Hlavní navigace

Komáři útočí

28. 7. 2010

Sdílet

Letošní chladné jaro, vydatné deště a četné lokální záplavy způsobily přemnožení komárů, kteří jsou ještě agresivnější než v předešlých letech. Zákeřný hmyz může člověku způsobit vážnou alergickou reakci, či na něj přenést některé z nebezpečných onemocnění.  Účinnou ochranu představuje správně zvolený repelent. Jak takový repelent vybrat a na co si dát při jeho nákupu pozor? Dívat se pouze na cenu se u repelentů nevyplácí. Zákazníci by si především měli dát pozor na účinnou látku, kterou…

Letošní chladné jaro, vydatné deště a četné lokální záplavy způsobily přemnožení komárů, kteří jsou ještě agresivnější než v předešlých letech. Zákeřný hmyz může člověku způsobit vážnou alergickou reakci, či na něj přenést některé z nebezpečných onemocnění. 

Účinnou ochranu představuje správně zvolený repelent. Jak takový repelent vybrat a na co si dát při jeho nákupu pozor? Dívat se pouze na cenu se u repelentů nevyplácí. Zákazníci by si především měli dát pozor na účinnou látku, kterou repelent obsahuje, a také na to, jak dlouho přípravek účinkuje.

Při výběru vhodného repelentu byste neměli zapomenout zkontrolovat jeho datum spotřeby. Jde o zdánlivou samozřejmost, které ale stále hodně lidí nevěnuje pozornost.

V některých případech mohou být repelenty v boji s nebezpečným hmyzem účinnější formou prevence nežli například očkovací vakcíny či antimalarika. Počet známých infekčních onemocnění se totiž blíží skoro stovce, ale farmaceutické přípravky jsou vhodné vždy jen pro některé z nich. Proto má používání vhodných repelentních přípravků zásadní význam pro předcházení potenciální nákazy.

K tématu: Jak pořídit správný repelent

Několik rad, které vám pomohou zorientovat se v široké nabídce přípravků.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).