Hlavní navigace

Kontaktní čočky levně? Nejprodávanější vyjdou na tisíc korun za rok

10. 4. 2016

Sdílet

 Autor: Shutterstock.com
Jedním z častých argumentů, proč si nepořídit kontaktní čočky, bývá cena. Roční náklady na nejprodávanější čočky přitom včetně potřebného roztoku činí 1500 až 2000 Kč.

Velký e-shop zaměřený na prodej kontaktních čoček a příslušenství VašeČočky.cz, který působí ve čtrnácti evropských zemích, poskytl údaje o prodejích kontaktních čoček svým zákazníkům a z nich vyplývající náklady na jejich pořízení a provoz. Při kalkulaci nákladů na kontaktní čočky totiž nesmíme zapomínat zejména na čisticí roztoky.

Na kolik nás tedy vyjde nošení kontaktních čoček?

Měsíční čočky

Kontaktní čočky s měsíčním intervalem výměny jsou v Česku nejoblíbenější variantou. Nejprodávanější jsou čočky SoftLens 59 (6 čoček) za 268 Kč. Tento typ patří zároveň k nejlevnějším na trhu. Ročně tento model vyjde na 1072 Kč.

K čočkám je třeba připočítat náklady na roztok, ve kterém je uchováváme přes noc. Na VašeČočky.cz jde nejvíce na odbyt roztok ReNuMultiPlus 360 ml za 249 Kč. (Tento roztok patří k nejprodávanějším i podle dat online lékárny Pilulka.cz, další oblíbené najdete v přehledu 10 TOP roztoků.)

Zajímá vás, proč se roztoky na kontaktní čočky mnohdy cenově liší? Za jeden mililitr nejlevnějšího roztoku zaplatíte okolo třiceti haléřů. Za nejdražší i více než dvě koruny, více v článku na serveru 120na80.cz.

Podle zkušeností zákazníků vydrží lahvička při dodržování správných zásad přibližně tři měsíce, ročně tedy za uvedený roztok zaplatí zhruba 1000 Kč. Nicméně e-shopy často v rámci věrnostních programů roztok přidávají jako dárek nebo ho výrazně cenově zvýhodňují. Z toho vyplývá, že roční náklady na nejprodávanější čočky a roztok činí maximálně 2000 Kč, při slevě to může být 1500 Kč.

Jednodenní čočky

Jde o zdravější a pohodlnější variantu, kdy čočky jednoduše ráno nasadíte a večer vyhodíte. Vyjdou sice dráž než ty měsíční, ale odpadají starosti s jejich ukládáním. Tím pádem ušetříte kolem 1000 Kč ročně za roztok a další příslušenství.

Nejprodávanější jednodenní čočky na VašeČočky.cz jsou 1 DayAcuvueMoist (30 čoček) za cenu 469 Kč. Za jeden pár a jeden den nošení tedy zaplatíte 31 Kč. Existují samozřejmě dražší i levnější varianty, tou nejlevnější na VašeČočky.cz je typ Focus DAILIES AllDayComfort (90 čoček). Jeden pár těchto čoček pak vyjde na 22 Kč.

„Je třeba říct, že jednodenní čočky typicky nejsou záležitost pro každodenní nošení, proto počítat cenu za roční nošení obvykle nedává smysl. Lidé je kupují pro speciální příležitosti, nejčastěji na sport, nový pár tak načnou párkrát měsíčně,“ říká optometrista Daniel Szarvas.

Na kontaktní čočky v určitých případech přispívá i zdravotní pojišťovna, podrobnosti v článku na serveru 120na80.cz.

Zdroj: TZ www.vasecocky.cz

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).