Hlavní navigace

Kocáb podpoří vznik funkce dětského ombudsmana

Ministr pro lidská práva Michael Kocáb je pro vznik funkce dětského ombudsmana, který by měl hájit zájmy dětí. Česko je jednou z mála evropských zemí, kde tento institut ještě neexistuje, řekl novinářům Kocáb. Uvedl, že ochrana dětí je problémem, jímž se bude zabývat konference Evropa přátelská k dětem. Koná se pod jeho záštitou 6. a 7. dubna v Praze.
Michaela Vydrová 27. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministr pro lidská práva Michael Kocáb je pro vznik funkce dětského ombudsmana, který by měl hájit zájmy dětí. Česko je jednou z mála evropských zemí, kde tento institut ještě neexistuje, řekl novinářům Kocáb.

Uvedl, že ochrana dětí je problémem, jímž se bude zabývat konference Evropa přátelská k dětem. Koná se pod jeho záštitou 6. a 7. dubna v Praze.

Eva Vaníčková z úřadu vlády doplnila, že konference se zúčastní na 200 odborníků i dětí. Diskutovat budou zejména na téma média a děti. Probírat budou vysílací časy, nevhodnou skladbu programů, vliv reklamy, nebezpečí internetu i výchovu bez násilí.

Bavit se budou i o případném zřízení instituce dětského ombudsmana v ČR. „Dětský ochránce práv už funguje ve 30 zemích Evropy. Je to logické, někdo se dětí musí zastat a hájit jejich práva,“ řekla Vaníčková.

Celou konferenci budou děti sledovat. Fungovat bude Dětská tisková agentura, která bude psát a vydávat tiskové zprávy, dodala Vaníčková.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).