Hlavní navigace

Každé desáté dítě se setkalo s kyberšikanou

16. 2. 2010

Sdílet

S internetem a mobilními telefony se setkáváme s pojmem kyberšikana. Agresorům nestačí šikana samotná, ale natáčejí si ji zejména prostřednictvím mobilního telefonu a následně ji zveřejňují na internetu. Dalším nástrojem kyberšikany může být například komunikační síť facebook, kde žáci zakládají stránky zaměřené proti konkrétnímu učiteli. V diskuzích jej zesměšňují a urážejí.
telefon, holka

S internetem a mobilními telefony se setkáváme s pojmem kyberšikana. Agresorům nestačí šikana samotná, ale natáčejí si ji zejména prostřednictvím mobilního telefonu a následně ji zveřejňují na internetu.

Dalším nástrojem kyberšikany může být například komunikační síť facebook, kde žáci zakládají stránky zaměřené proti konkrétnímu učiteli. V diskuzích jej zesměšňují a urážejí.

Z dnes zveřejněného průzkumu projektu na minimalizaci šikany vyplývá, že se s touto podobou šikany za poslední půl rok setkalo každé desáté dítě a více než pětina dětí pokládá za zábavné natáčet svého učitele na video a pak jej zesměšňovat.

Mobilní telefony s možností nahrávání videa se tak stávají nástrojem ke zneužívání a ubližování. Je pouze otázkou času, kdy bude na trhu nějaká jiná technologie, kterou agresoři začnou zneužívat stejným způsobem jako dnes mobilní telefony.

Foto: Agentrua SXC

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).