Hlavní navigace

Kam se poděl český česnek?

17. 9. 2010

Sdílet

Marně hledáte v obchodech česnek, který nepochází z Číny? Vadí vám, že nemáte na vybranou, a tak musíte koupit nekvalitní česnek, kterému chybí skutečná „česnekovost“? Farmářské tržiště Kubáň (ke kašně) srdečně zve tuto sobotu od 10:30 všechny zájemce, upíry nevyjímaje, na přednášku na téma „Kolik česneků známe a kam se poděl český česnek?“.

Marně hledáte v obchodech česnek, který nepochází z Číny? Vadí vám, že nemáte na vybranou, a tak musíte koupit nekvalitní česnek, kterému chybí skutečná „česnekovost“?

Farmářské tržiště Kubáň (ke kašně) srdečně zve tuto sobotu od 10:30 všechny zájemce, upíry nevyjímaje, na přednášku na téma „Kolik česneků známe a kam se poděl český česnek?“.

Přednášet bude Ing. Pavel Havránek, CSc., z Univerzity Palackého v Olomouci, vědecký pracovník oborů biologických na katedře botaniky. Přednáška a následná diskuse se koná za každého počasí, pro návštěvníky je připraveno zastřešení.

Vstup je zdarma.

K tématu: Kam zmizel český česnek?

Český česnek se v běžné obchodní síti nedá koupit. Můžete si nohy uchodit a stejně ho nenajdete. Bez ohledu na to, zda nakupujete potraviny v obřím nákupním centru, menším supermarketu, „socialistické“ samoobsluze nebo večerce na nejbližším rohu. Vždy narazíte na česnek z Číny.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).