Hlavní navigace

Jihlavská onkologie má akreditaci pro vzdělávání lékařů

Helena Singerová

Jedná se o akreditace na dobu osmi let na postgraduální vzdělávání lékařů v oboru radiační onkologie a klinická onkologie, což lékaři umožní absolvovat celý vzdělávací program na domácích pracovištích, bez nutnosti dlouhodobých stáží na klinikách v Praze nebo Brně. Jihlavská nemocnice tak bude moci pracovat přímo s kmenovými lékaři podle vzdělávacích plánů. Již nyní je do programu zařazeno šest lékařů Nemocnice Jihlava.

Doba čtení: 1 minuta

Jedná se o akreditace na dobu osmi let na postgraduální vzdělávání lékařů v oboru radiační onkologie a klinická onkologie, což lékaři umožní absolvovat celý vzdělávací program na domácích pracovištích, bez nutnosti dlouhodobých stáží na klinikách v Praze nebo Brně.

Jihlavská nemocnice tak bude moci pracovat přímo s kmenovými lékaři podle vzdělávacích plánů. Již nyní je do programu zařazeno šest lékařů Nemocnice Jihlava.

„Rozvoj onkologického centra pomůže zajistit dostupnost nejmodernější onkologické léčby pro všechny pacienty kraje, ale i jiných spádových oblastí, kteří ji vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a onkologické diagnóze potřebují,“ konstatoval Lukáš Kettner, vedoucí krajského odboru zdravotnictví.

Krajské onkologické centrum léčí ročně zhruba tisícovku pacientů. Poskytuje péči nemocným lidem z  Jihlavska, Havlíčkobrodska, Třebíčska, Žďárska a Pelhřimovska. Lůžková část má nyní 49 lůžek a tři lůžka JIP.