Hlavní navigace

Ministerstvo zemědělství chce vytvořit kodex pro farmářské trhy

15. 2. 2011

Sdílet

Podle ministerstva se na některých tzv. farmářských trzích stávalo, že nabízené zboží nepocházelo od pěstitelů a výrobců, ale třeba z velkoobchodu. Úředníci nyní proto chtějí stanovit „farmářský“ kodex, informovala ČT24. Ministerstvo se domnívá, že někteří pořadatelé trhů, kteří neměli dostatečný počet prodejců, umožnili prodávat i takovým obchodníkům, kteří nabízeli zboží z velkoobchodu. „V zahraničí takovým případům brání závazná pravidla asociací, které všechny trhy zastřešují,“ uvádí ve…

Podle ministerstva se na některých tzv. farmářských trzích stávalo, že nabízené zboží nepocházelo od pěstitelů a výrobců, ale třeba z velkoobchodu. Úředníci nyní proto chtějí stanovit „farmářský“ kodex, informovala ČT24.

Ministerstvo se domnívá, že někteří pořadatelé trhů, kteří neměli dostatečný počet prodejců, umožnili prodávat i takovým obchodníkům, kteří nabízeli zboží z velkoobchodu. „V zahraničí takovým případům brání závazná pravidla asociací, které všechny trhy zastřešují,“ uvádí ve zprávě ČT24.

Na kodexu by se měli kromě ministerstva podílet i pořadatelé trhů. Lidé by tak na tržištích označených jako „farmářské“ měli záruku, že kupují domácí a čerstvé potraviny.

Sezona trhů začíná během března a dubna.

Přehled farmářských trhů na celý týden najdete vždy v pondělí na Vitalia.cz včetně plánů na jarní období.

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).