Názory k článku
Jak odmítnout povinné očkování – 1. díl

Karel
Karel (neregistrovaný) 62.168.35.---
29. 11. 2013 9:45 Nový

stanovisko ČLK

celé vlákno

STANOVISKO ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY K ODMÍTÁNÍ OČKOVÁNÍ LÉKAŘI
26.09.2013
Nejenom Ministerstvo zdravotnictví ČR, ale také již Česká lékařská komora (ČLK) se ostře ohradila proti odmítání očkování.
V dopise z 19. září 2013 adresovaném hlavnímu hygienikovi a Ministru zdravotnictví v demisi, prezident ČLK pan MUDr. Milan Kubek informuje o odborném stanovisku Vědecké rady komory, které jednoznačně odmítá popírání významu očkování a přeceňování nežádoucích účinků po očkování.

Komora nezastírá, že po očkování, stejně jako u kterékoli jiné léčby, se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, avšak tyto se v případě správně diagnostikovaného a řádně provedeného očkování vyskytují pouze v minimálním počtu a v naprosté většině se navíc jedná o méně závažné a krátkodobé změny zdravotního stavu (zvýšená teplota, zarudnutí, bolestivost v místě vpichu).

ČLK zdůrazňuje, že při zavádění každého nového očkování jsou samozřejmě výskyt a závažnost nežádoucích účinků sledovány a analyzovány. Zároveň všechny nežádoucí účinky související s očkováním jsou důkladně sledovány a lékaři jsou s nimi seznamováni.

ČLK považuje zpochybňování přínosu očkování ze strany lékařů za postup „non-lege artis“, tedy za postup v rozporu s nejvyšším dosaženým vědeckým poznáním.

Lékař, který zpochybňuje přínos očkování nebo dokonce odmítá provádět očkování tak porušuje nejenom Zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (§ 4, odst. 5), ale také Etický kodex ČLK (§ 2 odst. 1) a Úmluvu o lidských právech a biomedicíně (článek 4)!

Zdroj: ČLK, ČVS

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
29. 11. 2013 10:40 Nový

Re: stanovisko ČLK

celé vlákno

Stanovisko ČLK je obsahuje klasický trik:

(1) Zobecňuje odmítání očkování jako na stav ANO/NE a navíc nerozlišuje (2) odmítání právní povinnosti očkování a odmítání očkování z důvodů medicínských.

Je to zkrátka účelové vyjádření. Respektive sám bych považoval za hloupého každého lékaře, který by v duchu výpovědní hodnoty tohoto stanoviska třeba prohlásil:

"Přínos očkování je pode mně celosvětově pochybný!"

To by byl skutečně človek na vyhazov z ČLK. Něco úplně jiného je ale přece tenhle typ teze a názoru:

"Přínos plošného očkování malých dětí proti hepatitidě B v ČR vícevalentními vakcínami pravděpodobně nevyváží ani rizika tohoto očkování."

Seti
Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz
7. 12. 2013 10:42 Nový

Re: stanovisko ČLK

celé vlákno

Nejen, že je stanovisko účelové, jak uvádí pan doktor nade mnou, ale je vysloveně lživé:

"ČLK zdůrazňuje, že při zavádění každého nového očkování jsou samozřejmě výskyt a závažnost nežádoucích účinků sledovány a analyzovány. Zároveň všechny nežádoucí účinky související s očkováním jsou důkladně sledovány a lékaři jsou s nimi seznamováni."

Je to dokonce zmiňováno i zde v diskusi, že se nežádoucí účinky po očkování bagatelisují, pokud je jim vůbec věnována pozornost. Odhaduje se, že v systému VAERS, který sdružuje popis negativních účinků po očkování v USA, je zaznamenáno méně než 10 %, některé odhady hovoří i o méně než 1 % ze všech případů.

Když lžou v tomto bodě, jak mám vědět, že nelžou i v ostatních? Jak mám věřit instituci, která záměrně (že by o tom nevěděli nevěřím) lže a překrucuje?

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 12. 2013 9:59 Nový

Re: stanovisko ČLK

celé vlákno

Stanovisko je skutečně lživé. Osobně bych však zcela nejvíce opovrhoval manipulativním vyjádřením ČLK, která se snaží zastrašit lékaře tím, že budou trestáni i za pouhý svůj kritický názor na očkování de facto bez ohledu na obsah této kritiky.

To však žádné právní normy neumožňují. Pojem LEGE ARTIS a povinnost dodržovat profesní standardy se vztahuje výhradně na ZÁKROKY na těle a zdraví pacienta a ne na RADY A NÁZORY lékaře. Je zkrátka něco zásadně jiného rodiči z pozice lékaře očkování nedoporučit a vysvětlit mu proč - a očkování poté provést či neprovést podle rozhodnutí rodiče a mezi tím zpochybnit očkování a neprovést jej, přestože rodič je jiného názoru a očkovat chce.

ČLK se tady zúčastnila pouze sprostého agresivního PR, které samozřejmě vzniklo v hlavě někoho jiného...

Blanci
Blanci (neregistrovaný) 109.72.12.---
29. 11. 2013 10:07 Nový

Vakcinační fanatismus

celé vlákno

Odmítnutí očkování vyžaduje velkou dávku odvahy. Je nutno se předem důkladně připravit na to, že Vám pediatr položí zákeřnou otázku, jestli opravdu chcete své krásné a zdravé dítě nechat umřít na černý kašel. Poví Vám zajisté i to, že teď aktuálně řádí v dětském kolektivu strašná žloutenka typu B a že on/ona zná dva čerstvé případy odstranění varlátek chlapečkům, které jejich nezodpovědní rodiče nenechali očkovat proti příušnicím a zatlačí přitom slzu v oku.
Přesvědčení některých pediatrů – ne náhodou - přirovnám k sektářské víře či holému fanatizmu. Posuďte sami: dítě bylo řádně zaočkováno Hexou ve schématu 2+1 a MMR. Po přestěhování do jiného města jsem potřebovala potvrdit přihlášku do školky a v nejbližším okolí byl jen jediný pediatr přibírající nové pacienty. Proto jsem se k němu rozjela s přihláškou v ruce a dítětem ve věku 2roky a 7měsíců. Lékařka cosi pokynula sestře a vyzvala mne, ať dítě svléknu. Když jsem za sebou uslyšela zvuk zavírající se ledničky a křupnutí obalu injekční stříkačky, zeptala jsem se, co to má znamenat. Na to mi doktorka praví, že očkování je NEPLATNÉ a že bude očkovat celé očkovací schéma 3+1 ihned od znova. Měla jsem problém fyzicky uchránit napůl svlečené dítě před vpichem jehly a obě se chovaly tak, že by klidně dítěti byly schopné vpíchnout „včeličku“ i za cenu, že by mne obelstily odvedením pozornosti a pak by mi strčily kluka do náruče se slovy – no vidíte, už to má za sebou a ani to nebolelo …
Velmi nepříjemným, zvýšeným, přímo podrážděným a autoritativním tónem mi bylo sděleno, že pokud se do týdne nedostavím se synem k zahájení opakovaného očkování, udá mne na sociálku, neb jsem (cituji): „dítě NEPOSKYTLA k očkování, ač přítomno bylo“. To se jinak než fanatismem nazvat prostě nedá - o duplicitním očkování již naočkovaného, dva a půl roku starého dítěte jsem jaktěživ neslyšela.

LindaVrat
LindaVrat (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 12. 2013 21:08 Nový

Re: Vakcinační fanatismus

celé vlákno

Tak to je fakt mazec... nikdy jsem toto neslyšela... doufám, že se vám podařilo najít nového pediatra a na tuto lékařku bych podala okamžitě stížnost... děs běs... :-(

JM
JM (neregistrovaný) 85.71.249.---
16. 1. 2014 22:07 Nový

Re: Vakcinační fanatismus

celé vlákno

Tak to je teda mazec!!!To snad ani není pravda :(

SPimy
SPimy (neregistrovaný) ---.hkfree.org
5. 7. 2014 12:22 Nový

Re: Vakcinační fanatismus

celé vlákno

Dobrý den, prosím vás o svolení zveřejnit vaši zkušenost na webu pribehyoockova­ni.weebly.com. Určitě je třeba, aby se podobné zážitky také co nejvíce šířily a rodiče se mohli rozhodovat skutečně informovaně. Děkuji.
SP

Martina
Martina (neregistrovaný) ---.129.broadband18.iol.cz
29. 11. 2013 13:37 Nový

náš revers

celé vlákno

U nás dobrý, bez emocí.
S naší pediatričkou jsme byly dohodnuté na očku ve 4 měsících. Dcera měla v tu dobu ekzém, já do očka proto jít nechtěla, emailem "prevenci" zrušila. Pak jsme došli na kontrolu vybaveni argumenty proti očku, naštěstí to nebylo nutné, stačilo poskytnout video, možná se sama zalekla, co by se stalo, kdyby ji včeličku dala. Následovalo kolečko u gastroenterologa a alergologa, ... Pediatričce jsem následně řekla, že za těchto okolností nenechám dceru očkovat a nemoci risknu, navzdory doporučení. Podepsali jsme ji její revers a máme zatím klid. Prý věc musí řešit sociálka či hygiena. Teď to s paní doktorkou znovu proberu, ale v klidu a bez emocí, jako doposud. Každopádně vidí, že malá prospívá bez léků i vakcinace. Dceři bude rok a jinak je naprosto zdravá. Je to náročné, ale za její zdraví nám to stojí, máme podporu celé rodiny.

Martina
Martina (neregistrovaný) ---.129.broadband18.iol.cz
29. 11. 2013 17:40 Nový

Re: náš revers

celé vlákno

Obsah reversu - podepsali jsme pouze skutečnost, že nám bylo nabídnuto očkování proti pneumokokům, čím neuváděla (revers na rotoviry nechtěla). Dále i tzv. Hexavakcínou očkování proti záškrtu, tetanu, dáv. kašli, hep. B, haem. inf., dět.obrně.

Poučení, že dcera může těmito onemocnět, nemoc může mít vážný průběh s trvalými následky, způsobit smrt.

A že i přes její doporučení odmítáme.

Konec, nic víc.

Elly
Elly (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 11. 2013 13:58 Nový

Naše zkušenost

celé vlákno

Očkování našeho synka jsme dlouho zvažovali, ale spíše v rovině očkování doporučených. A to vzhledem k tomu, že malý má lehký rozštěp páteře, menší srdeční vadu a od 6 týdnů jsme díky eliminační dietě odhalili alergii na kravskou bílkovinu (projevující se mimo jiné exémem), soju a nižší snášenlivost lepku.

Naše dětská dr. přistupuje k očkování rozumně, takže nás nejprve nechala absolvovat všechna možná vyšetření a teprve potom jsme byli domluveni, že začneme s očkováním hexou. Všechna ostatní očkování jsme odmítli a paní doktorka nám je vlastně ani nenabízela. Očkování první dávkou hexy proběhlo, když byly malémy 4 měsíce. V té době jsme ještě věřili, že povinné očkování nemůže moc škodit, jinak by přece nebylo povinné. No, chybami se člověk učí... Byla jsem sice varována, že může přijít vyšší teplota, takže nějakých 38,7 nás nerozházelo, ale že může přijít i horší reakce, jsem nečekala. Musela jsem se vypořádat s celonočním, 10 hodinovým, téměř nepřerušovaným řevem. Chudák malý řval až se zalykal a nic na to nepomáhalo. Občas na chvíli odpadl vysílením a v polospánku se mi do něho podařilo dostat stříkačkou odstříkané mléko, ale jinak to byla hrůza. Teprve ráno se to zlepšilo, už jen tu a tam poplakával. Jenže přišly další poblémy. Odmítal jíst, objevil se mu exém a přestal spát. Od čtvrtka ráno do neděle večer naspal dohromady 10h a MM jsem po troškách dál musela dávat stříkačkou. Celkově byl chudák takový apatický. Naštěstí se to postupně zlepšilo.

Představa, že se to s dalšími dávkami vakcíny bude opakovat mě vyděsila. Začala jsem se tedy v mezičase o očkování více zajímat a nestačila se divit. Podařilo se mi zjistit, že hexa obsahuje v evropských příbalových letácích nedeklarované stopové množství kravské bílkoviny a kasein (čímž se vysvětlil minimálně exém). Načetla jsem si, mimo jiné i ve Vašich článcích, jak to je s nemocemi, proti kterým se očkuje, a rozhodli jsme se, že další očkování v nejbližších letech malému nedáme.

Když jsem na další kontrole sdělila paní doktorce, že my už očkovat nebudeme a vysvětlila jí, co se dělo po tom prvním očkování, navrhla nám nejprve odklad. Jelikož jsem trvala na svém, dostala jsem předtištěný formulář, kde se vyplňuje, že odmítáme hexa vakcínu a podepisuje se, že jsme si vědomi, že tímto odmítnutím pácháme přestupek. Papír máme přinést vypněný na další kontrolu. Už teď ho máme připravený, jen jsme tam dopsali, že odkazujeme na své vyjádření. V našem vyjádření jsme popsali reakci na první očkování a vysvětlili důvody, které nás k odmítnutí očkování vedou. Na fomuláři od paní doktorky na to není místo, ale rádi bychom, aby náš postoj nebyl jen strohé odmítáme.
Přestupky a obecně celá právní stránka je mi, jako právníku, mnohem bližší než ta medicínská, takže tam se případných sporů neobáváme. :-)

Jsem ráda, že jsem se ze strany naší paní doktorky nesetkala s přemlouváním, vydíráním či manipulací. Jediné, co zmínila bylo, abychom případně zvážili možnost monovakcín alespoň proti některým nemocem. Jmenovitě měla na mysli tetanus, naopak černý kašel neviděla jako až tak nutný.

Peter Tuhársky
Peter Tuhársky (neregistrovaný) ---.orange.sk
2. 12. 2013 20:50 Nový

Re: Naše zkušenost

celé vlákno

Vami opisovaná reakcia zodpovedá encefalitickému kriku, ktorý je príznakom poškodenia CNS. Moje dieťa to prekonalo tiež. Ide o kontraindikáciu ďalšieho očkovania vakcínou proti čiernemu kašľu, ktorá je aj jednou zo zložiek hexavakcíny.
Vakcína proti čiernemu kašľu je známa neurologickými komplikáciami. Spomínate intoleranciu BKM, a tu je ďalšia zaujímavá informácia, že práve u takýchto detí táto vakcína vyvoláva vo zvýšenej miere alergickú encefalitídu.

SPimy
SPimy (neregistrovaný) ---.hkfree.org
5. 7. 2014 12:24 Nový

Re: Naše zkušenost

celé vlákno

Dobrý den, prosím vás o svolení zveřejnit vaši zkušenost na webu pribehyoockova­ni.weebly.com. Určitě je třeba, aby se podobné zážitky také co nejvíce šířily a rodiče se mohli rozhodovat skutečně informovaně. Děkuji.
SP

Markéta
Markéta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 11. 2013 1:16 Nový

Také jsme odmítli

celé vlákno

Dobrý večer, pane doktore, děkuji za Vaše články k očkování. Očkování tak jak je nastaveno v ČR jsem odmítla. Syn byl po očkování spavý a apatický. Měla jsem doma jiné dítě. Po první Hexe dlouho pokašlával. Díky změně chování syna jsem se o očkování začala zajímat a studovat vše dostupné. Dosud mi nikdo nebyl schopen vysvětlit proč v ČR očkujeme 3+1 a v jiných státech stačí 2+1. Vysvětlení pediatra k očkování mi přijde nedostatečné, např. důvody očkování proti Hep. B a HiB. Pediatr akceptuje můj názor. V mém okolí mám min. 4 případy nežádoucích účinků po očkování (exémy, alergie). Synovi je 1,5 roku,je zcela zdráv. Jak budu dál postupovat, zda budu očkovat a v jakém čase, vůbec nevím. Moje sestra žijící v Německu očkování neřeší, je to dobrovolný akt a nepropukla tam epidemie nemocí proti kterým se očkuje. MŠ zatím neřeším, ale zajímalo by mě, jestli je MŠ povinna vzít předškolní dítě.
Pane doktore, prosím Vás, co říkáte této diskusi? :
http://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/
Děkuji Vám.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 11. 2013 9:43 Nový

Re: Také jsme odmítli

celé vlákno

Vážená paní Markéto,

děkuji za vstup (i ostatním výše). Pokud si dnes dobře uvědomíte, jak opravdu "málo na číslech" by stačilo přidat na přiznaných nežádoucích účincích očkování - vyřídilo by to na místě polovinu celého vakcinačního průmyslu, protože by i ty minimální přiznané škody již dostatečně přesáhly zjevně zanedbatelný užitek v nemálo případech očkování. Tento průmysl ve svém současném rozsahu stojí a padá s naprosto urputným a nesmiřitelným popíráním nežádoucích účinků vakcín. Je to jeho "conditio sine qua non". Jsou proto aktivovány všechny možné taktické a strategické nástroje aby toto poznání nebylo nikdy "oficializováno". Pro vakcinační průmysl je tím nejhorším co jej snad vůbec mohlo potkat - internet.

