Hlavní navigace

Každoroční chřipková epidemie je tady

21. 1. 2011

Sdílet

Nemocných přibývá a spolu s oteplením se začala šířit i chřipka. Počet lidí nemocných chřipkou se na Vysočině zvýšil o pětinu, na Pardubicku je situace podobná.  Na jihu Čech stoupl za poslední týden počet ohlášených akutních respiračních onemocnění o více než desetinu. Na 100 tisíc obyvatel připadá v přepočtu 1360 nemocných, což je o 11,3 procenta víc než minulý týden.

Nemocných přibývá a spolu s oteplením se začala šířit i chřipka. Počet lidí nemocných chřipkou se na Vysočině zvýšil o pětinu, na Pardubicku je situace podobná. 

Na jihu Čech stoupl za poslední týden počet ohlášených akutních respiračních onemocnění o více než desetinu. Na 100 tisíc obyvatel připadá v přepočtu 1360 nemocných, což je o 11,3 procenta víc než minulý týden.

Jde o zatím nejvyšší výskyt v této sezoně,“ sdělil agentuře ČTK František Kotrba z krajské hygienické stanice.

Na očkování proti chřipce je už pozdě

Pacienti přibyli ve všech věkových kategoriích s výjimkou dospělých ve věku 25 až 59 let. Výrazný nárůst počtu onemocnění hygienici zaznamenali mezi předškoláky do pěti let, a to o 16,9 procenta, a školními dětmi do 14 let, o 25,4 procenta.

V ostatních krajích je situace podobná. Hygienici už na začátku roku varovali před příchodem chřipkové epidemie, která se nyní pomalu rozšiřuje v Evropě. Na očkování proti sezónní chřipce ke proto nyní už pozdě, vakcína zabírá totiž až za dva týdny.

Před respiračními chorobami může nyní ochránit jen dobrý imunitní systém, který můžete podpořit vyššími dávkami vitaminu C a zinku.

VŠE, CO JSTE O CHŘIPCE CHTĚLI VĚDĚT: Seriál Chřipka – zas a znova

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).