Hlavní navigace

Jarní prázdniny přinesly víc úrazů na horách

10. 2. 2011

Sdílet

S jarními prázdninami přibylo v horských střediscích v Libereckém kraji vážných úrazů. Naposledy včera vyjížděla záchranná služba pro patnáctiletou snowboardistku do Harrachova, která si při pádu na sjezdovce poranila záda. „Po nedávném oteplení a následném ochlazení jsou povrchy sjezdových tratí v Jizerských horách a Krkonoších tvrdé a rychlé, lyžaři by proto měli zpomalit a nehazardovat,“ řekl agentuře ČTK náčelník horské služby v Krkonoších Adolf Klepš.

S jarními prázdninami přibylo v horských střediscích v Libereckém kraji vážných úrazů.

Naposledy včera vyjížděla záchranná služba pro patnáctiletou snowboardistku do Harrachova, která si při pádu na sjezdovce poranila záda.

Po nedávném oteplení a následném ochlazení jsou povrchy sjezdových tratí v Jizerských horách a Krkonoších tvrdé a rychlé, lyžaři by proto měli zpomalit a nehazardovat,“ řekl agentuře ČTK náčelník horské služby v Krkonoších Adolf Klepš.

Zraněné děvče v Harrachově putovalo do Jilemnické nemocnice, přestože mělo přilbu. „K poranění hlavy díky tomu nedošlo, dopadla ovšem na záda a vše nasvědčovalo vážnému poranění páteře,“ uvedl Klepš.

Záchranáři dívku ošetřili a zafixovali a předali ji zdravotníkům. V západních Krkonoších to není první podobný úraz v posledních dnech. V sobotu se vážně zranila v Benecku desetiletá školačka a vrtulník ji s podezřením na poranění páteře dopravil do nemocnice v Hradci Králové. V neděli zas letěl vrtulník do Jablonce nad Jizerou, kde sedmiletého chlapce srazil jiný lyžař.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).