Pokud uvážíme, kolik negativní empirické zkušenosti lze velmi snadno dohledat na internetu a v různých diskusích - musíte se přiklonit k jedné ze dvou variant:

1) Lidé si to zkrátka vymýšlejí a úmyslně přisuzují vakcínám zdravotní problémy, potíže a závažnější komplikace u svých dětí, aby na trhu vyřídili nebo se pomstili vakcinačnímu průmyslu.

2) Intenzita objektivních nežádoucích účinků vakcín, která je přiznávaná v oficiálních zdrojích a státními orgány je nejméně ve dvou řádech umenšená oproti realitě - a je toho zkrátka nějak systémově dosaženo.

Pokud má očkování určitou vakcínou přiznanou pravděpodobnost závažných nežádoucích účinků tak 1:2 000 000, tak bych očekával že na internetu naleznu sotva dva případy takových podezření. Rozhodně bych neočekával 3 případy jen ve svém blízkém okolí mezi svými známými, kamarády, kolegy a případně i pacienty. A už vůbec bych neočekával, že zde v diskusi k e-seriálu který může číst tak v průměru 2-8 tis. lidí, se objeví takových zkušeností (podezření)třeba deset.

Žijeme ve společnosti, která nahradila původní mocenské nástroje (teror, diktaturu, totalitu, násilí, vojenskou moc aj.) sofistikovanou celospolečenskou lží. Je to globální lež, která je dnes nejúčinnějším mocenským nástrojem. Její techniky, způsoby, nuance a použití se proto stále více "profesionalizují". Globální lež se vyvíjí tak jako věda a poznání. Musíme s tím počítat a znát alespoň základní techniky "informační sebeobrany"...

Markéta
Markéta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 12. 2013 23:56 Nový

Re: Také jsme odmítli

celé vlákno

Děkuji za reakci, pane doktore.
Ano, právě Vámi uváděné ad.1) mi přijde, že je v mém okolí - pediatr, přátelé. Opravdu všichni věří v dogma z minulosti. Nikoho, při mém upozornění na velmi závažný zásah do organismu očkováním, to nepřekvapí a opět věří pediatrovi a dítě mu na stůl položí. Bohužel nepřiznaná realita a držená zuby nehty za oponou je ad.2).
Opravdu si stojí za to prohlédnout příbalový leták vakcíny např. Infarix Hexa: http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/Infanrix%20Hexa%20Souhrn%20SPC.pdf. Podívejte se prosím, na str.14, nežádoucí účinky - je jich tam až moc. Mně zarazily psychiatrické poruchy: VELMI ČASTÉ: NEOBVYKLÁ PLAČTIVOST. Co myslíte, že je pod tímto pojmem schováno? Ano, je to encefalitický pláč. Co to znamená, nemusím psát. V této diskusi již bylo popsáno. Velmi časté = 1/10. Tzn. že moje dítě má šanci 1:10 mít po očkování nežádoucí účinek? Pro mě velmi vysoké procento. A jaká je statistika, že dostane např. černý kašel? Statistiky mluví za vše. Příbalový leták mi předchozí pediatr nedal, jen mi sestra při prvním vpichu řekla, že si syn trochu pospí a usmála se :-). Na moje dotazy ohledně očkování nebyla pediatrička odpovědět a za svojí dlouholetou praxi nezaznamenala žádné poškození dítěte po očkování. Těším se na Váš 2. díl. Markéta

gustav
gustav (neregistrovaný) ---.27.broadband17.iol.cz
7. 12. 2013 0:23 Nový

Re: Také jsme odmítli

celé vlákno

ano, nezaznamenala žádné poškození, protože dle doktorů je i naprosto jasná reakce na očkování úplně něco jiného..takže i kdyby jim dítě po pár minutách po vpichu umřelo, podle nich to stejně bude jen náhoda..bohužel znám dost takových případů, kdy naprosto jasné reakce na očkování se doktoři snaží hodit na něco jiného..a kolikrát jim to i rodiče uvěří..ono je to ale z jejich stany logické..oni jsou za případné reakce z očkování odpovědni, proto to nikdy nepřiznájí

margaria
margaria (neregistrovaný) ---.netdatacomm.cz
30. 11. 2013 14:07 Nový

nelegalni?

Upozornuji, ze neni nikde zakonem stanovena povinnost registrovat dite u peditatra. znam rodice kteri zvolili tuto zakonnou moznost, a deti nikam nechodi. povinne jsou preventivni prohlidky, ale nez dojde k pokute, myslim 500Kc je povinnost byt myslim 3x upozorneni nevim jestli pediatrem nebo zdrav. pojistovnou. takze je to legalni vec, druha vec je jak by se k tomu postavila socialka... vice k tomu tematu lze najit na ferovanemocnice.cz tusim.

margaria
margaria (neregistrovaný) ---.netdatacomm.cz
30. 11. 2013 17:17 Nový

odmitani ockovani?

celé vlákno

opravdu neni nutne odmitat ockovani. je lepsi odmitnout konkretni vakcinu s vyjmenovanim jejich nezadoucich ucinku a zadat ockovani vakcinou s nulovymi nezadoucimi ucinky.

margaria
margaria (neregistrovaný) ---.netdatacomm.cz
30. 11. 2013 17:30 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Pane doktore, pani doktorko. Ockovani v zadnem pripade nodmitame, odmitame riziko nezadoucich ucinku zminene vyrobcem vakciny v pribalovem letaku. (vyjmenovat) Zadame vas timto o ockovani zcela bezpecnou vakcinou..

JSH
JSH (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 12. 2013 11:23 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

No upřímně doufám, že jste k rozhodnutí neočkovat dospěla rozumným zvážením pro a proti. No a to, co nazvu jako "fanatička na 100% bezpečí" je jen póza abyste s doktorkou nemusela diskutovat. V opačném případě můžu jen děcku popřát pevné nervy.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 12. 2013 15:17 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Milý JSH,
jak dnes chcete rozumně uvážit a porovnat dvě veličiny, když jednu prakticky vůbec neumíte určit a předpovědět "up to date" a ke druhé nemáte 90% dat, která byste potřeboval? Samozřejmě, že poté na prosazení své volby použijete "pózu", obzvláště, pokud jste přesvědčen, že nic moc jiného se vlastně nevyskytuje na protistraně.

JSH
JSH (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 12. 2013 17:05 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Vážený Autore,
měl jsem za to, že přesně o to se snažíte ve vaší sérii článků. Že se snažíte z toho obrovského víru emocí, obchodních zájmů (nejen výrobců vakcín) atd. vybrat alespoň trochu relevantní data a předložit je rodičům aby se mohli rozhodnout rozumem.
Jaké jsou podle Vás další možnosti se rozhodnout? Intuice a emoce fungují dobře, když je třeba se rozhodnout okamžitě. A emoce jsou základní nástroj manipulátorů z obou táborů. Rozhoduje se podle nich jednoduše, ale podle mého je tohle jedno z rozhodnutí, kde by emoce místo mít neměly.

Reagoval jsem hlavně na požadavek těch nulových nežádoucích účinků. Vždyť v realitě nic takového ani nejde dosáhnout, dá se tomu jen přiblížit. Od doktorky, se kterou bych musel argumentovat tímhle způsobem, bych hodně rychle prchal.
Přece nejsem v pohádce abych si dával nesplnitelné podmínky. Prostě napíšu důvod, proč jsem se rozhodl a že je to moje zodpovědnost. Kdyby se nedejbože nějaký horlivý úředník dostal k žádosti, která si klade nereálné podmínky, tak má velký prostor něco udělat. Vždyť ta žádost neobsahuje žádné argumenty a je z ní evidentní, že ten kdo ji psal netuší která bije.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 12. 2013 18:43 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Já Vám rozumím,

ale cítil jsem potřebu to napsat, jak jsem přesvědčen, že to je. Ta snaha tu určitě je. Ale zkrátka nestačí. Jsou to vše názory do diskuse. Jen jiné střípky do skládačky, kterou si stejně nikdo úplně celou neposkládá. Je to skutečně obtížná situace s tímto vědomím vůbec pouštět takové věci ven, ale jinak to nejde. Neumím si to jinak moc představit...

Zatímco to předtím byla opravdu jen prostá věcná reakce, s tím druhým odstavcem nyní od Vás bych už tolik nesouhlasil (přestože máte svým způsobem pravdu). Vysvětlení je zajímavé a dovolím si jej podat až tento pátek přímo ve druhém dílu článku. Úředník bude totiž uvažovat možná trošku jinak a zkusíme si nastínit, jaké motivy jej k tomu povedou.

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
1. 12. 2013 19:10 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Nejsme v pohádce? A co vyjádření papalášů z oboru zdravotnictví viz úplně první příspěvek? Všechny vedlejší účinky jsou hlášeny? Co to má společného s realitou?
Stačí projít pár posledních diskusí tady na Vitalii. Rodiče nejsou schopni přesvědčit lékaře, že má být něco nahlášeno. A dokonce i oddaný příznivec očkování otevřeně přiznává, že hlásit nic nebude.
Nakonec i právnička na straně odmítajících radí vyhnout se diskuzi a odvolat se na víru a přesvědčení.
Pokud chodíte k pediatričce, která nepoužívá k přesvědčování emoce a svůj názor vám sdělí bez vydírání, tak gratuluji. Ale věřte, že je to výjimka.

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
3. 12. 2013 13:25 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Na chvíli zpět. Já asi budu ten oddaný příznivec. Pan JB to poněkud zkresluje. Nebudu hlásit nic o čem jsem přesvědčen, že to nemá příčinnou souvislost s očkováním. Ne, že nebudu hlásit nic. Myslím, že za svojí praxi jsem už toho nahlásil celkem dost.
A nemám jako lékař problém s odkladem očkování nebo i s neočkováním, pokud se vyskytnou kontraindikace bránící očkovat.
VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
3. 12. 2013 16:54 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Děkuji za potvrzení, že to prohlášení ČLK je lživé, když nám sděluje, že jsou sledovány VŠECHNY nežádoucí účinky.

Vypadá to, že o tom, které účinky jsou sledovány, rozhodují tak objektivní odborníci, jako je pan VB.

Lenka Krbcova aura:96
3. 12. 2013 17:08 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Zdravím, "podle oficiálních odhadů je v ČR hlášeno pouhé jedno procento případů vedlejších účinků očkování," více http://www.vitalia.cz/clanky/podcenujeme-nezadouci-ucinky-ockovani/. LK, Vitalia.cz

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
3. 12. 2013 17:36 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Co je to oficiální odhad?

Lenka Krbcova aura:96
3. 12. 2013 21:04 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Je to citace z odkazovaného článku, tento údaj nám poskytl Státní ústav pro kontrolu léčiv. Tak tedy podrobněji: „Je však známo, že je nahlášeno jen velmi málo případů. Podle údajů z epidemiologických studií o výskytu nežádoucích účinků léčiv a počtu skutečně nahlášených reakcí odhadujeme, že je hlášeno zhruba jen 1 % případů,“ hodnotí situaci SÚKL... celý článek http://www.vitalia.cz/clanky/podcenujeme-nezadouci-ucinky-ockovani/ LK

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
3. 12. 2013 19:48 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Vy jste pohádkář. Nejdřív si tvrzení vymyslíte a pak si ho potvrdíte. Gratuluji.
Už jsme se o tom dohadovali, ale definici nežádoucího vedlejšího účinku vy vnímáte jako cokoliv. Já vnímám vedlejší účinek jako cokoliv co vedlejším účinkem být může a v tom se neshodneme.
VB

Blanci
Blanci (neregistrovaný) 109.72.12.---
3. 12. 2013 21:52 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Co tedy - dle Vás - může být vedlejším účinkem a co nikoliv?
Myslím totiž, že existují lékaři, kteří tvrdí, že NÚ neexistují vůbec, pak je skupina lékařů, kteří tvrdí, že NÚ jsou jakési zcela neškodné a zanedbatelné A, B a C, pak je obrovské vákuum, pak se najdou 2-3, kteří tiše řeknou, že jsou to A, B, C a asi i D. A nakonec je i skupina takových lékařů, kteří počítají s celou abecedou.

Jakou máte konkrétně Vy definici nežádoucích účinků? Které z nich jste nahlásil SÚKLU?

Radush07
Radush07 (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
3. 12. 2013 23:30 Nový

Re: hlášení na Súkl

celé vlákno

Na Súklu jsem viděla tabulku, kde je uveden výpis toho, co mají lékaři hlásit. Súkl si přeje hlásit i nějaké další reakce nad rámec základní tabulky i s delším časovým odstupem.

Osobně si myslím, že pokud jsem dobře četla zákon či vyhlášku, za aplikaci vakcíny je odpovědný, ten lékař, který ji aplikoval. Byla jsem poměrně překvapená a myslím, že i to by mohl být jeden z vlivů, proč lékaři nehlásí, aby na sebe nenahlásili nějaký přešlap a nebyli popotahováni (...on nám to doktor v nemocnici říkal, že možná to očkování, ale do propouštěcí zprávy nic nenapsal...). Co je uvedeno v příbaláku je adekvátní přijatelná prozkoumaná reakce a rodiče jsou přecitlivělí a pochopitelně dramatizují. Navíc třeba rýmička není pro některé pediatry žádná překážka v očkování.
Pak jsem někde načetla, že od 1.1. 2014 už lékař nebude zodpovědný za aplikaci vakcíny. Je toto pravda?

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.89.90.146.dyn.plus.net
4. 12. 2013 0:42 Nový

Re: hlášení na Súkl

celé vlákno

Ta minimální právní zodpovědnost, kterou doktor má, je ještě zmenšená?!!! Zase takové další pohlazení za škody na lidském zdraví? Myslím, že by se měli ozvat takoví řidiči autobusů a strojvedoucí, aby dali doktorům řádnou lekci v tom, co znamená právní zodpovědnost.

V předstihu kejhající
V předstihu kejhající (neregistrovaný) ---.dfri.se
4. 12. 2013 8:09 Nový

Re: hlášení na Súkl

celé vlákno

Další klasická póza. Nejotřesnější jaká je snad možná. Jen naprostý ignorant a hazardér by se někomu komu (podle vlastního vyjádření) nevěří svěřil do péče a jako jediný protipól uvedl že existuje jakási právní zodpovědnost...

Ujasněte si co chcete říci, komu (měla byste zejména sama sobě), a pak to řekněte tak aby bylo jasné jak se protistrana musí zachovat a také se tak zaručeně zachovala. Stále si uvědomujte že slova jsou slova a zda je skutečnost v souladu s těmi slovy.

Langoška
Langoška (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 3. 2014 20:28 Nový

Re: hlášení na Súkl

celé vlákno

Bavila jsem se s právníkem a je to pravda.Již odpovědní nebudou.

