigaret, kterým je potřebnější zisk než zdraví cizích děti a dále starší kamarádi, kteří těm s mladším vzhledem cigarety koupí.
  Jinak mě ten titulek spíš pobavil ve smyslu: "Jestli budeš kouřit, tak ti za trest koupím IPhona a na cigarety už ti nezbydou peníze." ;-)

 • 4. 5. 2022 9:09

  bez přezdívky

  Nevím zda je to nějakým lékařským institutem potvrzené. Ale myslím si že závislost na kouření právě zaniká. Já jsem kouřil a mohu říct ,že jsem proste přestal ze dne na den a třeba si občas dám dvě cigarety za rok a nedělá mi problém zase nekouřit. A tak to mají moji kamarádi a vrstevnici. 1 z 10 se stane závislým kuřákem alespoň co se týče mé zkušenosti. jsem ročník 92 a můj bratr pro srovnání je 2000 tak sám vidím a mohu srovnávat. Motivaci pro nekouření není žádná čím více se tím budete zaobírat tím vice potají bude vaše dítě kouřit. Na cigarety dokud nebudou stát 500 krabička se proste složí. A nebo si koupí tabák a ubalí si. Bohužel potom až bude krabička stát 500 nastává další problém. A ten problém se nazývá marihuana, ta je bohužel zdarma ve většině případů, znám děti co kouřily listí z ořechu, klacky z bezu atd. Pokud chcete aby děti nekouřily, zvyšte věk na prodej cigaret na 21 let, dále zaveďte pokuty za kouření od 18 let do 21 let ve výši 2000 tis na místě ve správním řízení na 20 tisíc a prodej cigaret nezletilému do 21 let za 250 tisíc pokutu prodejně. Potom už kouřit nikdo nebude.

 • 4. 5. 2022 12:17

  MonikaSh

  Kontrolovat a pokutovat nezletilé taky nemůžete jen tak. Musí být u toho OSPOD a zavolat osobu odpovědnou za výchovu kontrolovaného dítěte.

  A kdyby nikdo nekouřil a nepil alkohol, tak to by zase připravilo státní kasu o peníze.

  Ono je to s vymáháním zákazu kouření celkově problematické. Když se zavedl zákaz kouření na zastávkách, tak to (aspoň u nás) nikdo nepostihoval. Hospody zase zavedly "Kuřácké kluby". Zavřeli vstupní dveře a pouštěli dovnitř jen členy klubu/spolku.

 • 6. 5. 2022 6:35

  Ink

  Pak mu ukažte, kolik peněz z kasičky mu každoročně sežere inflace. To ho připraví o iluze úplně.

 • 12. 5. 2022 15:57

  bez přezdívky

  "Kouříte-li, dejte mu jasně najevo, že nejste spokojeni se svým kuřáctvím."

  To je ovšem pro spoustu kuřáků téměř nereálné. Museli by si přiznat, že mají problém. Pokud by tak učinili, proč by pak dále kouřili?

  Kouření je, alespoň dle mého názoru, převážně obrazem nespokojenosti se sebou samým. To je zároveň i řešením. Nejdříve najít, nebo si nechat pomoci najít, jiný zdroj spokojenosti, a pak se kouření stane jednoduše zbytečným. Mluvím z vlastní zkušenosti. "Stačilo" potkat toho pravého člověka a hle, ze dne na den nebylo co řešit.

  Kdyby se někdo chtěl této zbytečné závislosti zbavit, dejte vědět, třeba pomůžu.