Hlavní navigace

Konec diskriminace britských majitelek větších košíčků

11. 5. 2009

Sdílet

Britským ženám se podařilo přimět obchodní řetězec Marks&Spencer, aby přestal znevýhodňovat majitelky většího poprsí tím, že jim zvýší cenu za podprsenky. Firma totiž podprsenky s košíčky DD a většími prodávala o 2 libry dráže. Informovala o tom agentura ČTK. Marks&Spencer vyšší cenu zdůvodnil tím, že podprsenky větších velikostí je nákladnější vyrobit. To však řada Britek považuje za diskriminaci a „daň za větší prsa“. U jiného zboží přitom firma ceny podle velikostí nerozlišovala.

Britským ženám se podařilo přimět obchodní řetězec Marks&Spencer, aby přestal znevýhodňovat majitelky většího poprsí tím, že jim zvýší cenu za podprsenky. Firma totiž podprsenky s košíčky DD a většími prodávala o 2 libry dráže. Informovala o tom agentura ČTK.

Marks&Spencer vyšší cenu zdůvodnil tím, že podprsenky větších velikostí je nákladnější vyrobit. To však řada Britek považuje za diskriminaci a „daň za větší prsa“. U jiného zboží přitom firma ceny podle velikostí nerozlišovala.

Celý článek naleznete na serveru Aktuálně.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autorka během své krátké redaktorké dráhy vystřídala psaní recenzí pro tištěný hudební časopis za internetový server Vitalia.cz. Mezitím také přispívala do norského školního časopisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).