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
4. 12. 2013 8:37 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Je to individuální, všichni jsme stejní a každý jiný.
Pokud se ptáte takto generálně, nikdo rozumný vám nedá odpověď.
To je právě to, proč jdete k doktorovi. Ten by měl být natolik erudovaný aby rozhodl o tom, jestli je klient schopen či neschopen se dát naočkovat (aktuální zdr.stav, alergie atd). Ten by měl být ovšem také natolik erudovaný aby posoudil jestli může mít problém příčinnou souvislost s konkrétní vakcínou.(když mu svěříte rozhodnutí o očkování je normální, že mu nemůžete upřít právo dalšího rozhodnutí. "I když nemá tu odpovědnost ani jako řidič" )Každá vakcína je jiná a může mít jiné účinky.
Kdyby to tak nemělo být, můžete si tu vakcínu klidně aplikovat doma a nikam nechodit.
Tvrdit něco o A-Ž je zavádějící. Je to o tom, že i ti doktoři jsou každý jiný a všichni nejsou stejně zkušení.
Vaše diskuze je vlastně úplně zbytečná. Každý kdo si myslí, že má nežádoucí vedlejší účinek to může hlásit sám a to velmi jednoduše na el. formuláři přímo na SUKL.
Pokud ovšem věří,že se to stejně zamete pod koberec pak pro něj nemám radu.
VB

Radush07
Radush07 (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
4. 12. 2013 10:29 Nový

Re: Z diskuze maminek

celé vlákno

15.9. 2013 nám zemřel tříměsíční chlapeček ......Tři dny před úmrtím jsme byli na očkování,dostal Hexu a Synflorix naráz.Když zemřel tak mi lékaři řekli,že jelikož byl zdravý tak mají podezření na SIDS,ale já se nemohu zbavit dojmu,že za to může to očkování,navíc mi to potvrdilo několik nezávislých lékařů.Týden před očkováním měl......moučniv­ku,takže měl oslabenou imunitu a očkování podle mne neměl vůbec dostat.......

z října: Minulý týden nám konečně přišlo vyjádření z kriminálky,kde je psáno,že maličký zemřel na SIDS,čemuž nevěřím,ale šťourat se v tom nebudu,ale docela mě zarazilo,když mi lékařka řekla,že nemám nárok vidět pitevní zprávu,jelikož je to lékařské tajemství-co je to za blbost?!?

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
4. 12. 2013 12:40 Nový

Re: Z diskuze maminek

celé vlákno

To je skutečně nehorázná hloupost.

Pokud ale nic neuděláte, neuděláte to pro ty ostatní. To není dobře. Požádejte o vydání kopie pitevní zprávy Soud žalobou (!!! - nikomu to ale neříkejte) a v té žalobě žádejte vydání předběžného soudního opatření, že máte právo do ni ihned nahlédnout. Pouze tak se vyhnete "ex post zfalšované pitevní zprávě",pokud v ní něco "je". Pokud byste žádala o vydání informace na základě zákona č. 106/1999, je to rizikové. Zpráva v lepším případě zmizí a nikdy se nenajde. (Takže až budete z rozhodnutí Soudu nahlížet - foťte to hned na mobil!)

Znám dokonce případ, kdy advokát pro svého klienta při jednání soudu "uzmul" směnku na místě ji snědl. Soud poté nebyl schopen prokázat skutek a nemohl rozhodnout ve prospěch protistrany. Advokát sice dostal velký flastr, ale klient mu to dostatečně "oplatil".

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
4. 12. 2013 12:56 Nový

Re: Z diskuze maminek

celé vlákno

Nechcete to nahlásit SÚKL?
Já bych si poté odsledoval s časovým odstupem, co se s tím hlášením vašeho případu stalo.

Radush07
Radush07 (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
4. 12. 2013 13:39 Nový

Re: Z diskuze maminek

celé vlákno

Předala jsem vaše informace.

Blanci
Blanci (neregistrovaný) 109.72.12.---
4. 12. 2013 11:39 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Víte, sám píšete, že "i ti doktoři jsou každý jiný a všichni nejsou stejně zkušení". To je, bohužel, holá pravda.

Představme si teď - čistě hypoteticky, že je zaočkováno jednou vakcínou 1000 pacientů a každý z nich má jiného lékaře. Všech 1000 pacientů přijde za svým lékařem, že jim od doby po očkování trvale škube v pravém očním víčku. Polovina lékařů odešle pacinta na oční a druhá polovina jim doporučí užívat magnesium. Všichni lékaři jsou spokojeni. Žádný lékař nic nehlásí, neb je dostatečně "zkušený" a ví s naprostou jistotou, že očkováním to není. Nebo snad mají všichni tito lékaři v ruce nějaké studie - dokazující, že škubání pravého horního víčka je u této konkrétní vakcíny jako nežádoucí účinek zcela vyloučen?

V předstihu kejhající
V předstihu kejhající (neregistrovaný) ---.horseboners.xxx
4. 12. 2013 12:18 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Dospělým škube také (někdy i trne šíje či mají problémy s lícními nervy - i dočasné zadrhávání řeči), všichni vědí že je to po očkování, ale podle lékařů je to v nejlepším pořádku (lékař to nenahlásí ani když mu to řeknete několikrát).

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
4. 12. 2013 14:00 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Je to opravdu jen hypotéza.
Nechcete mi namluvit ,že z té tisícovky by se nenašli i tací, kteří by se na příčině shodli. Myslíte ,že by jste pak byla přesvědčená? Nebo budete tvrdit, že i oni se mýlí protože jich není většina?
Pokud si člověk myslí, že má příznaky nežádoucího účinku, nic mu nebrání to hlásit a všechny tyto diskuze jsou zbytečné.
Druhá možnost je obejít dva, tři doktory a když se na příčině problému shodnou, vzít jejich názor za svůj.
Pokud to bude nejednoznačné vezměte do úvahy i ten vedlejší účinek a běžte za tím.
Je úplně zbytečné vyrábět hypotetické situace. V praxi to vypadá úplně jinak.
VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
4. 12. 2013 14:25 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Tady té diskuse se účastní převážně rodiče malých dětí, kteří mají velmi praktické zkušenosti z ordinace skutečných pediatrů a ne z Ordinace v růžové zahradě.

Praxe je taková, že když je to nejednoznačné, lékaři se křižují před tím, že by to mohlo být z očkování. Jak a proč má za tím jít rodič jako laik? Přece podle prohlášení ČLK jsou "všechny nežádoucí účinky sledovány".

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
4. 12. 2013 14:40 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Přece podle prohlášení ČLK jsou "všechny nežádoucí účinky sledovány".

Už jsem vám to napsal, asi jste četl jiné prohlášení tady se o "všech účincích" nepíše ani zbla (nebo zblo?).
Zkuste si to přeslabikovat ještě jednou.
VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
4. 12. 2013 14:49 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Já reaguji na to prohlášení, které někdo nakopíroval jako první příspěvek do této diskuse. Pokud tam nevidíte tuto větu:

"Zároveň všechny nežádoucí účinky související s očkováním jsou důkladně sledovány a lékaři jsou s nimi seznamováni."

pak máte asi nějakou vážnou vadu zraku. Snad to nebude vedlejší účinek nějaké vakcíny ;-)

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
4. 12. 2013 14:46 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

To je právě ten rozdíl mezi "VŠEMI" a "VŠEMI V SOUVISLOSTI S OČKOVÁNÍM".
VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
4. 12. 2013 14:52 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Takže pokud je to nejednoznačné, s očkováním to jednoznačně nesouvisí?

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 12. 2013 18:20 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Ne, pokud to jednoznačně nesouvisí s očkováním, nemůže to být nejednoznačné.
VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
5. 12. 2013 1:16 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Připomenu vám, co jste napsal:
"Pokud to bude nejednoznačné vezměte do úvahy i ten vedlejší účinek a běžte za tím."
Takže oba se shodneme na tom, že pokud je to nejednoznačné, lékaři souvislost s očkováním "pro jistotu" odmítnou uznat. Musí za tím jít sám ten postižený, resp. jeho rodič, když se jedná o dítě.
A tady mi právě vadí pokrytectví ČLK, která nás přesvědčuje, že všechny účinky související s očkováním jsou sledovány. Sledovány jsou jen ty "prokazatelné" což jsou v drtivé většině případů jen ty z letáku.

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 12. 2013 8:41 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Pro vás je nejednoznačné všechno. Dám jeden trapný z prstu vycucaný můj příklad.
Pacient upadne a zláme si nohu. Je mu diagnostikováno počáteční stadium řídnutí kostí.
Lékař zjistí, že byl před týdnem na již desátém přeočkování chřipky. Lékař se zamyslí, vzpomene na pana JB a nehlásí vedlejší účinek po očkování.Je to sice jediný případ v republice, ale co kdyby.
Na škole mu tvrdili profesoři něco jiného , nikde v odborné literatuře se to nedočetl, ale třeba je právě na prahu velkého objevu.
Jak se vám ten příběh líbil?
VB

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 12. 2013 8:45 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Sorry oprava :
"Lékař zjistí, že byl před týdnem na již desátém přeočkování chřipky. Lékař se zamyslí, vzpomene na pana JB a NAHLÁSÍ vedlejší účinek po očkování."
(MĚL BYCH SI TO PO SOBĚ RADĚJI VŽDY DŮKLADNĚ PŘEČÍST, STAČÍ JEDNO PÍSMENKO A SMYSL JE OBRÁCENÝ)
VB

Blanci
Blanci (neregistrovaný) 109.72.12.---
5. 12. 2013 9:24 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Vidím, že můj jednoduchý příklad se škubáním víčka jste nepochopil, chytnu se tedy Vašeho příkladu a poprosím o zodpovězení otázek (počítám přitom i s tou níže uvedenou opravou "... nahlásí vedlejší účinek ..."):
1.) jak můžete vědět, že se jedná o jediný případ v republice?
2.) dle jakých podkladů můžete s jistotou řídnutí kostí vyloučit z možných nežádoucích účinků?

... mám ještě i další, ale to asi by bylo na Vás moc najednou, prozatím tyto dvě. Jen připomínám, že se bavíme o příkladu, nezkoumáme statistcké odchylky, genetické predpoklady a jiné ...

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
5. 12. 2013 10:12 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Otázka je, jestli může mít diskuse s Taky skoro doktorem rozumné vyústění. Jak se chcete něčeho dobrat, když on sám nejdříve napíše větu o nejednoznačných případech, ale pak najednou obrátí a všechno je jednoznačné. Najednou se nejednoznačné případy mohou zrodit jen jako absurdní výmysly v chorých mozcích nás blbců pochybovačů ...

A až se do toho úplně zamotá, vytáhne těžký kalibr - my odmítači se rekrutujeme z řad potetovaných motorkářů a silikonových bárbí.
Tuto perlu a několik dalších najdete zde:
http://www.vitalia.cz/clanky/20-kauza-ockovani-odpovednost-lekaru/nazory/28736/

P
P (neregistrovaný) 195.75.250.---
5. 12. 2013 17:31 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Vytahnul jste vyborny prispevek, musela jsem ho precist dvakrat. Prirovnat dulezitost zdravi vlastniho a deti k autu se mu opravdu vydarilo.
A "Vždyť většině odmítačů očkování vůbec nevadí jít na plastiku" je taky dost dobry, myslim ze tento poznatek byl ziskan mnohaletymi zkusenostmi a dukladnou analyzou ziskanych dat. Uz jen chybi popsat, ktere statisticke metody pouzil. A nebo co si pritom pocoudil :D Pro me timto asi veskera diskuse smerem k dotycnemu konci..myslim, ze uz k tomu jeho "vcelickareni" a postoji ke zdravi obecne nemam vic co rict :)

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
6. 12. 2013 9:30 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Uznávám. Musím se omluvit za tu většinu. Tak tedy "někteří".
A netvrďte, že ne sám jsem se s nimi setkal.
Když vám přijde do ordinace napíchaná mamina s malým dítětem, které dojídá hranolky z Mekáče a tvrdí vám, že si rozhodně nenechá dítě naočkovat a přitom ho zabíjí takovými hnusy?
Co si o tom mám myslet?
Kdyby to byl jediný případ, ale bohužel je jich tolik, že jsem pomyslel na tu většinu.
A právě tito lidé mají tu drzost vám mluvit do práce.
Nechci a nebudu házet všechny odmítače do jednoho pytle. Jsou mezi vámi i lidé, kteří mají racionální důvod nebo špatnou zkušenost těm se omlouvám, ale jinak to na mne působí spíš jako nebezpečná módni vlna.
VB
P.S. Když nebudete reagovat, jenom dobře.

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
6. 12. 2013 9:16 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Vy opravdu kejháte jak potrefená husa.
Vždy jsem tvrdil, že existují případy kdy lze nade vší pochybnost vyloučit souvislost a naopak kdy lze s tím vedlejším účinkem počítat a nebo kdy to ten vedlejší účinek zřejmě asi bude.
Je to věc individuální daná situací , zdravotním stavem atd.
Tvrdit "že všechno je jednoznačné" můžete jenom vy při překrucování argumentů. Mnohokrát jsem napsal, že veškeré zjednodušování a generalizování je zavádějící. A to je právě váš případ.
VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
9. 12. 2013 9:33 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Zkuste se soustředit a udržet chvíli myšlenku. Doporučil jste: "Pokud to bude nejednoznačné vezměte do úvahy i ten vedlejší účinek a běžte za tím."

A já se znovu ptám: Jak a proč má za nejednoznačným příznakem jít pacient nebo rodič jako laik? Přijde mi zvláštní, že nemá zájem na zjistění jednoznačné příčiny i lékař. Zejména, když nás ČLK přesvědčuje, že jsou všechny související příčiny důklaně sledovány.

Když jsem se zeptal posledně, začal jste nesmyslně fabulovat o řídnutí kostí, aby najednou všechny nejednoznačné příznaky vypadaly absurdně. Tak se vratťe zpět k bodu, kdy jejich existenci připouštíte a vysvětlete, proč za tím mám jít jako rodič.

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
9. 12. 2013 19:56 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Myslel jsem na případ, že máte tu smůlu a narazíte na nepříliš zkušeného a nevstřícného lékaře. To se může stát a taky se to podle reakcí diskutujících stává.
Nenadávejte na systém, je to systémově ošetřeno a vy to můžete hlásit na SUKL a stěžovat si na komoru. nevím jak pochodíte (MOŽNÁ I ŠPATNĚ) Když se na vás ale lékař vykašle musíte za tím jít sami. Nikdo to za vás neudělá (protože se to nikdo nedozví) a jestli máte pravdu tak by se vám ji mělo podařit prosadit.
Vím, že používám hodně podmiňovacího způsobu. ale jen proto, že vám to nikdo nezaručí a je v takových případech mnoho neznámých.
VB

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 12. 2013 16:01 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Přiznám,že jsem si to trochu zjednodušil a zkopíroval většinu nejčastějších příčin, protože se mi s tím nechce psát.

Životospráva, nedostatek vitamínů, pohybu

zlomení kosti před 50. rokem života zaviněné křehkostí kostí
genetické faktory: zlomenina krčku stehenní kosti některého z rodičů
bílá rasa
předčasná menopauza (tj. před 45.rokem)
poruchy menstruačního cyklu
snížení hladiny hormonu testosteronu u mužů
užívání kortikoidů a léků potlačujících záchvaty, podávání heparinu, delší léčba thyroxinem
cukrovka (diabetes mellitus)
revmatoidní artritida
chirurgické odstranění vaječníků
hematologická onemocnění (maligní myelom, leukémie)
vážná porucha zažívání vedoucí ke špatnému vstřebávání látek z potravy
další závažná onemocnění (Cushingova choroba, Crohnova nemoc, onemocnění svalových......

