Hlavní navigace

Jste mimořádní? Statistika ví, jak vypadá průměrný Čech

21. 10. 2010

Sdílet

Český statistický úřad (ČSÚ) při příležitosti Světového dne statistiky, 20. října, zveřejnil údaje, kterými chce upozornit na důležitost úředních statistik ve společnosti. Jaké parametry má průměrný občan České republiky? Vypočtený průměr pro ženu a muže udává, že měří 172,4 cm a váží 74,8 kg. Přitom se jedná o ženu ve věku 42 let a podle naděje na dožití ji čeká ještě téměř 40 let života. Má mezi jedním až dvěma dětmi, první dítě porodila po 27. narozeninách. Ukončila střední vzdělání s…

Český statistický úřad (ČSÚ) při příležitosti Světového dne statistiky, 20. října, zveřejnil údaje, kterými chce upozornit na důležitost úředních statistik ve společnosti.

Jaké parametry má průměrný občan České republiky?

Vypočtený průměr pro ženu a muže udává, že měří 172,4 cm a váží 74,8 kg.

Přitom se jedná o ženu ve věku 42 let a podle naděje na dožití ji čeká ještě téměř 40 let života. Má mezi jedním až dvěma dětmi, první dítě porodila po 27. narozeninách. Ukončila střední vzdělání s maturitou.

A jak je na tom muž? Je o něco mladší než průměrná žena, je mu kolem 39 let. Ovšem oproti svému ženskému protějšku bude na tomto světě jen do 74 let svého věku. Pokud se jedná o jeho ukončené vzdělání, tak je o stupeň nižší než u ženy, tedy střední bez maturity.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).