Hlavní navigace

Každý pátek stavíme a v sobotu bouráme, říkají na Kulaťáku. V sobotu již 250. farmářské trhy

21. 4. 2016

Sdílet

 Autor: Farmářské trhy na Kulaťáku
Farmářské trhy na Kulaťáku se začaly pořádat v roce 2010 jako první velký trh v České republice v novodobé historii.

Letos již úspěšně běží sedmá sezóna a farmářských trhů jsou desítky po celé zemi. Kompletní přehled farmářských trhů v ČR najdete v našem katalogu:

 

„Na začátku to nebylo vůbec jednoduché, prodejci nevěřili, že trhy budou úspěšné, nebylo takřka co prodávat, výrobci nebyli na přímý prodej připraveni, ani vybaveni, dokonce se muselo farmářům na prvních trzích přispívat na naftu, aby na Kulaťák přijeli,“ vzpomínají dnes pořadatelé.

Farmářský trh na Kulaťáku

  • Trhy se konají 7. sezónu.
  • V sobotu 23. dubna 2016 proběhne již 250. Farmářský trh na Kulaťáku.
  • V současné době organizátoři vybírají již ze 631 prodejců a dodavatelů.
  • Celkem za celou dobu bylo postaveno 22 500 stánků, neboť Farmářské trhy na Kulaťáku se každý pátek staví (a v sobotu po trhu bourají).
  • Po celou dobu byly trhy zrušeny pouze dvakrát, z důvodu povodní a hurikánu.
  • Více o trhu: Farmářské trhy na Kulaťáku

Bohatý sortiment zahrnuje ovoce, zeleninu, mléčné výrobky, maso, uzenářské výrobky, kávu, čaje, ořechy, bylinky, houby, mošty a šťávy, pekařské výrobky, občerstvení, květiny, ryby, víno, rukodělné výrobky, vejce, koření. „Existuje také řada specialit, které jinde těžko seženete, jako je na příklad: detoxikační březová voda, mladá minikuřátka, lahodná houba – kačenka česká, medvědí česnek, různě barevné mrkve, nepřeberné množství bylinek, maso z pratura a spoustu dalších věcí dle sezony,“ uvádí Monika Dušková z pořadatelského týmu. „Na každém trhu návštěvníci najdou bohatý catering, který po sedm let připravovali známí kuchaři. Jako první vařil na trhu svá nepřekonatelná vajíčka Radek Příhonský (Grand hotel Pupp, Karlovy Vary), a dále Filip Sailer (Kluci v akci), Roman Vaněk a Marek Hora (PRAKUL), Hana Michopulu, Lenka Požárová a další.“

Pořadatelé v rámci dlouhodobého projektu Kulaťák na cestách objíždějí dodavatele, navštěvují přímo farmy a výrobny a dohlížejí na kvalitu zboží na trhu. Zájemci o prodej mají totiž někdy poněkud zkreslené představy o tom, co obnáší kvalitní farmářský trh. Více v rozhovoru s pořadatelem trhů Pavlem Šťastným: Nemám pole, ale koupím, koupím. Takové prodejce ženeme na Kulaťáku vidlemi.

Zdroj: TZ Farmářské trhy na Kulaťáku, www.farmarske-trhy.cz

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).