Dále dopisuji:
Záplavy v Indii
Přistání mimozemšťanů
na závěr možný účinek vakcíny proti chřipce.
Snad by tím byli vypsány všechny možné příčiny.
P.S. To přistání mimozemšťanů je pravděpodobnější.
VB

Blanci
Blanci (neregistrovaný) 109.72.12.---
5. 12. 2013 17:10 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

... opět jste mi ani na jednu otázku neodpověděl, jsem zvyklá ...

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
5. 12. 2013 17:41 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Jistě, nepřekvapil. Prostě se zamotal se do svých vlastních kreací, co je jednoznačné a co nejednoznačné, a nezbylo mu, než utéct od tématu rádobyvtipnou poznámkou. V tomto případě to odnesli chudáci mimozemšťané.

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
6. 12. 2013 8:53 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

To měla být odpověď na vaši druhou otázku.
Ty "podklady" ze kterých beru info. se vyučují na všech medicínách po celém světě. Nemám nejmenší důvod jim nevěřit.
Zrovna to řídnutí kostí není v žádné literatuře dáváno do souvislosti s vakcínami obecně. Myslím, že až na několik výjimek zde na Vitalii, jsem se s tím nesetkal ani u odmítačů. Zřejmě se tady chystáte přesvědčit svět, že chytré české hlavičky přišly na převratný objev. Nedejte se vysmát.
VB
P.S.
Na tu první otázku nemám odpověď protože to tvrzení o jediném případu bylo hypotetické, stejně jako celý příklad.
Opravím se tedy "i kdyby to měl být jediný případ v republice" Spokojenost?
VB

Blanci
Blanci (neregistrovaný) 109.72.12.---
6. 12. 2013 10:25 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Nene, nechci se nechat vysmát. Mluvíme o příkladu, který je přitažen za vlasy, neb je to jen příklad, na kterém vidíme, jak je situace složitá.
Ono totiž - k první otázce - si myslíte, že by to měl být zcela ojedinělý případ a nakouknete do literatury. Tam se o řídnutí kostí v souvislosti s vakcinací nepíše vůbec nic, takže to zcela logicky považujete za hloupé dávat do souvislosti s vakcínou. Takto třeba postupuje i Váš kolega ve vedlejší ordinaci, o patro níž, o dvě ulice dál, ve vedlejší obci - prostě všichni.
Pozor ale, pokud se o tom (spojitost řídnutí kostí s 10-tou vakcínou proti chřipce z našeho příkladu) nepíše, neznamená to, že tomu tak nemůže být, neb neexistuje NIC, co by dokazovalo, že desáté očkování proti chřipce řídnutí kostí jednoznačně nezpůsobuje. To NIC bude existovat do doby, dokud se někdo nezačne zabývat souvislostí řídnutí kostí po 10-tém očkování. Přitom, nikdo se touto souvislostí zabývat nebude do doby, dokud k tomu nebude mít nějaký podnět, resp. logický důvod - např. v podobě množících se hlášení MOŽNÝCH nežádoucích účinků. Pokud tedy žádný lékař řídnutí kostí nehlásí, nevzniká žádný podnět - nikdo se tím logicky nezabývá, nikdo nic nezkoumá, nikdo o tom tedy ani nepíše a nikdo se o tom ani nedočte. Začarovaný kruh.
Myslím si tedy, že každý lékař by měl i sám mít vakcinaci vždy v podezření, když se "něco" po očkování z čista-jasna objeví, ať je to cokoliv, třeba i to, o čem se zatím nikde nedočetl. Neb to, že se o tom ještě nedočetl, nezaručuje, že to nemůže být - třeba i ojedinělý nežádoucí účinek. A i ojedinělé nežádoucí účinky je nutno shromažďovat stejně, jako ty "běžné", aby se mohly stát předmětem dalších výzkumů. Nebo to takhle nefunguje a já se pletu na plné čáře?

Medicína je věda velmi dynamická, hlavně v posledních letech. Jsou oblasti, o kterých ještě v dobách nedávno minulých člověk jenom "cosi" tušil, dnes již "cosi" prozkoumal, ale i dnes teprve sbírá střípky do impozantní skládačky. "Podklady", o kterých píšete v úvodu jako o relevantních informacích, které se vyučují po celém světě, jsou pouhým - co nejvíce podrobným - popisem nalezených střepů (případně dílčích smlyslupných obrazců, které některé kusy dohromady vytvářejí), ale z pochopitelných důvodů, tyhle "podklady" nemůžou obsahovat popis těch střepů, které dosud v mozaice chybí a na svůj objev teprve čekají. To, že je zatím nikdo nepopsal (neb je ještě nenašel, neobjevil) neznamená, že již další střípky neexistují, žádné další se již nikdy nenajdou a že tak můžeme za všemi učebnicemi medicíny napsat velkou tečku s dovětkem, že tato věda je již dokonale prozkoumaná a neměnná, co v této učebnici nenajdete, to prostě není a ani ani nikdy nebude. Že se v této podobě bude vyučovat již na věky věků ...

Já vím, Vy máte jiný názor, že vycházíte ze svých zkušeností a tak, ale popravdě, nikdy Vám nevrtla hlavou otázka: Kdoví jestli ...?

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
6. 12. 2013 11:39 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Ale to víte, že občas něco zavrtá, ale...
Kdyby všichni měli podobný kritický názor jako vy, nemohly by se např.vyrábět a nedej bože konzumovat žádné potraviny, protože obsahují tolik neprozkoumaných látek a kombinací, že třeba až příští generace objeví, že i ta celozrnná mouka má negativní vliv na zdraví. Zatím platí, že je zdravá. Předpokládám, že jí nejspíš také používáte. Není to nebezpečné, když to se 100% jistotou nevíte?
Každý lidský vynález má své pro i proti to platí i o vakcínách stejně jako např.o těch autech, televizi, aspirinu a viagře. Někomu pomáhají, někomu škodí, někdo si bez nich život neumí představit, někdo by je zrušil. Opět nelze generalizovat.
Je trochu jemná nuance mezi mezi muset se dát naočkovat a muset jíst. Jedna ta musa je nařízení, druhá musa je nutnost, když se necháte očkovat nejspíš se vám nic hrozného nestane. Když nebudete jíst protože potraviny vás mohou poškozovat - zemřete. To jsou paradoxy.
VB
VB

Radush07
Radush07 (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
6. 12. 2013 12:00 Nový

Re: Mentalita národa?

celé vlákno

Tohle je dokument o lidech, kteří nejedí a někteří ani nepijí. Zatímco v jiných zemích je to pro lékaře a vědce, po zkoumání úžasná věc, která boří hranice vědy a poznání, naši sousedé opatrně na opakované žádosti uveřejnili, že organismu jedince vykazoval známky půstu a u nás zatím ani nic nezveřejnili, přestože to byla podmínka zkoumaného objektu (pán promine).
http://www.youtube.com/watch?v=7xnBTz0Mg-I

Tak pro odlehčení.....

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
6. 12. 2013 17:42 Nový

Re: Mentalita národa?

celé vlákno

Proboha co z toho života ti lidé mají. Upírat si těch několik radostí v životě abych si je mohl upírat o pár let déle a dělat to dobrovolně ???
Neříkám , střídmost ano, ale tohle je až nelidské.
VB

Blanci
Blanci (neregistrovaný) 109.72.12.---
9. 12. 2013 23:21 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Omlouvám se za pozdní odpověď, nestíhám, mimo jiné peču z normální hladné mouky - z Kaufu v akci před měsícem za cca 7,90 Kč.
Když se podíváte - konkrétně na ty potraviny, tak tam jasně vidíte, že slovíčkem "ale" se musely zabývat lidé od nepaměti, t.j. v době, kdy slova typu "medicína", "výzkum, "studie" ... bylo něco jako "sci-fi", neb vůůůbec neexistovaly. Lidé jenom systémem pokus-omyl zjistili, co a v jakém množství je zdraví prospěšné, jedlé, nejedlé či přímo jedovaté. Když se zahledíme do minulosti - lidé něco ochutnali a pak sledováním následků vyhodnotili nastálou situaci. A zcela určitě si řekli například: "... ale takhle blbě je mu vždycky po durmanové kaši a támhle sedlákovi po ní i vymřeli skoro všichni pacholci! ...." (nebo třeba zvracely koně, krávy ztratily mlíko, ... prostě příklad) Ta otázka "ale" tam prostě byla součástí každodenního života.

Nevěřím tomu, že by v té době existovalo členění na zastánce durmanu a odmítače durmanu, ač neexistovala ještě po dlouhá staletí, odvážím se teď napsat i tisíciletí, jediná vědecká studie, která by (například) durman definovala jako bezpečný či jedovatý, vysvětlovala jeho vstřebání, distribuci, kinetku a šíření v organizmu, či přímo vliv dědičných vlastností na rozsah otravy.

Lidem kdysi stačil selský rozum a sdílení informací. Dnes ovšem lidem - a zvláště pak (skoro všem) lékařům obojí schází. Dochotři ty své debily - opravuji - pacienty neposlouchjí, neb oni jsou študovaní a kdo je víc??
Jakmile pacoš vyřkne: "... se mi to zhoršilo/vyskytlo po tom očkování, pane doktore ..." lékaři se protáčí panenky, neb z neznámého důvodu ztratil schopnost shromažďovat, analyzovat a správně vyhodnocovat údaje získané od své klientely. On jediný má nastudováno a je čerstvě proškolen/vygu­mován. Všechno, co ten otravný idiot - t.j. - pacient vysloví, jsou mýty vyčtené z "těch internetů".

Přirovnávat očkování k viagře, aspirinu, televizi či autu je zcela nesmyslné až zcestné. Krom Viagry lze vše pořídit na vlastní nebezpeční bez předpisu. A teď si mne představte, jak si jdu k lékaři pro Viagru, neb v reklamě říkali, že mi (ta cibule) bude líp stát :))
Zato v reklamě na očkování se hraje stupňovitě na city - Naočkujte se proti chřipce, zachráníte si své zdraví! Naočkujte se, je to zdarma! Hrozí Vám těžké komplikace chřipkou, naočkujte se! Naočkujte se, vše Vám proplatíme! Lidé se neočkují, ač to mají zdarma, naočkujte se, nebo zemřete s těma 1999 lidma ročně! atd. atd. ...
Nejsmutnější na tom je, že až pak čerstvě očkovaný hlásí zrovna prodělanou "děsnou chřipku", lékař opět protočí panenky a praví: ... nene, to jste prodělal jenom nějakou virózu, Vy jste přece očkovanej a já proškolenej ...

Jaký na to máte názor Vy? (jestli začnete rozebírat ten durman, tak ...)

Blanci
Blanci (neregistrovaný) 109.72.12.---
9. 12. 2013 23:28 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

... a kruci, hned se omlouvám za hrubky ... kruci, tak to končí, když člověk furt odbíhá k troubě s cukrovím a pak neztrácí ten drahocenný čas přečtením dvakrát opravované věty :)))

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
10. 12. 2013 7:42 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Naopak
"Dochotři" jsou úžasní. To jsou takoví doktoři, co jsou mentálně nebo odborně už asi na důchodě?

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
10. 12. 2013 12:48 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Nějak jste se rozepsala. Já budu stručnější.
Víte v čem je docela problém v nynější době? V Evropě např. vzrůstá počet onemocnění tlust. střeva , v Indonezii je to karcinom jater. Proč, když medicíně je jasné, že se v Evropě přejídáme tuky a masem a máme málo vlákniny, zatím co v té Indonézii to přehánějí s kořením, na to lidé neslyší a ničí si zdraví i přes rady lékařů? Tady je myslím na místě dát té zdravotnické osvětě podporu. Nejsou také jasné úplně všechny souvislosti, ale něco hodně se už o těch problémech ví.
Proč si myslíte, že nemá medicína pravdu i s očkováním?
Je zde také mnoho probádaného ( a něco také ne ), ale pomáhá to a nelze čekat, že jednou budeme vědět všechno a do té doby vesele vymírat na infekční choroby.(stejně nikdy nebudeme všechno vědět)
VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
10. 12. 2013 14:39 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Podle mě aktuální názor medicíny na způsob stravování souvisí s názorem na očkování velmi málo, nebo spíše vůbec.

Ono sice vše souvisí se vším, ale já tu přece jen vidím docela významný rozdíl mezi potravinářskou lobby a farmaceutickou lobby.

Přijde mi celkem logické, že kritizovat bůček a chválit vlákninu neznamená pro lékaře/vědce žádnou hrozbu. Ale opřít se do nějaké vakcíny, to by mohlo mít dost negativní důsledek pro jeho kariéru ...

Ale možná se pletu a MZ, ČLK nebo jiná významná zdravotnická organizace už chystá ocenění doktoru Vavrečkovi za jeho úsilí o vzdělávání široké veřejnosti v oblasti očkování ;-)

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
11. 12. 2013 15:21 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Ano, to "OCENĚNÍ" by opravdu zasloužil.
Nevím, proč zrovna vám by přišlo celkem logické kritizovat bůček, když za všechno můžou zřejmě vakcíny?
Protože když předpokládáte, že bych měl hlásit jako vedlejší účinek vakcíny i ten karcinom tl. střeva, protože "kdo ví?",pak je to úplně jasné, ne?

VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
11. 12. 2013 17:22 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Všimněte si "drobného" rozdílu mezi tvrzeními:
A) Za všechno můžou vakcíny.
B) Kromě oficiálně uznávaných nežádoucích účinků vakcín existuje díky značné podhlášenosti také mnoho dosud neznámých NÚ.

Tolik k tomu, co říkám já (my odmítači) a co mně (nám) vkládáte do úst.

A teď se podívejme na vaše tvrzení "Medicína má pravdu ohledně výživy, proč by neměla mít pravdu i s očkováním?".

Za prvé mít v něčem pravdu neznamená obecnou neomylnost.

Za druhé medicína v oblasti zdravé výživy rozhodně není v horizontu posledních desetiletí konzistentní, takže kdo ví, co se o bůčku a vláknině dozvíme v roce 2020. A kdo ví, co se dozvíme o očkování ...

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
12. 12. 2013 8:50 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

S koncem vašeho příspěvku souhlasím. Co ale chcete dělat, když za vším může být skryto čertovo kopýtko. To je právě ten důvod, proč jsem pro názornost odbočil od vakcín k potravinám.
Slyším předem vaší námitku, že něco jiného je nutnost jíst a něco jiného je nařízení nechat se očkovat.
Když napíšu svůj názor, že bez očkování se nám mohou lehce vrátit i epidemie inf. chorob, je to bráno jako propaganda farma lobby a to čertovo kopýtko už za tím vidět nechcete.
VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
12. 12. 2013 15:33 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Víte, já trochu i závidím těm rodičům, kteří mají tak velkou důvěru k autoritám, že jim stačí obecné ujištění o přínosu vakcín. A pak vidí v kritice očkování čertovo kopýtko.

Mně prostě nestačí obecné kecy typu prohlášení ČLK, že očkování je NUTNÉ, ÚČINNÉ a BEZPEČNÉ. Zajímají mě konkrétní odpovědi, jako třeba:
- Proč musí být má dcera očkována proti příušnicím, když reálnou komplikací je pouze zánět varlat?
- Proč u nás najednou roste výskyt černého kašle u očkovaných dětí?
- Proč vidím kolem sebe a na internetu tolik případů vývojové regrese po očkování?

Když mi toto pediatr neumí vysvětlit a místo toho odpovídá bububu (dítě skončí na JIP, těšte se na sociálku, hygienu, nevezmou ho do školky), tak já začínám tušit za všemi těmi očkovacími chvalozpěvy nějaké skryté čertovo kopýtko ...

