Hlavní navigace

Budou ve čtvrtek v případě stávky farmářské trhy?

15. 6. 2011

Sdílet

Stávka plánovaná na čtvrtek pravděpodobně způsobí potíže s dopravou. Jak reagují pořadatelé farmářských trhů? Kvůli předpokládaným problémům s dopravou během čtvrtka 16. června dochází ke změně v konání farmářských trhů. Oslovili jsme pořadatele z měst, kterých by se mohl problém týkat, největší zmatky čekají zřejmě Prahu. Právě zde se o.s. Archetyp, pořadatel několika velkých farmářských trhů, rozhodl ke změně provozu.

Stávka plánovaná na čtvrtek pravděpodobně způsobí potíže s dopravou. Jak reagují pořadatelé farmářských trhů?

Kvůli předpokládaným problémům s dopravou během čtvrtka 16. června dochází ke změně v konání farmářských trhů.

Oslovili jsme pořadatele z měst, kterých by se mohl problém týkat, největší zmatky čekají zřejmě Prahu. Právě zde se o.s. Archetyp, pořadatel několika velkých farmářských trhů, rozhodl ke změně provozu.

Archetyp pořádá každý čtvtek farmářská tržiště na Kubáni a na Františku. Trh na Františku se kvůli stávce pro tentokrát ruší, Kubáň bude v provozu jako obyčejně bez ohledu na stávku, sdělil serveru Vitalia.cz Jiří Sedláček.

V pražských Holešovicích, kde najdete v týdnu čerstvé zboží v zeleninové hale č. 22 (Farmářské tržiště Holešovice) neplánují žádná mimořádná opatření, provoz tržnice by měl probíhat beze změn. „Je samozřejmě možné, že v některých případech mohou nastat problémy se zásobováním jednotlivých obchodů z důvodu dopravního kolapsu,“ upozorňuje ale manažer Pražské tržnice Jan Štíhel.

„Trhy na Chvalské tvrzi se budou konat beze změn,“ říká za pořadatele Andrea Alešová. Farmářské trhy Chvalská tvrz najdete v Praze 9-Horních Počernicích.

Stávkovat se bude pravděpodobně v řadě velkých měst. V Ostravě-Mariánských Horách počítají s tím, že pravidelné Čertovské trhy se budou i ve čtvrtek 16. 6. konat ve stejnou dobu (9–15 hodin) jako obvykle. „Trhy budou jako každý jiný čtvrtek. ale očekáváme menší návštěvnost. Z prodejců se zatím nikdo neomluvil,“ sdělila za pořadatele Hana Flodrová.

Pokud se některý z dalších provozovatelů čtvrtečních trhů (jejich přehled najdete zde) rozhodne vzhledem ke stávce trhy 16. 6. zrušit, budeme vás infomovat.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).