Hlavní navigace

Jarní únava? Neexistuje...

25. 3. 2010

Sdílet

Podnikatel: Jarní únava je v tomto ročním období podobně vděčným a univerzálním konverzačním tématem jako diskuze o počasí. Možná vás ale trápí něco, co vůbec neexistuje. Podle Pavlíny Zdeňkové Kroužkové z Dietologického centra je jarní únava uměle vytvořeným problémem. „Pokud se člověk zdravě stravuje, pravidelně cvičí a pozitivně přemýšlí, nemůže trpět žádnou jarní únavou. Ovšem pokud si ráno vyslechne z rádia o jarní únavě, cestou do práce přečte článek o jarní únavě…, zřejmě podlehne tomu,…

Podnikatel: Jarní únava je v tomto ročním období podobně vděčným a univerzálním konverzačním tématem jako diskuze o počasí. Možná vás ale trápí něco, co vůbec neexistuje.

Podle Pavlíny Zdeňkové Kroužkové z Dietologického centra je jarní únava uměle vytvořeným problémem. „Pokud se člověk zdravě stravuje, pravidelně cvičí a pozitivně přemýšlí, nemůže trpět žádnou jarní únavou. Ovšem pokud si ráno vyslechne z rádia o jarní únavě, cestou do práce přečte článek o jarní únavě…, zřejmě podlehne tomu, že by měl jarní únavou trpět také a začne se cítit rovněž unaven,“ uvedla pro server Podnikatel.cz.

Čtěte téma: Po zimním spánku jarní únava

Jak se ke zvládání tzv. jarní únavy staví doktoři? A co na oficiální lékařské rady říkají homeopati?

Jarní únava prostě není lékařskou diagnózou, ale subjektivním pocitem, který někteří po zimě zažívají. Příčiny takového pocitu nejsou nijak komplikované a je proto také relativně jednoduché s jarní únavou (či domnělou jarní únavou) bojovat.

Pro milovníky zázraků je to špatná zpráva: „lékem“ je jako obvykle zdravá a vyvážená strava a pohyb. Nedostatek minerálů a vitamínů v organismu způsobený dlouhou zimou a hromadění toxinů v organismu, které se začnou efektivně vylučovat až na jaře, patří podle výživové poradkyně Moniky Divišové k hlavním příčinám pocitu únavy v tomto období.

Na druhou stranu není na místě trvající únavu podceňovat. Dlouhodobě přetrvávající únava může být signálem onemocnění… Přečtěte si celý článek Trápí vás jarní únava? Nic takového možná vůbec neexistuje na serveru Podnikatel.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).