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
12. 12. 2013 9:00 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Jen abych dodal. S tím bůčkem s vámi taky souhlasím už jsem si to nasadil v předchozím příspěvku na celozrnnou mouku, zatím považovanou za zdravou.
VB

Radush07
Radush07 (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
10. 12. 2013 18:02 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Zajděte si na rodinné konstelace a můžete uvidět, co dělají lékaři svým pacientům... Že jde někdy doslova o život.
Rodinné konstelace jsou relativně novou záležitostí, jak si může člověk dát do pořádku "svoje věci", což se poté promítá pozitivně v jeho okolí. Měli jsme první semináře před 10 lety ve škole jako učitelé. Akreditované MINISTERSTVEM školství, abychom viděli, kde je naše místo ve vzdělávacím procesu a co to "dělá" se žáky a jejich rodiči, když má učitel jakékoliv (byť skryté) osobní ambice a motivace, že bude něco v tomto vztahu ovládat,snažit se pomáhat, posuzovat/odsu­zovat, hodnotit (byť také skrytě) apod.

Blanci
Blanci (neregistrovaný) 109.72.12.---
10. 12. 2013 22:35 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

... jj, ti "dochtoři" - ty jste odhadl správně. Při vyslovení je potřeba to "ch" jakoby odkašlat :)

Začnu od konce Vašeho komentáře - od toho místa či okamžiku, kdy začneme bez zaočkování vymírat na infekční choroby - jako tento argument je sice velice oblíbený, ale myslím, že se pomalu, vlastně rychle, utápí v moři tak průhledné lži, že již mu dnes asi moc lidí nevěří. Myslím si, že dnes tomuto tvrzení věří snad jen představitelé NIKO, kteří tuto lživou mantru fuuuurt opakují svým stoupencům, aby jim snad nevypadla z mysli představa ukrutné smrti na infekční nemoc. Ale které konkrétní nemoci a její epidemie se to vlastně máme bát? Máte nějakou konkrétní představu?
To jako s ukončením očkování se ve stejný den vypaří všechna antibiotika, antivirotika, všechna další léčiva i jiná podůrná zařízení/technika zároveň??? Stalo se tak snad v zemích, kde se neočkuje, očkuje málo či jen v mezích dobrovolnosti? Na základě čeho toto lživé tvrzení vzniklo?

Je s podivem, že medicína dospěla tak daleko, že dokáže vysledovat nevinně vypadající sádlo (či maso) jako vinníka onemocnění tl. střeva. Zcela jistě to byla nesnadná, zdlouhavá a mnohaletá práce. Dovedu si představit, že to musela být doslova mravenčí práce - najít ten jediný styčný bod (sádlo/maso) v pestrém jídelníčku většinové populace.

Proto mi hlava nebere, proč v oblasti vakcinace toto nefunguje. Proč se každý nežádoucí účinek vakcíny ihned smete ze stolu s tvrzením, že očkováním to není. Když ten styčný bod = vakcína přímo křičí do světa: "To jsem já!!!! Já, vakcína to dělám, vy to nevidíte?!?"

Jedinci, kteří slepě brání pověst vakcín našli spoustu průhledných až drzých lží. Když totiž někdo tvrdí, že očkování za nově vzniklé onemocnění nemůže, a že v některých případech pouze demaskuje určité choroby, musí být buďto slepý, nebo fanatik, nebo ... to se raději rozepisovat ani nebudu ...
Vžijete se na chvíli do role rodiče, kterému bezprostředě po očkování milovaného syna - jen tak z ničeho nic - vznikla například cukrovka 1. typu a lékař Vám řekne, že očkováním to není, že očkování pouze demaskovalo vrozenou predispozici k cukrovce. Není tady něco spatně? Si pište! Za prvé, tento lékař si to musel vycucat z prstu, neb nepředpokládám, že by tomu dítěti před podáním očkovací látky zjišťoval predispozice jednotlivých nemocí (z pochopitelných důvodů). Za druhé, šmahem ruky vyloučil očkování jako vinníka a tak vlastně celou "vinu" hodil přímo na to dítě. Za třetí, pro toto odvážné tvrzení neexistuje žádný důkaz, neb z logických důvodů nelze zjistit, zda-li by tento konkrétní jedinec daným - nově vznilým onemocněním onemocněl i v případě, že by zaočkován nebyl.
Jinými slovy ten lékař tomuto otci svého milovaného dítěte řekl: Zplodil jste chabého jedince. Vy za to všechno můžete. Cukrovku by stejně dostal i bez očkování. Buďte za očkování vděčný a rád, bez očkování by ten Váš chabroň stějně pošel na černý kašel.

Vždyť to je na facku! Když se nad tím bludem hlouběji zamyslím, tak je tomu lékaři šuma fuk, že si toto dítě bude od svých prvních narozenin po zbytek života píchat inzulín, že má jednoznačně nadosmrti podlomené zdraví, sníženou kvalitu života atd. Představte si tedy, že klidně mohla nastat situace, že by dítě očkováno nebylo, nic by se nedemaskovalo a tento pacient by vedl zcela normální život.
Pokud tedy je známo, že očkování poškozuje zdraví, ale nazývá to "pouhým" demaskováním určitých chorob, tak je v medicíně něco špatně.

Jestli tedy medicína pokročila tak daleko, že varuje obyvatelstvo před konzumací sádla ve snaze předejít onemocnění tl. střeva, a zároveň dospěla k závěru, že (cituji Prof. R. Prymulu) "očkování se může spolupodílet, někdy jako spouštěcí moment, na demaskování některých chorob", proč v tomto případě nevaruje obyvatelstvo před vakcinací, ba naopak?

Radush07
Radush07 (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
11. 12. 2013 8:23 Nový

Re: Varování

celé vlákno

Varování je zcela nenápadně umístěno na nástěnkách pediatrů v čekárnách. Zde je uvedeno v odrážce druhé v Upozornění rodičům:
- se zdravotním výkonem, který může postatným způsobem negativně ovlivnit další zdravotní stav pacienta nebo kvalitu jeho života, tedy když výkon sebou nese riziko poškození zdraví pacienta ( např. nepovinné očkování)je třeba souhlasu.....:-(

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
11. 12. 2013 15:31 Nový

Re: Varování

celé vlákno

To je zajímavé. Můj zubař chce taky informovaný souhlas.
Není to třeba tím, že je to formulace ze zákona a každý doktor, který má všech pět pohromadě, se raději chrání tímto papírem, než aby se handrkoval (a nechal tahat po soudech) někým, kdo má podobné smýšlení jako vy?
VB

Radush07
Radush07 (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
11. 12. 2013 16:01 Nový

Re: Varování

celé vlákno

No vidíte..., já jsem si až po přečtení tohoto upozornění uvědomila, že nemusí být kolem očkování vše v pořádku a přimělo mne si začít vyhledávat informace. Představte si situaci, že vás doktor touto formulací, jak vy říkáte ze zákona, žádá o souhlas...
Četl jste příspěvky o chování pediatrů, které zde rodiče uvádějí?

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
11. 12. 2013 15:44 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Vy si prostě nechcete připustit myšlenku, že těch negativních vlivů na vaše zdraví působí tolik a takovou intenzitou, že zabývat se minimálním a téměř hypotetickým nebezpečím. které by mohlo plynout z používání vakcín je bezpředmětné.
Opravdu se musíte smířit s tím, že životní styl a prostředí neničí zdraví jenom vám, ale i vašim (i zatím nenarozeným) dětem.
Rozvíjet teorie o nebezpečnosti vakcín samozřejmě můžete.
Nezapomeňte, že se každý den pomalu trávíte tím co jíte, pijete a dýcháte.
Celkem by mne zajímalo, kolika let se asi dožije dnešní dítě, které jste uchránili od veškerého očkování. Na vašem místě bych nebyl v tom odhadu velký optimista.
VB

Radush07
Radush07 (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
11. 12. 2013 17:03 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Zabývám se jen tím, co mohu ovlivnit.
Některé mé děti jsou plně očkované a některé z nich už pravděpodobně nebudou.
Vaše odpovědi obsahují na mne příliš mnoho domněnek.

ejirek
ejirek (neregistrovaný) 86.61.182.---
10. 2. 2014 15:33 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

..Vašeho přesvědčení, že je třeba jíst potraviny, aby člověk nezemřel, již několik docela známých člověků nedbá, a živí se jinak.. (to jsou teprve paradoxy - doby)

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
10. 2. 2014 19:05 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Můžete to upřesnit a trochu konkretizovat?
Nemáte doufám na mysli anorektičku, která za mohutného chrrrastění kostmi odejde na věčnost ve 30ti letech?
Docela by mne zajímalo jak se to dělá. Dnes jsou potraviny čím dál dražší, tak by se to hodilo.
VB

Elisabeth
Elisabeth (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
4. 12. 2013 21:05 Nový

Re: odmitani ockovani?

celé vlákno

Myslím, že vaše rada je trochu problematická. Pokud má dítě NÚ po očkování, a to například chronického charakteru, byť zdánlivě nic život ohrožující, tak to může být kontaindikací pro další nebo jiná očkování, nebo alespoň varovný signál, že další očkování mají být prováděna obzvláště obezřetně s ohledem na individuální stav.
Tím, že ale pediatři NÚ bagatelizují či odmítají dávat do souvislosti s očkováním, mohou nakonec porušit kontraindikace dané samotným výrobcem.
A také, jistě se shodneme, že i při studiích před uvedením vakcíny na trh, nemusí dojít ke zjištění všech NÚ. Tedy pokud by lékaři poctivě hlásili veškeré postřehy rodičů, může se stát, že by nám z toho nakonec vypadly potíže, které již budou statisticky významné. Pokud mám ale jako lékěř dopředu názor (či "nalito do hlavy"), že něco po očkování rozhodně být nemůže, nebo zatvrzele tvrdím, že jen něco po něm být může, pak už vnáším do toho sledování NÚ, tak jak tvrdí ČLK, chybu.

Radush07
Radush07 (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
1. 12. 2013 2:23 Nový

Odmítnutí Hexavakcíny

Mne upozornila na to, že s očkováním nemusí být všechno v pořádku nástěnka u pediatra, kde se v Upozornění rodičům píše...
- se zdravotním výkonem, který může postatným způsobem negativně ovlivnit další zdravotní stav pacienta nebo kvalitu jeho života, tedy když výkon sebou nese riziko poškození zdraví pacienta ( např. nepovinné očkování)je třeba souhlasu.....
To mě dost překvapilo a následně dost vylekalo. Po prostudování všech možných mně dostupných textů (odborných i laických), včetně zhlédnutí televizních pořadů a vyslechnutí rádiových debat na téma očkování z archivů za poslední cca tři roky, jsem se rozhodla pro minimálně odklad (teď až do dvou let, pediatr nesouhlasí) a sepsala toto odmítnutí. V ordinaci jsem mu podepsala ještě jeho papír. Ten náš si založil do karty, co bude nevím, protože na roční prohlídce naši diskuzi s pediatrem dcera ukončila řevem jak pardál.

Odmítáme očkování naší dcery šestisložkovou vakcínou.....
Z důvodu našeho nejlepšího přesvědčení o zájmu dítěte a právu dítěte na ochranu zdraví.
Obáváme se možných nežádoucích účinků této šestisložkové vakcíny.
Obáváme se možného narušení psychomotorického vývoje našeho dítěte.
Obáváme se možných následků způsobených vystavením nezralého imunitního systému naší dcery nepřirozené zátěži způsobené šestisložkovou vakcínou v jejím nízkém věku.

Zároveň si uvědomujeme a rozumíme smyslu a zdravotnímu přínosu očkování jako prevence.

Z těchto důvodů očkování proti vybraným infekčním nemocem jako takové neodmítáme, ale odkládáme nejdříve do období po prvním roce života dítěte.

Pravděpodobně budeme volit pro očkování dostupné méněvalentní vakcíny.

Očkování proti hepatitidě B posuneme do předpubertálního období, je nám známo, že ochranný efekt po vakcinaci má trvání kolem 10 let. Proto vakcinace proti této hepatitidě v dětském věku, vzhledem ke způsobu přenosu, postrádá pro nás smysluplnost. Rozhodující pro nás je i nepříznivý poměr rizik k přínosu očkování proti hepatitidě B v dětském věku.

Postrádáme také odpovědnost státu za nežádoucí účinky vakcín používaných pro povinné očkování.

Jako rodiče si vyhrazujeme právo na možnou změnu názoru.

RK
RK (neregistrovaný) ---.177.broadband9.iol.cz
1. 12. 2013 11:51 Nový

Zkusenost s odkladem

Dobry den

my jsme meli od neurolozky doporuceny odklad kvuli cviceni a pediatricka z toho byla trochu rozmrzela a utrousila neco o cernem kasli.

Pote jsme davali pediacel s 2 mesicni rozesupy. Opet reci o cernem kasli, o tom ze si budeme muset vse koupit sami (nakonec ale doktorka vse zaridila) apod.
Paradxne nejvetsi problem s popiranim autority mela sestra. Dotazy "A vy jste lekar?" pri namitkach apod.

Celkove to nakonec probehlo docela v poklidu, jen trocha straseni cernym kaslem a nutny podpis reverzu i pro nepovinny Prevenar.

Monika
Monika (neregistrovaný) ---.73.broadband3.iol.cz
1. 12. 2013 23:56 Nový

Re: Jak odmítnout povinné očkování – 1. díl

celé vlákno

Naší dceři byly aplikovány vakcíny na TBC v porodnici a Hexavakcína ve schématu 3+1.
Měla reakce: poruchy trávení, encefalitický křik, poruchy spánku, ekzém, poškození imunity, nejspíše i poruchy vývoje, jelikož nás pediatr posílal na rehabilitace (Vojtova metoda).
MMR jsme nejdříve odkládali, po zjišťování více faktů o nežádoucích účincích vakcín, jsem odmítli úplně.
Nechal nás podepsat revers (kam jsem připsala, že právě u dcery probíhá detox) a nahlásil nás na hygienu.
Tam jsme byli předvoláni a po té, co nás paní nepřesvědčila změnit názor, začala alespoň zesměšňovat jméno homeopata, které jsme uvedli v souvislosti s detoxem.
Následně ještě jednou volali z hygieny a bylo nám sděleno, že to musí postoupit na kraj. Od té doby se neděje nic.
Pediatr nás letos vyzval e-mailem k dostavení se na očkování, odepsala jsem mu toto:

Dobrý den,
děkujeme za pozvání.
Vzhledem k nežádoucím účinkům, jež nastaly u dcery po předchozích vakcinacích (jednalo se o HEXA vakcínu a TBC), a které považujeme za závažné, jsme se po důkladném zvážení, rozhodli prozatím řešit ochranu zdraví našich dětí homeopatickou cestou.
Jedná se o tzv. Homeoprofylaxi - homeopatický způsob imunizace.
V případě zájmu Vás o podrobnostech budu ráda informovat ve Vaší ordinaci osobně, případně informace zašlu.

Zájem o informace asi neměl, jelikož se neozval. Při poslední preventivní prohlídce byl velice nepříjemný, bohužel i na děti.
Školku jsme prozatím vyřešili čestným prohlášením.

Elisabeth
Elisabeth (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
4. 12. 2013 0:18 Nový

Re: Jak odmítnout povinné očkování – 1. díl

celé vlákno

Dobrý den,

nedá mi to, abych nereagovala. Váš lékař se dopustil porušení lékařské mlčenlivosti. On v žádném případě nemá na hygienu co hlásit. Jednak MMR nemá v zákoně (resp. vyhlášce) termín, do kdy má být naočkována. Dále, zákony hovoří o tom, že lékař musí umožnit hygieně nahlížení do zdravotnické dokumentace za účelem kontroly provádění očkování. Nic tam ale není o tom, že sám má aktivně hlásit. O tom, že zcela nerespektoval kontraindikace dalšího očkování ani nemluvě. Od takového pediatra bych odešla a podala na něj stížnost k ČLK za porušení mlčenlivosti.

