Názory k článku
Hygienici varují: pedikúru rybičkami si dobře rozmyslete

franhofran
franhofran (neregistrovaný) 62.201.28.---
9. 6. 2017 18:07 Nový

blbost

celé vlákno

funguje neni problem!

Jirka
Jirka (neregistrovaný) 89.248.244.---
10. 6. 2017 16:26 Nový

Re: blbost

celé vlákno

Jakmile na něco (na cokoliv) přijdou v USA, či v Kanadě, tak to asi musí být pravda. Jedině tam totiž zkoumají ptákoviny.

Jarba
Jarba (neregistrovaný) 2001:1ae9:22e:----:----:----:----:----
9. 6. 2017 18:17 Nový

Re: Hygienici varují: pedikúru rybičkami si dobře rozmyslete

celé vlákno

Nejradši mám argumety typu "něco hrozí", "mohlo by se stát". Už se stalo, že rybky někomu ublížily ??

lenka
lenka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
10. 6. 2017 8:45 Nový

Re: Hygienici varují: pedikúru rybičkami si dobře rozmyslete

celé vlákno

Ano, mluvila jsem s člověkem, který chytil TBC od svých akvarijních rybiček a to jen tím, že si namočil ruce v akváriu. A jaký koktejl lehce přenosných breberek do vody namíchají desítky nohou si jako zdravotní sestra, která denně vidí jak se lidé nestarají o své nohy, dokážu živě představit.

Antonín
Antonín (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
10. 6. 2017 18:05 Nový

Re: Hygienici varují: pedikúru rybičkami si dobře rozmyslete

celé vlákno

Tak až se stane, bude většinou pozdě. Ono je to stejné jako s pojištěním nemovitosti. na barák i byt máte statisíce a miliony, ale pojištění nemovitosti na živel za jeden až 3 tisíce ročně už nejsou. A pak se v televizi pořádají sbírky. Proč ?

Jaroslav Kolín aura:10
9. 6. 2017 19:17 Nový

Co (ne)dělají USA a Kanada??

celé vlákno

Nějak v té poslední větě chybí přísudek, což podstatně snižuje její informační potenciál.

Michal
Michal (neregistrovaný) ---.pnet.netair.net
9. 6. 2017 21:56 Nový

.....a zase se straší...

....to je pořád přehnané hygieny, ale tak nějak to stejně nepomáhá..
lide nejsou zdravější a doktorů je stále víc. I když se dožíváme více let, rozhodně neumíráme zdraví...
My jsme se koupali v rybníku, který by dnes hygienik musel obehnat ostnatým drátem, aby tam někdo neskočil a tak nějak nikdo netrpíme ani alergií.

Jarusse7
Jarusse7 (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
9. 6. 2017 22:02 Nový

Re: Hygienici varují: pedikúru rybičkami si dobře rozmyslete

Mně to přijde třeba daleko hygieničtější než voda v bazénu na veřejných koupalištích. Vždy když jdu kolem tak mají narváno a lidi si to tam užívají tak na tom nic špatnýho nebude. V Turecku mají třeba ty rybičky i na celý tělo a lidi si to chválí. Asi každý na to má jiný názor.

nika
nika (neregistrovaný) 93.91.49.---
10. 6. 2017 0:49 Nový

Re: Hygienici varují: pedikúru rybičkami si dobře rozmyslete

haha,ti americani vas na letisti pri kontrole vyzuji z bot a bosky kracite v takovem sajrajtu,ze by se asi hygienik divil :-). Rozhodne tam podlahu po kazdem nedisinfikuji,zato pred aplikaci rybicek nohy zakaznika ano.

Evaave
Evaave (neregistrovaný) 93.91.49.---
10. 6. 2017 7:09 Nový

Nešla bych ODPORNÉ!

Nemusí mi upozornovat hygienici,do malého prostoru,kam strčí nohy cizí neznámí bych své končetiny nedala..V bazenech všude mám pantofle ,Těch rybiček je mi líto..Tento způsob pedikůry je mi odporný...

Hana
Hana (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
10. 6. 2017 8:07 Nový

Re: Hygienici varují: pedikúru rybičkami si dobře rozmyslete

Nevím, jestli je to opravdu nebezpečné, ale upozornění na možné riziko je myslím v pořádku. Jsem pedikérka a nutno říct, že to, co mají někteří na nohách, je hrůzostrašné. S meziprstní plísní se potýká každý druhý až třetí člověk a často vůbec netuší, že má problém. Plesnivé nehty a někdy celé chodidlo také nebývá vyjímkou. A když si představím, že všichni strkají nohy do stejné nádoby s vodou - no fuj. A je pravdou, že pečlivá dezinfekce a sterilizace ploch a nástrojů, je nezbytnou součástí pedikůry a to u rybiček nejde. Ano, dělá se spousta věcí a ne vždy se projevují následky, ale neznamená to, že jsou správné. Je ale na každém, jak se svým tělem naloží.

Iv
Iv (neregistrovaný) 158.194.93.---
12. 6. 2017 12:47 Nový

Rybník poslouží líp

celé vlákno

Zkuste vlézt do jakéhokoliv zdravotně nezávadného rybníku. Rybí potěr vám udělá stejnou službu, zadarmo a zvládne celé tělo.

sarlot.ka aura:10

Re: Rybník poslouží líp

celé vlákno

Myslím, že ryby v rybníku jsou na to moc plaché a asi si i raději dají něco jiné než to, co mají lidé na nohách. Obecně - s rybičkama problém není, problém je v lidech.:-)

Iv
Iv (neregistrovaný) 158.194.93.---
22. 6. 2017 12:22 Nový

Re: Rybník poslouží líp

celé vlákno

Nejsou, mám to odzkoušené ;-)...nesmíte se moc hýbat a přijdou ;-)

Alena Zachová - GarraRelax
Alena Zachová - GarraRelax (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
25. 6. 2017 20:24 Nový

Vyjádření

Dobrý den,

jako majitelka prvního samostatného salonu s péčí o pokožku léčivými rybkami Garra rufa a jediného s oficiálním povolením od Krajské hygienické stanice tuto službu provozovat, který funguje spolehlivě a bez problémů k radosti zákazníků téměř 6 let v Liberci se musím vyjádřit.

Pokusím se stručně: v bazénu se koupete? V přírodě se koupete? Tam jsou ryby, rostliny, bahno, nezřídka psi, případně exkrementy či spocení lidé. A nikoho Váš zdravotní stav nezajímá. Naše voda se s touto či bazénovou nedá srovnat - nejen na oko, ale i jejími parametry.

Pravé Garra rufa ryby mají v tlamičkách léčivý enzym, který naopak pokožku dezinfikuje. Není za stovky let kdy proceduru v Turecku provozují znám ani jeden jediný případ negativního vlivu na pokožku, naopak - téměř zázraky, můžu potvrdit na klientech i sama na sobě!

To asi stačí. Chci říct, ze jsem ochotna cokoliv a komukoliv vysvětlit. Odmítám toto poškozování našeho podnikání a i nadále budeme upřednostňovat přírodu před chemií.

Na závěr - nevím jak v Praze, ale my disponujeme nejvýkonnější filtrací s UV lampou samostatně pro každé akvárium pro jeden par nohou, mezi zákazníky dodržujeme 1 hod. rozestup a provádíme detailní prohlídku stavu pokožky s podepisovaním prohlášení.

Zdravím všechny rozumně smýšlející a těším se na ně.

Alena Zachová - majitelka salonu GarraRelax