Hlavní navigace

Karlínské farmářské trhy - 36 druhů dýní!

21. 10. 2010

Sdílet

Pravidelné trhy u kostela sv. Cyrila a Metoděje v pražském Karlíně budou pro tento rok předposlední. A co nás 23. 10. čeká? „Bude toho jako obvykle plný obsah asi 50 automobilů, dodávek a pikapů,“ říkají pořadatelé z občanského sdružení Pod platany. Slibují spoustu zeleniny, český modrý česnek, ale taky třeba kapustu a zelí. Ve skupině ovoce dominují jablka a hrušky, ale také švestky a brusinky. Bude mléko a sýry a řada pekařů s chleby, koláči a koláčky.

Pravidelné trhy u kostela sv. Cyrila a Metoděje v pražském Karlíně budou pro tento rok předposlední.

A co nás 23. 10. čeká? „Bude toho jako obvykle plný obsah asi 50 automobilů, dodávek a pikapů,“ říkají pořadatelé z občanského sdružení Pod platany. Slibují spoustu zeleniny, český modrý česnek, ale taky třeba kapustu a zelí. Ve skupině ovoce dominují jablka a hrušky, ale také švestky a brusinky. Bude mléko a sýry a řada pekařů s chleby, koláči a koláčky.

Novinkou bude dýňová a bylinková farma Latifundie z Dobříše, která přiveze 36 druhů dýní!

Občerstvení bude tentokrát nabízet vegetariánský restaurant Mlsná kavka z Karlína, připraví polévky houbovou, dýňovou, bramborovou a taky lilkové lasagne.

„Na příštích trzích – 30. 10. bude silná nabídka podzimních květin a směs všeho nejlepšího, co se tu za desatero trhů vystřídalo, protože to budou letos trhy poslední,“ připomínají pořadatelé. „I když kdo ví, třeba se zadaří a budou trhy ZIMNÍ a nebo aspoň VÁNOČNÍ.“

sobota 23. října 2010, 7.30–14 hodin

Karlínské náměstí, Praha 8, okolí kostela sv.Cyrila a Metoděje

metro B /Křižíkova/, metro C,B /Florenc/, tram 8, 24, tunel pro pěší v Thámově ulici mezi Karlínem a Žižkovem, dostatek parkovacích míst (bez modré zóny)

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).