Zuzka
Zuzka (neregistrovaný) 89.111.119.---
2. 12. 2013 10:36 Nový

Re: Jak odmítnout povinné očkování – 1. díl

celé vlákno

Při procházení článků a diskusí o očkování si stále kladu jednu otázku. Jsem spíše proti očkování, uvědomuji si jeho rizika a bojím se jich. Jsem ochotná je uznat a jsem ráda, že se o tomto tématu více a více mluví a že o tom více rodičů začíná uvažovat. Doba se mění a tak bych čekala, že se změní i přístup chování pediatrů. Ale setkávám se s opakem - neochota uznat, že očkování v 9 týdnech je prostě příliš brzy, neochota dodržovat 2 měsíční intervaly mezi dávkami, neochota přihlédnout k aktuálnímu zdravotnímu stavu dítěte, prostě očkovat co nejdříve a nejrychleji za každou cenu. To jsou pediatři, ale pak jsou kapacity typu Prof. Primula, MUDr. Chlíbek a další. Nevím, jaké jsou přesně jejich názory, ale jsou jednoznačně pro očkování a pro dodržování očkovacího kalendáře. Jsou to bezpochyby nadprůměrně inteligentní lidé s přístupem k týmž informacím, jako má autor, jako má každý z nás. Proč si tedy myslíte, že jejich názor zůstává neměnný?

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
2. 12. 2013 11:53 Nový

Re: Jak odmítnout povinné očkování – 1. díl

celé vlákno

Vážená paní Zuzko,

nevím jestli názor odborníků, které zmiňujete zůstává neměnný, ale jejich činy a doporučení zatím vykazují v čase posledních 5-7 let velkou rigiditu, což lze pozorovat i mapovat. Dosud jsem nezaznamenal žádný jejich projev a výstup proti ani jednomu z 9ti povinných očkování. Pokud takové názory mají, ukrývají je před námi. Toť samozřejmě jen velká hypotéza.

Rozhodně bych ale rozlišoval dnes mezi lidmi něco jako inteligenci a schopnosti, od morálky, slušnosti, nezávislosti, úplatnosti a kariérismu. Toho všeho jsou totiž často v praxi schopni právě velmi inteligentní a velmi schopní lidé. To mi nedává žádnou záruku správnosti jejich odborných názorů ani jejich důvěryhodnosti. Pokud Vám ano, tak Vám závidím. Já bych taky raději někomu pouze věřil, než se sám ve všem pitval na hranici vlastních schopností a časových možností...

Zuzka
Zuzka (neregistrovaný) 89.111.119.---
3. 12. 2013 20:50 Nový

Re: Jak odmítnout povinné očkování – 1. díl

celé vlákno

Děkuji za odpověď. Samozřejmě jsem nechtěla rovnou napsat, zda-li jsou tito lidé bezcharakterní zkorumpovaní lháři...Jsem laik a také se snažím pitvat, ale cítím, že tomu rozumím jen pramálo a pokud se proti Vám postaví takové kapacity, zavalí Vás milionem protiargumentů, trochu zahrají na city, tak prostě opět začnete pochybovat, kde je tedy vlastně ta správná cesta, za to se na mě nezlobte. Jinak ano, je to v dnešní době určitě velká naivita, ptát se, jestli někdo sám věří tomu, co říká.

Elisabeth
Elisabeth (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
4. 12. 2013 0:23 Nový

Re: Jak odmítnout povinné očkování – 1. díl

celé vlákno

Dobrý den,

když čtu nebo slyším něco od "takové kapacity" a začnou se vyjadřovat stylem, že bagatelizují nežádoucí účinky a postřehy rodičů, tvrdí, že ani mírná rýma pro očkování nevadí (jak mohou vědět, zda to není počátek závažného infektu?!?), případně se do toho přidají emočně naladěné argumenty, které mají vyvolat strach a pocit, že přemýšlející a více zajímající se rodiče jsou vlastně hazardéři... PAK mě začíná hodně zajímat, kdo platí jejich výzkumy a jaká je vazba takových kapacit na výrobce vakcín jako je GSK...

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.89.90.146.dyn.plus.net
4. 12. 2013 0:51 Nový

Re: Jak odmítnout povinné očkování – 1. díl

celé vlákno

Také si myslím, že tihle "velmi schopní lidé" jsou schopní všeho.

V předstihu kejhající
V předstihu kejhající (neregistrovaný) ---.dfri.se
2. 12. 2013 17:29 Nový

Šikana vyžaduje tvrdost a neustupovat

celé vlákno

Já bych jen chtěl upozornit...

2. 12. 2013 19:35 redakčně upraveno, důvod: porušení pravidel diskuse
AAA
AAA (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 12. 2013 18:33 Nový

Re: Šikana vyžaduje tvrdost a neustupovat

celé vlákno

Nabadate timto k trestnemu cinu (fyzicky utok)? To by melo zajimat nejen redakci...

V předstihu kejhající
V předstihu kejhající (neregistrovaný) 93.115.87.---
2. 12. 2013 18:03 Nový

Je možné dnes nebýt archandělem?

celé vlákno

Sebemenší nedůvěra v dosažení požadovaného cíle = automaticky být celoživotně tím vaším archandělem.

Já přitom proti všem očkováním nejsem, rozhodně ne za všech podmínek. Kdybych ale byl slabý a nedokázal si prosadit svoji vůli a musel volit (do této situce lékaři pacienty a zejména rodiče reálně tlačí), tak žádné očkování a toho lékaře už nechci také ani vidět.

Svoboda je svoboda a ne jen někdy a za nějakých okolností. Radši se vzdát úplně lékařů i léků.

Lidé platící jen za to co skutečně požadují, žádná "předplacená" péče, žádné odvody (směřované i) do zdravotní péče, to je to co potřebujeme a všem nám může jen prospět. Dokud lékař nebude opět jen služebníkem plnícím přání svého zákazníka, sloužíce mu jak nejlépe dovede za přiměřenou odměnu.

Ještě větší blbec než jsme doufali
Ještě větší blbec než jsme doufali (neregistrovaný) 95.154.230.---
2. 12. 2013 18:59 Nový

Re: Je možné dnes nebýt archandělem?

celé vlákno

Psychopat v přímém přenosu. To tady ještě nebylo.
Jdi se léčit nebo si založ teroristickou buňku.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 12. 2013 19:21 Nový

Stop prosím

celé vlákno

Kolegové,

dosud hezká diskuse plná zajímavých osobních zkušeností nabírá poněkud drsný směr. Prosím o zastavení dalších inzultů všemi směry přes anonymizéry. Děkuji.

Ještě větší blbec než jsme doufali
Ještě větší blbec než jsme doufali (neregistrovaný) 67.159.5.---
2. 12. 2013 19:31 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

O.K.
Ale toho "člověka" měla stopnout redakce. Na hrubý pytel hrubá záplata. Dělá škody na obou stranách řeky. Jedni se za něj stydí a v druhých vyvolává odpor.

V předstihu kejhající
V předstihu kejhající (neregistrovaný) ---.torproject.afo-tm.org
2. 12. 2013 20:05 Nový

Redakčně smazáno

celé vlákno
3. 12. 2013 10:43 redakčně smazáno, důvod: porušení pravidel diskuse
Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 12. 2013 20:27 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Já bych něco přeci jen doplnil.

Již v roce 1995 upozornil významný světový politolog a poradce v USA pro bezpečnost Zbygniew Brzezinski, že jedním z největších problémů za 20-30 let bude obrovská frustrace člověka v této společnosti právě touto společností i kvalitou jeho vlastní seberealizace v ní. Tvrdil, že vysoká míra individuální frustrace je nebezpečná společnosti jako takové a má tendence směřovat postupně narůstající masy lidí k revoltám, které budou spíše emocionální než racionální, a proto jen těžko ovlivnitelné.

Jako obranu před tímto fenoménem globální frustrace, jehož nárůst údajně zastavit nelze, navrhoval systém tzv. tittytainmentu. Jde o toxickou míru zábavy nabídnutou všem členům této společnosti, která odkloní jejich frustraci pocitem jiného typu spokojenosti - laciným uspokojením ze zábavy. Tento koncept je dnes rozvíjen politologickými i filozofickými školami. (Mj. tuším, že podobné myšlenky o vládnutí a udržení vlády měl již Alexandr Solženicyn. Masy lidí lze ovládat pouze potud, pokud je jim něco způsobem vlády nabízeno.)

Váš tex mi tak nějak silně tyto myšlenky připomněl v určité asociaci která není ani negativní ani pozitivní.

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
3. 12. 2013 13:35 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Dobrý den pane doktore.
Netušil jsem, že jste takový liberál. Stihl jsem si přečíst příspěvky pana "kejhajícího" a je dobře, že to redaktorka smazala. Vaše reakce na to hulváctví je více než mírná. Na rozdíl od reakcí na některé příspěvky z "druhé strany", které tepete silou nezlomnou.
Tak nevím jestli to s tou vaší objektivitou je tak úplně v pořádku.
VB

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
3. 12. 2013 13:58 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Na některé "echt" příspěvky není vhodné vůbec reagovat. Nemyslím si, že je na tom něco neobjektivního. Na některé "echt" příspěvky obhájců očkování jsem zde také nereagoval.

:-)

Radush07
Radush07 (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
3. 12. 2013 14:05 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Stihla jsem si je také, přečíst tento drsnější příspěvek.
V průběhu jeho čtení jsem si vybavila nedávno zhlédnutý film Pianista. Režisérovi se, myslím, podařilo ukázat, jak snadné je dosáhnout cílů, když máte motivaci, dobrou logistiku, zdroje, přípravu a ochotné lidi. To se pak povede rozjet i zdánlivě nemožné věci.
Pán, podle mne, reagoval více emotivněji, já tomu rozumím, ale tohle také není moje cesta.
Doporučuji(z vlastní zkušenosti) Rodinné konstelace, tam každý může uvidět svoji opravdovou motivaci.
Pomáhající profese obecně a zvlášť lékaři a následně pak jejich pacienti to nemají snadné.

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
4. 12. 2013 14:06 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Je to velmi vtipné, že ten, kdo se tu už několikrát ztrapnil předstíráním jiné identity, nyní kádruje příspěvky a vyučuje objektivitu :-DDD

Vidím, že někdo naučil pana VB interpunkci, takže se jistě brzy můžeme těšit na spoustu nových účastníků diskuse. Hádejte, komu budou přitakávat?

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
4. 12. 2013 14:09 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Trapné jako vždy.
VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
4. 12. 2013 14:43 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Existuje v diskusi něco trapnějšího, než reagovat na svůj vlastní názor slovy "Máte úplnou pravdu" anebo "Musím s vámi souhlasit"?

Hubert
Hubert (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 12. 2013 14:56 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Ano, někoho z toho obviňovat namísto pádných argumentů, gratuluji.

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
4. 12. 2013 15:44 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

No klidně si teď říkejte Hubert :-DDD

Taky skoro doktor = Pasteur = Lukáš = Protestant = Tulák. Vzácná shoda názorů. Vzácná shoda nepříliš obvyklé pravopisné chyby. U prvních tří i vzácná shoda IP adresy. U posledních dvou už je IP jiná (překvapivě ne český poskytovatel, ale v obou případech anonymizer).

Vždyť už jste se tu čárku naučil psát správně, tak vám to muselo dojít, že nikdo jiný před ní mezeru nepíše. Ty vaše staré příspěvky nesmažete, zůstalo to tam jako váš podpis.

Aby vás tady ještě někdo bral vážně, tak jste to měl přestat zapírat a hlavně už toho nechat. Ale každý svého štěstí strůjce, Huberte. Když vám to stojí za to ... ;-)

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 12. 2013 18:16 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Teď už jsem dokonce Hubert. Milý JB už si laskavě vymyslete něco nového. Já vám rozumím. Když chybějí argumenty, každá podpásovka dobrá. Asi jste se minul povoláním. Zkuste to jako písmo znalec, psycholog nebo očko. Jenom nezkoušejte lidem jakkoliv radit co se týká jejich zdraví a očkování obvzlášť. V této branži jste mimo.
VB

Hubert
Hubert (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 12. 2013 18:29 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

To už je snad nějaká nemoc...

JB
JB (neregistrovaný) 188.175.178.---
5. 12. 2013 1:02 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Nemoc? Teoreticky by to mohla být schizofrenie, ta by vaše jednání omlouvala, ale tomu moc nevěřím. Vy si totiž moc dobře uvědomujete, že jste tu názorově poněkud osamocen a tak si ty pomocníky vymýšlíte při plném vědomí. Bude to spíše obyčejná hloupost, která vám brání vidět, jak jsou ty vaše pokusy o předstírání jiné identity průhledné. Na to opravdu nemusím být žádný detektiv.

Všechny ostatní přezdívky se z nějakého důvodu odmlčely krátce po prozrazení "souvislosti" s Taky skoro doktorem. Jak dlouho asi vydrží Hubert? :-D

Hubert
Hubert (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 12. 2013 1:08 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Mohu Vám jedině doporučit se léčit, na tohle se vážně nedá nic jiného říct; to už totiž ani nespadá pod manipulaci.

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 12. 2013 8:26 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Asi s vámi neměli tak svatou trpělivost jako já.
Huberte vydrž.
VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
5. 12. 2013 10:13 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Huberte vydrž :-)

Je pozoruhodné, že jsi přišel na fórum o odmítání očkování, ale nikde jsi nevyjádřil svůj názor na toto téma. Když je tedy tvoje jediné poslání zde na fóru hájit čest Taky skoro doktora, zkus pro jeho obhajobu udělat ještě jednu malinkatou věc. Dej sem odkaz na jiné diskutující na Vitalii (anebo klidně můžou být i z jiného fóra), kteří důsledně píší mezeru před i za čárkou.

Tady jsou odkazy na příspěvky těch, které jsem zaznamenal já. Nějakou úžasnou SHODOU NÁHOD, jsou to všechno příspěvky velmi souhlasně reagující na Taky skoro doktora, přičemž se s ním vzácně shodují i ve stylu vyjadřování:

Pasteur: http://www.vitalia.cz/clanky/kdy-je-ockovani-pro-jedince-vlastne-prinosne/nazory/26965/
Lukáš: http://www.vitalia.cz/clanky/kdy-je-ockovani-pro-jedince-vlastne-prinosne/nazory/26972/
Protestant: http://www.vitalia.cz/clanky/vzteklina-je-nelecitelna/nazory/31253/
Tulák: http://www.vitalia.cz/clanky/vzteklina-je-nelecitelna/nazory/31263/

Pokud se nejedná o unikátní chybu a mně pouze uniklo, že takto píše významná část diskutujících (nemusí to být každý druhý, ale aspoň jeden z deseti), tak se za své křivé obvinění kajícně omluvím.

Hubert
Hubert (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 12. 2013 11:47 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

A Hubert má v čem podobné vyjadřování, smím-li se ptát? Nebo jsem vinen už v tom, že jsem kolegu podpořil?

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
5. 12. 2013 13:14 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Ohledně Huberta klidně uznám, že nezvratný důkaz není, jen pár indicií.

Stačí ale neuhýbat a vysvětlit ty čtyři totožné "náhody" z minulého příspěvku a já se omluvím všem, včetně Huberta.

Hubert
Hubert (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 12. 2013 17:22 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Takže to chápu, že mě tu osočujete z jakéhosi podvádění a potom ještě vyžadujete nějaké důkazy v návaznosti na někoho jiného, abyste se milosrdně omluvil? Kam přesně ještě můžete klesnout, to by mě hodně zajímalo, detektive Colombo?

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
5. 12. 2013 18:08 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Huberte, Huberte, to jsou tanečky na odvedení pozornosti :-)))

Kdo takhle včera volal po pádných argumentech?
"Ano, někoho z toho obviňovat namísto pádných argumentů, gratuluji"

Tady jsou ZNOVA ty argumenty:

Pasteur: http://www.vitalia.cz/clanky/kdy-je-ockovani-pro-jedince-vlastne-prinosne/nazory/26965/
Lukáš: http://www.vitalia.cz/clanky/kdy-je-ockovani-pro-jedince-vlastne-prinosne/nazory/26972/
Protestant: http://www.vitalia.cz/clanky/vzteklina-je-nelecitelna/nazory/31253/
Tulák: http://www.vitalia.cz/clanky/vzteklina-je-nelecitelna/nazory/31263/

Existuje nějaké vysvětlení, proč se ty příspěvky tak nápadně podobají příspěvkům Taky skoro doktora?

