Názory k článku
Jídlo na českých horách: od blbouna po hranolky za 130 korun

Jiří Macek aura:10
9. 1. 2018 7:32 Nový

Čaj a pivo

celé vlákno

Nejvíc mě šokovalo, že v Bufetu na rozcestí vysoko v Krkonoších je dražší sklenice čaje (pytlík za korunu + ohřátá voda z místního pramene) než půllitr piva.

Lenka Krbcova aura:96
9. 1. 2018 8:32 Nový

Re: Čaj a pivo

celé vlákno

Dobrý den, máte pravdu, to je už u nás takový kolorit, pivo "musí" být levnější než nealko, pořád jsme v království prince Pivoslava: https://www.vitalia.cz/clanky/pivo-levnejsi-nez-voda-kralovstvi-prince-pivoslava/. LK, Vitalia.cz

Tomas Hruby aura:67
10. 1. 2018 10:13 Nový

Re: Čaj a pivo

celé vlákno

Neřekl bych, že je u nás pivo nějak extra levné, marže vesměs celkem odpovídá realitě. Jde o opačný problém, totiž nesmyslné předražování nealka...

Milan Fakovaný aura:10
9. 1. 2018 16:48 Nový

Realista

celé vlákno

Zajímalo by mě, zda má autorka zkušenost z kuchyně v horském podniku nebo se jen ráno probudila po romantickém snu a hned to hodila na papír.

Borůvkový knedlík na horách = ve většině případů polotovar z Makra ohřátý v páře, v horším případě v mikrovlnce

Kulajda s místními houbami = polévka z polotovaru, která místní houby neviděla ani na svém obalu

chleba se škvarkama a cibulí = chleba z Kauflandu s pomazánkou odtamtud

Pokud nejedete skutečně do hotelu, který je kuchyní vyhlášený a řešíte horské boudy a podniky, pak skutečně zapomeňte na nějaké "pstruhy z místních sádek", "borůvky a houby z místních lesů" apod.

Milan Fakovaný aura:10
9. 1. 2018 16:59 Nový

Re: Realista

celé vlákno

Jako příklad zmíním to, co se povídá např. o slavné šumavské hospůdce "U Štěpána" známé z TV, kde se holedbali tím, že nabízí maso z vlastního chovu. Pak začali místní remcat, proč za nima teda dvakrát týdně jezdí dodávka Nowaco s mraženým hovězím, když mají maso z vlastního chovu. No a tak se stalo, že se najednou jejich tvrzení z "Pochutnat si u nás můžete především na specialitách z hovězího masa chovaného na vlastní biofarmě" změnilo na "Část hovězího masa pochází z našeho vlastního ekologického chovu".

Lenka Krbcova aura:96
9. 1. 2018 17:20 Nový

Re: Realista

celé vlákno

Dobrý den, bohužel určitě je celá řada případů, které odpovídají vašemu popisu (a asi jich je většina). Naštěstí se objevují i ty, se kterými mám zkušenosti já (a není to sen)). V létě se sbírá a vaří a nakládá... někde jsem viděla i ty vámi zmíněné ryby (za chalupou), zabijačku atp. LK, Vitalia.cz

Tomáš Marný aura:10
10. 1. 2018 15:31 Nový

Re: Realista

celé vlákno

Jo, ty ryby za chalupou mívali v Panském domě ve Františkově mezi Kvildou a Borovými Lady... Mohla jste si ukázat, kterého sivena chcete mít na talíři. Než se tam změnil nájemce, který je ochoten udělat vám maximálně předsmažený smažák.