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
6. 12. 2013 9:05 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Vy prostě musíte TAKYSKORO DOKTORA zašlapat do země aby vám tady nečeřil rybníček a mohli jste se tu v klidu přesvědčovat o svých pravdách.
Začínám věřit, že jste si vy nebo někdo vám podobný ty lidi vytvořil právě za tím účelem.
( až na kolegy Lukáše a Pasteura , to je jiný případ a jsou to lidi z masa a kostí , kolegové ze zaměstnání, ale to jsem vysvětlil a ti normální to pochopili. )
VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
6. 12. 2013 14:03 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Dobře víte, že když napíšete něco alespoň vzdáleně připomínajícího argument, tak tady s vám diskutujeme já i ostatní věcně.

Nechci nikoho zašlapat, ale velmi mi vadí, když tady káže o objektivitě takový, co mu není blbé psát sám sobě pochvalné komentáře.

Výmluva na kolegy z práce zdůvodní jedině tu shodnou IP adresu. Jak ale vysvětlíte ty ostatní příznaky identity Taky skoro doktora?

Mezeru před čárkou prostě normálně lidi nepíšou. Jste v tom sám a čím déle se to snažíte zapírat, tím je to trapnější. Anebo stačí najít pár komentářů se stejnou chybou, které nevychvalují názor Taky skoro doktora a uznám, že trapný jsem já.

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.nova.cz
6. 12. 2013 17:36 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Zbytečné vás přesvědčovat a cokoliv dodávat.
Stejně si budete myslet své tak vám to budiž přáno.
VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
9. 12. 2013 9:34 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

To přece víte už dávno, že mně za nos jen tak vodit nebudete. Ale neustále tady zkoušíte mentorovat ostatní na téma objektivita, dobrý úmysl, morálka, apod.

Pokud se budete v dalších diskusích držet věcných argumentů a zdržíte se kádrování ostatních, vaše pochlebování vlastním příšpekům pod jinou identitou nechám stranou. Jakmile nás tady opět začnete vyučovat pravidla korektní diskuse, dovolím si všem připomenout, jaký kozel se uchází o roli zahradníka.

Ještě větší blbec než jsme doufali
Ještě větší blbec než jsme doufali (neregistrovaný) 74.63.112.---
2. 12. 2013 20:28 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Opravdu No Comment

AAA
AAA (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
3. 12. 2013 9:11 Nový

Re: Stop prosím

celé vlákno

Myslis si ze si velkej machr za svym torem, vid...

KatyXQ
KatyXQ (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
2. 12. 2013 22:43 Nový

Jak a proč jsem odmítla dál dceru očkovat

Je to dlouhé, souvisí to i s dceřinou alergií na bílkovinu kravskéo mléka, malá dostala 3x Infanrix hexa (čehož hluboce lituju) - http://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/article/jak-to-s-sarcinym-nejen-pribiranim-bylo/ (o očkování je spíš druhá polovina článku, o odmítnutí poslední odstavec).

KatyXQ
KatyXQ (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
2. 12. 2013 23:39 Nový

poděkování

Pane doktore Vavrečko, chtěla bych Vám poděkovat, že typento seriál článků píšete, Vaše názory se mi moc líbí, i když jsem proti povinnému očkování asi víc jak Vy (podle článku jsem momentálně nejspíš typ archanděl a hrůzka v jednom, i když dřǐv jsem si prošla i některými jinými popsanými typy, před porodem dcery, ještě neinformovaná, jsem měla v plánu jí dát povinné i značný počet nepovinných vakcín, po porodu pak už "jen" povinné, po zkušenostech s Infanrix hexa a měsících čtení o vakcínách a nemocech už bych nečkovala nic).

V předstihu kejhající (zde naposledy)
V předstihu kejhající (zde naposledy) (neregistrovaný) ---.is.a.tor.exit.server.torland.is
3. 12. 2013 14:30 Nový

Opravdu jsem na celé Vitalii jediný takto naladěný?

celé vlákno

Tak ještě jednou, bez jediného nevhodného slova, i když myslím že snad ani nemohlo být důvodem vymazání mého prvního příspěvku.
To opravdu podstatné. Někomu z chytřejších a dosud zabedněných, nebo sevřených hrůzou či čím, to prostě dojít musí... (myslím že JSH vás z nejedné falešné pózy podezřívá právem).

Opravdu si myslíte, že dnešní byrokracii zvládáte? Nebo máte zatím jen štěstí že jste nenarazili?

Myslíte si že v budoucnu to bude lepší? Nebude!

Jsem zvědavý jak chcete v budoucnu chránit sebe a rodinu, když toho nejste schopni ani dnes. Fyzickou obranu proti jednotlivci dnes odmítáte (prý jsem terorista a nabádám k trestným činnům - hahaha) a proti systému jí nebude schopní nikdy, neustále slábnete (je jen otázka času kdy si do vás beztrestně kopne školní mládež a ještě vás poplive).

V předchozích příspěvcích jsem reagoval zejména na situci podobnou té kterou popsala Blanci, která není vůbec výjmečná. Doktorovi je běžně úplně jedno, že si něco nepřejete. Nebojte se ženy reakce svých mužů, vše jim ve správnou chvíli vyklopte, ať si to s doktorem pěkně vyřídí.
Já jsem chtěl být i mírnější (prostě jedna z variant) a tak jsem navrhl, že já bych doktorovi (což je jen zbabělec jdoucí cestou nejmenšího odporu protože tu byrokracii nezvládá už dnes, snažící se využít své "autority" o které se domnívá že opravdu něco takového existuje a on že to má) sebral injekci, vyšplíchnoul její obsah do umyvadla (případně mu ji rovnou aplikoval do prdele) a říkl mu že dítě může evidovat jako očkované (trvale a proti všemu), prásknul mu dveřmi, a ideálně se s ním vídal co nejméně ale rozhodně k němu dítě samotné neposílal (dokud se mu v jeho zabedněné hlavě nerzsvítí, což se občas děje, nebo prostě přijme jako chlap že máte odlišný názor a vůli kterou uplatníte).

Já vám říkám (bez ohledu na odborné disputace kde koho a o kdejaké zbytečné kravině) že tělo je vaše a všichni se k němu musí chovat jak vy požadujete, nikdo vám nemá právo cokoli nařizovat nebo vám beztrestně vyhrožovat. Za své děti rozhodujete opět vy, dokud nebudou dospělé (tedy vám nenatlučou a neuplatní svou vlastní vůli, případně ji neuznáte zavčas a dobrovolně).

Nevěřte "svému" státu a nevěřte ani zbytku Evropy (podle mne a ni zbytku světa). Byrokracie a zákonné normy jsou a budou čím dál nesmyslnější. Již teď se na nás stále více valí nejedno neštěstí. Nejeden státní úředník si potřebuje udržet zdroj obživy a všem je jim úplně jedno, že vás nebo vaši rodinu poškodí nebo i zničí a koho do tohoto procesu zapojí aby dosáhli svého cíle. Jeden by čekal že vy doktoři, ale nejen vy, máte dost rozumu a začnete se bránit sami a v předstihu... evidentně naivní představa (zřejmě nechcete léčit a dávat lidem co potřebují, ale bojovat se stádem které násilím přimějete "nevím vlastně k čemu").

Trvejte lidé na svých přirozených právech a braňte je jak musíte.

Já osobně jsem ochoten pro nectění mé svobodné vůle a neustálých pokusů upírat mi ji, připraven úplně lékaře i celou medicínu ignorovat a nepustit ji vůbec do našeho života. Za uvedené podmínky mne nezajímají vůbec její možnosti. Vlastně se to již děje. Co mne se týká, nedám do toho systému ani korunu a nepřijmu z něj ani podanou ruku, kdybych na to měl zdechnout. Myslím ale že ignorovat všechny doktory je zbytečné, takže vás všechny vyzívám abyste začali kromě lékařských znalostí lékaře striktně dělit na ty co vás svobody zbavují, případně s vašimi názory nepěkně manipulují a těmi normálními (je jich velmi, velmi málo). Ty špatné nechte umřít hladem, ty druhé platťe na ruku a za výkon (odmítněte platbu paušálem a odvody státu), pomlouvejte je, nenechte je vydělat, žalujte je, žádejte odškodné, sledujte s kým se stýkají, nebraňte se použít fyzickou sílu na svou obranu.

P.S.
To vyhrožování úředníky a zejména sociálkou neberte na lehkou váhu. Kdykoli to půjde snažte se vyhnout tomu abyste skončili v nějaké ukrutné databázi.
Opět se sestavují a brzy se budou nastolovat nové pořádky. Lepší dnes opodstatněné násilí proti jednotlivci, než nevědět později jak si poradit s ještě více byrokratickým molochem.

Vy, zde se vyskytující dobrodinci kterým vadím. Nemyslete si že když zákonem (který mne mimochodem vůbec nezajímá) postavíte doktory, nebo sociální pracovníky, na úroveň policajtů, že se pro vás něco zjednoduší. Naopak, lidé jako já vám neubližují (nebo nechtějí ubližovat) pro nic zanic a nějaký pitomý zákon je nemůže odradit v tom aby rezignovali na svou obranu. Pokud se budu muset bát nějakého zákona pokud se vám nepodřídím (a třeba i toho že má rodina skončí bez živitele) můžete to odnést jen velmi škaredě tak aby podezření nepadlo na mne (nebo jsem se na vás odškodnil), tedy mnohem hůře než když se prostě seberu a odejdu, případně si dáme pár facek (a já vaši "péči" odmítnu). Já vám na další totalitu z vysoka, žádná nebude!

Ještě větší blbec než jsme doufali
Ještě větší blbec než jsme doufali (neregistrovaný) 50.7.78.---
3. 12. 2013 15:00 Nový

Re: Opravdu jsem na celé Vitalii jediný takto naladěný?

celé vlákno

Milý příteli
Myslím, že jedinou možností je odstěhovat se na pustý ostrov i se svými soukmenovci. Člověk, který kálí na zákony a lidi kolem sebe, tam bude určitě šťastný. Bojím se, že všechny pusté ostrovy už hlásí obsazeno.

P
P (neregistrovaný) 195.75.250.---
3. 12. 2013 15:48 Nový

Re: Opravdu jsem na celé Vitalii jediný takto naladěný?

celé vlákno

Myslim, ze kdyz nam najdete ostrov s nekontaminovanym vzduchem, neznecistenou vodou a rybami bez tel plnych kovu.. A takovy, kde budou platit zakony prirody a ne paskvily modelovane pro blaho konkretnich jedincu..mileradi se tam odstehujeme. Ale jak vite, toto bylo velmi uspesne zniceno. Hold nekdo ztratu zakladnich prav vnima, jiny na sebe necha (jak rikate) kalet a jeste si to bude pochvalovat..a u toho se jeste stihne pasovat do pozice otrasajiciho se oslicka

Ještě větší blbec než jsme doufali
Ještě větší blbec než jsme doufali (neregistrovaný) 50.7.78.---
3. 12. 2013 16:13 Nový

Re: Opravdu jsem na celé Vitalii jediný takto naladěný?

celé vlákno

Hm, bezva.
Mezi základní přírodní zákony patří boj o přežití.
Zabij nebo budeš zabit. děkuju nechci.
Svět se zbláznil, ale to neznamná, že se musím zbláznit taky.

P
P (neregistrovaný) 195.75.250.---
3. 12. 2013 15:19 Nový

Re: Opravdu jsem na celé Vitalii jediný takto naladěný?

celé vlákno

Tohle je prave to nejabsurdnejsi, v 21. stoleti se systemove poskozuje zdravi lidi, je jedno jestli je to uplne zamerne nebo "nedopatrenim", zaslepenosti, neschopnosti secist jedna a jedna. Pravo na zivot a na zdravi by melo byt nadrazene vsemu a nikdo by ho nemel jinemu odjimat. A uz vubec ne pro posileni moci, hrabani majetku ci neceho podobneho. Jenze to lepsi nebude, nikam se pred tim neutece. Driv byste se sebrali kamkoliv mimo civilizaci, ale dneska uniku neni, aspon to globalni znecisteni to pojisti. Vetsina lidi je spokojena s technologickym pokrokem, stupidni zabavou, ale je to setsakra mala kompenzace toho, ze nam sahaji na zdravi a poskozuji geneticky nase potomky. A pokud nad tim nekdo nepremysli, skodi hlavne sam sobe, jednou se bude hodne divit, proc ho ta zazracna medicina nevyseka z prusvihu, ale pred tim si jeste "uzije" ruznych drobnosti dnesni doby - imunita a telo obecne nezapomina. A samozrejme, ze pred tim zavre oci, neznamena ze to zmizi. Ale na druhou stranu, s vedomim toho, co se deje, se clovek musi naucit zit, aby ho to psychicky neznicilo.

V předstihu kejhající
V předstihu kejhající (neregistrovaný) ---.torservers.net
4. 12. 2013 12:15 Nový

Skuteční lidé si povídají o ledasčem

celé vlákno

Věnujte tomu dvě hodiny života (jde o 173 MB) ať jste alespoň minimálně v obraze.

http://archive.slobodnyvysielac.sk/2013-11-22_21-00_informacna-vojna-protesty-v-ba-juvenilna-justicia-studencova.mp3

P.S.
Projděte si archív (http://www.slobodnyvysielac.sk/informacna-vojna/m5/p19/r3) Informační vojny a poslechněte si co vás zaujme. Uvidíte že je potřeba být ve střehu a bránit sa.

P.P.S.
Jsem zvědavý za jak dlouho ten příspěvek, nebo odkazy zmizí. Vnímejte chování Vitalie i ostatních "informátorů".

V předstihu kejhající
V předstihu kejhající (neregistrovaný) 94.242.252.---
5. 12. 2013 18:44 Nový

Re: Skuteční lidé si povídají o ledasčem

celé vlákno

Tak když mažete (pravda neověřené) názory lidí věřících tak zde máte (nemyslím tím vás Vitalie, ale čtenáře, u vás lituji že sem vůbec přispívám) názor z druhé strany http://www.postoy.sk/povinne_ockovania_moralne_ci_nemoralne

Podle naprosto zvrácený:
Subkomisia pre bioetiku zriadená Konferenciou biskupov Slovenska vo svojom stanovisku k očkovaniam zaväzuje katolíkov k morálnej povinnosti očkovať ich deti, hoci nie pod hrozbou ťažkého hriechu.

Jarda
Jarda (neregistrovaný) ---.jon.cz
3. 12. 2013 21:25 Nový

Očkování

Bude to znít cynicky, ale:
Můžete odmítnout, ale s tím, že se zřeknete i "buli buli děťátko" na N@VĚ, protože ty nemoci jsou víc na 3,141592ču než nežádoucí následky očkování.
A btw
Nevěřím, že by lobbysti lobovali za očkování.
Nikdo totiž nemá rád injekce.
Kdybych já byl lobbysta, tak bych loboval za věci, co najdete ve svém spamfiltru (viagra, ...), bez předpisu.

V předstihu kejhající
V předstihu kejhající (neregistrovaný) 93.115.87.---
4. 12. 2013 8:10 Nový

Zabedněnost

Máte to v názvu článku,... , cvrlikají si o lidské hloupousti už i vrabci na střeše.

Vy máte a musíte řešit že odmítáte povinnost, bránit se jí zuby nehty. Považovat ji za útok, protože to je útok!
Výsledek takovéto rozvahy je možný jediný - SVOBODA. Pokud někdo dospěje k jinému...? Snad ať ho hned oočkují injekcí na utracení a zkrátí utrpení jemu i ostatním lidem.

Teprve pak (klidně souběžně, klidně až za rok, klidně hromadně, klidně každý samostatně,...) vás musí zajímat prospěšnost a účelnost, pokroky.

Elisabeth
Elisabeth (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
4. 12. 2013 21:29 Nový

Tak ještě jedna zkušenost s pediatrem

celé vlákno

Naše story s dnes již bývalým pediatrem je také výživná. Chtěli jsme takovou vakcínu, která nebude obsahovat hepatitidu B, protože jí považujeme v kojeneckém věku za zbytečnou a protože jsme se obávali genetické záteže a možných kontraindikací. Očkování proti hepatitidě B jako zbytečná zátěž organismu. To lékař chápal a naši obavu označil za oprávněnou! Dále jsme požadovali odklad počátku očkování nejdříve na 10. měsíc života, to už pan doktor začal mít problém. Bylo znát, že očkovat chce za každou cenu alespoň něco. Naše argumenty o toxicitě příměsí vůbec nebyl schopen komentovat, natož vyvracet, argumenty ohledně studií poukazujících na snížení rizika vzniku alergií a astmatu při odloženém očkování zpochybňoval, aniž by je četl. Naše ujištění, že se stále pohybujeme v zákonných termínech pro očkování ho také neuklidnilo, že si to musí nastudovat. Tak to na nás zkusil barvitým líčením tetanu, záškrtu a černého kašle (u toho jediného připustil možnost přežití díky plicní ventilaci). Zkoušel na nás i tlaky ve smyslu jeho svědomí, kdyby níhodou dcera onemocněla. Na vakcíně DiTePe trval, žádali jsme tedy předložení příbalového létáku. Odmítl, že ho nemá, že je to na internetu. Tak jsme mu oznámili, že dokud si to nepřečteme, tak očkovat nebudeme a žesi to do příští návštěvy nastudujeme a domluvíme se za měsíc.
Výsledek: týden po naší návštěvě putuju k soudu na popud pana doktora podnět pro ustanovení opatrovníka naší dceři pro udělení souhlasu s očkováním hexavakcínou. Díky němu nás to stálo několik tisíc, trochu nervy a hodně času, neboť celá ta sranda se táhla 3/4 roku (ještě díky procesní chybě soudkyně a také díky tomu, že pan doktor nezná příslušné vyhlášky a soudu tvrdil bludy).Momentálně dokončuji stížnost k ČLK. Podnět k SÚKL na prošetření, jakým způsobem se v ordinaci toho lékaře nakládá s léčivy, když ani nemá příbalový leták, jsme již na radu právníka odeslali.

Samozřejmě to již náš pediatr není, máme jinou lékařku. Ta s očkováním od 10. měsíce neměla problém, ani se schématem 2+1. Při rýmě chápe obavy rodičů a neočkuje, odstup 2 měsíce taky bez problémů. Zatím máme za sebou dvě dávky, víc už očkovat nebudeme kvůli NÚ po druhé vakcíně. Lékařka to ještě neví, ale už když jsme s ní debatovali o tom soudu, tak vůbec nechápala, o co panu doktorovi šlo, že podle ní to je především zodpovědnost rodičů, tak předpokládám, že to nebude příliš hrotit. Ví, že se tomu hodně věnuji. MMR ani nebudeme zkoušet.

Radush07
Radush07 (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
4. 12. 2013 21:59 Nový

Re: Tak ještě jedna zkušenost s pediatrem

celé vlákno

Výsledek: týden po naší návštěvě putuju k soudu na popud pana doktora podnět pro ustanovení opatrovníka naší dceři pro udělení souhlasu s očkováním hexavakcínou.

O tomhle jsem si myslela, že se nemůže stát. Můžete, prosím, popsat jaké zákonné protiopatření je nutné udělat, aby vůbec nenastalo ustanovení opatrovníka pro udělení souhlasu s očkováním? Jestli můžete? Děkuji

V předstihu kejhající
V předstihu kejhající (neregistrovaný) ---.dfri.se
5. 12. 2013 11:25 Nový

Re: Tak ještě jedna zkušenost s pediatrem

celé vlákno

Jen vás chci ujistit, že mé včerejší prohlášení (záměrně poněkud emotivnější) o "třímesíčním nepodporování státu daněmi, polovinou ekonomicky aktivních lidí (státání úředníky a ostatní pracovníky ani ty doktory do toho nemusíte počítat pokud toto období tak o dva měsíce prodloužíte)" je naprosto legální metoda jak odstavit stát.

Uvažujte o ní. Nikdo neříká že se při pasivní neaktivitě nemůžete po týdnu střídat. Tuhle úvahu uvádím jen proto, že se zdá že se násilí bojíte jak čert kříže.
Takhle také dojde k nějakým nepokojům (sníží se množství základních surovin v oběhu (pokud se nevykašlete například i na DPH a svou mzdu), ale postihne to především státní aparát.
Dohodnout se na novém uspořádání zůstane i tak klíčové a nejste toho dnes schopni. Podle mne by pro začátek stačilo tlačit na to že celková daňová zátěž se sníží tak o 50% a bude nadále mírně klesat (dokud se nenajde nezbytné minimum). Jestli si myslíte že ty peníze dnes nedáváte státu zbytečně tak holt buďte zticha a plaťte čím dál více. Budete ale muset platit i za mne, já tento systém nepodpořím (nebo co nejméně) a najdu (našel jsem) dnes ještě legální způsob (ale nebudu se zdráhat neplatit ani nelegálně).

Elisabeth
Elisabeth (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
5. 12. 2013 21:22 Nový

Re: Tak ještě jedna zkušenost s pediatrem

celé vlákno

Myslím, že nyní už by nebylo tak snadné něco takového dát k soudu. V době, kdy jsme tohle museli řešit, platilo v zákoně o zdravotních službách ustanovení, že (nebudu citovat přesně) k některým zákrokům, které mohou negativně ovlivnit zdraví, je zapotřebí souhlasu obou rodičů. Zároveň tam byl paragraf, že pakliže takový souhlas nelze získat, tak zdravotnické zařízení má povinnost podat do 24 hodin (!) soudu návrh na ustanovení opatrovníka. Návrh k soudu se podává(l) také tehdy, když se nemohou rodiče shodnout, nebo v případě, že dítě je rozumově natolik vyspělé, že může spolurozhodovat a jeho názor je odlišný od názoru zákonných zástupců. Dle právníků se ale použité ustanovení proti nám nemělo vztahovat na situace, kdy nejde bezprostředně o ohrožení na životě (také si všiměte, že zákon ukládá povinnost uvědomit soud do 24h, u nás se tak stalo až po týdnu, tj. navrhovatel nepostupoval podle zákona, na který se odvolával), a také se někteří právníci tvrdili, že to, že rodiče nesouhlasí není totéž, ajko nemožnost získat souhlas - tímto ustanovením se mělo pamatovat především na situace, kdy například dítě potřebuje neodkladnou péči a rodiče nejsou dostupní (příklad služební cesta v zahraničí apod.).
Nicméně toto ustanovení již bylo zrušeno.

Teoreticky je však možné podat návrh k soudu na ustanovení opatrovníka kvůli čemukoli, neboť (a nyní ne podle zákona o zdravotních službách, ale podle zákona o rodině a také zákona o sociální ochraně dětí), opatrovníka dítěti je možné stanovit, pakliže zájem dítěte je v rozporu se zájmy dítěte. Typicky se tohoto využívá, když dítě něco zdědí a rodiče by s daným majetkem mohli nakládat především ve svůj prospěch.

Nicméně, a to jsme byli právníkem poučeni, ustanovení opatrovníka nutně neznamená zbavení rodičovských práv. Někdy jde skutečně pouze o čistě formální záležitost a opatrovník neudělá nic, co by nebylo v souladu s názorem rodičů. Rozhodně se není nutné obávat situace (zatím), že by soud ustanovil opatrovníka ve věci očkování (např. sociálku) a ten by k vám přišel, vzal vám na dvě hodiny dítě, které by odešel naočkovat. Ustanovení opatrovníka není nutně sankce vůči rodičům, i když je to těžké z pozice rodiče přijmout. Z právního hlediska to je ale snaha o poskytnutí maximální ochrany dítěti - tj. opatrovník má být ten nestraný, který sleduje pouze zájem dítěte, které se samo ještě nemlže k záležitostem vyjadřovat. Samozřejmě můžeme dlouze diskutovat, zda nějaká paní ze sociálky (při vší úctě) posoudí zájem mého dítěte lépe než já jako rodič - a pro mě osobně je to těžko zkousnutelné, že se mi stát prostřednictvím nějaké pani chce míchat do rodiny a musím obhajovat své postoje, ale na druhou stranu vezmu-li to pro případy, kdy je dítě opravdu v těžké situaci či ho rodiče chtějí oškubat, pak takový institut opatrovnictví není od věci.

Abych ale alespoň trochu zodpověděla, co je nutné udělat, aby opatrovník ustanoven nebyl - buď se můžete okamžitě podvolit systému a dítě naočkovat. Pak vám jistě dají pokoj hned. Jinak je určitě nutné se na celou anabázi nevykašlat, je vhodné začít hned jednat se sociálkou a u soudu se buď odvolat a nebo jít k soudu vysvětlovat. Prostě se bránit. Obávám se, že univerzální rada není, protože každý případ, pokud vůbec ještě nějaký jiný je, bude specifický. I když náš právník ustanovení opatrovníka pro případ očkování dost zpochybňuje, podle něj pro to není nejmenší důvod, neboť zájem rodičů i dítěte je stejný, tj. udržení zvdraví. Nicméně, jakmile jednou k soudu něco takového doputuje, tak protože jde o dítě, soud se tím musí zabývat. Neříkám, že výsledek je nutně ustanovení opatrovníka, ale řízení proběhne. Určitě je dobré si nastudovat příslušné zákony, případně si najmout právníka. Velkou podporu můžete také získat u Ligy Lidských práv, na zdravotnictví (a očkování) se specializuje paní Zuzana Candigliota (čímž jí zároveň posílám veliký dík za pomoc v první fázi našeho "tanečku").

V našem případě jsme měli nakonec i trochu štěstí. Nevím jak jinde, ale sociálka, pod kterou spadáme my, je zdá se vedena rozumnými ženskými, které byly z celé té záležitosti dost u vytržení, absolutně nechápali, o co tomu doktorovi jde. Ony byly ty, které nám doporučili rozumnější lékařku a po té, co jsme jim stručně vysvětlili své důvody, nás ubezpečily, že pokud by opatrovník ustanoven byl (tedy ony), že nebudou dávat souhlas s něčím, co by bylo proti našemu přesvědčení. Musím říct, že mě mile překvapilo, že dámy konstatovaly, že asi víme, proč chceme odklad nebo neočkovat, a že ony nejsou vzdělány v této oblasti tak, aby mohly takováto rozhodnutí činit a posílat děti na očkování proti vůli rodičů, pakliže to není vyloženě v souvislosti se zanedbáním péče. Takže jsme věděli, že i když s odvoláním nebo v dalších stádiích procesu nepochodíme, další problémy se sociálkou nebudou.

Elisabeth
Elisabeth (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
5. 12. 2013 21:51 Nový

Re: Tak ještě jedna zkušenost s pediatrem

celé vlákno

Omluva - opravuji v 2. odstavci: pakliže zájem dítěte je v rozporu se zájmy rodiče(ů).

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 12. 2013 21:52 Nový

Re: Tak ještě jedna zkušenost s pediatrem

celé vlákno

To je opravdu děsivé, co tady píšete.

Já vím, co bych za sebe udělal. Ale pokud bych to zde dostatečně přesně napsal, jdu před etickou komisi ČLK a možná nejen... Tyhle články a jejich diskuse už sleduje pár parchantů (v tichosti).

Seti
Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz
7. 12. 2013 12:03 Nový

Re: Tak ještě jedna zkušenost s pediatrem

celé vlákno

Tuším, co máte na mysli, a souhlasím s Vámi. Takoví, jako výše zmiňovaný "doktor", nemají v lékařství co dělat a měli by být hnáni sviňským krokem. Bohužel se obávám, že by v takovém případě řady doktorů značně prořídly :-)

Tereza
Tereza (neregistrovaný) ---.207.85.static.bluetone.cz
12. 12. 2013 19:00 Nový

DOBRÁ zkušenost s pediatrem

Dobrý den,
ráda bych přispěla svou zkušenost s odmítnutím očkování. Dojíždíme za pediatrem do jiného města, vyplatí se to, právě kvůli jeho rozumnému pohledu na očkování. Ačkoliv není zastáncem neočkování, ačkoliv mi pokaždé vysvětlí, jaká rizika dané nemoci nesou, tak respektuje moje (naše) rozhodnutí ohledně očkování syna. Mají už dokonce vytvořený vytištěný revers, který sestra jen vyplní a já podepíšu. (V tomto kraji je větší koncentrace "krišňáků", kteří očkování odmítají, a s dětmi dojíždí k tomuto doktorovi. Jasné proč...).
Jsou tedy i rozumní lékaři, díky za ně :)
Přeji všem rodičům hodně odvahy a rozvahy v rozhodování!

Tomáš
Tomáš (neregistrovaný) 91.199.207.---
26. 2. 2015 23:05 Nový

Perlička pro všechny

Dobrý den,
dnes 26.2.2015 jsem absolvoval u lékaře pohovor ohledně očkování mé dcery. Shrnu to. Věřím blbostem z internetu, vše co tu píšete, je jen souhra náhod, protože je prý klinicky ověřené, že ty neurologické problémy a jim podobné po očkování, je jen souhra náhod. Prý ty vaše děti by onemocněly stejně i bez očkování. Jinak řečeno, lžete. Doktoři na internetu, co mluví proti očkování, se prý chtějí jen zviditelnit. V lékařství se prý dělá vše poctivě. Paní doktorka mě nutila sepsat prohlášení, že nechci očkovat, (nic jsem nesepsal) upozorňovala mne na její povinnost stejně mě tak i onak udat sociálce a vyhrožovala pokutou 10 tisíc korun.
Takže vážení. Vzhledem ke sprostému a vyděračskému chování ze strany lékařů a nelidskému rozhodnutí Ústavního soudu ohledně očkování a současné změně zákonů, prosím všechny, aby následující odkaz poslali co největšímu počtu doktorů. Do prohlížeče si jej případně zkopírujte sami. Je to názorná ukázka "poctivosti" a nejde v tom videu jen o pana přednášejícího, který má jak je vidno již dlouhodobou!!!!! praxi, ale především o ty hodné a poctivé doktory, kterým přednáší. Nedostanete se přímo na video, musíte ještě jednou potvrdit vstup na ty stránky. A pošlete to všem svým doktorům. Nejlépe těm dětským. Děkuji. Očekávejte o nich stejně jen vykrucování, lhaní a zpochybňování. Nejspíš je to podle nich zase "podvod" že? Ale není problém, podobných odkazů je více.

http://www.rozzlobenimuzi.com/?linkid=35909-farmaceuticke_lobby_.htm

kentaur
kentaur (neregistrovaný) 91.199.207.---
15. 3. 2015 20:35 Nový

dotaz

Prosím, chci se zeptat. Žiju s dcerou a vnukem, kterému byl nedávno rok, v jednom bytě již 9 měsíců. Za celou dobu je malý nervózní, ubrečený, ukňouraný, protivný, jak není po jeho vzteká se. Příčítala jsem to k zubům. Ale aby tyto nálady měl dennodenně 9 měsíců? To už mi je podezřelé. Čeká ho za měsíc další očkování, třetí dávka infanrix-hexa vakcínou. Mám z toho hrůzu, jak to bude snášet. Je možné před očkováním požádat lékaře o odebrání krve díděte a nechat udělat testy na toxické látky, které by se mohli z vakcíny uvolňovat?