Hlavní navigace

Hledáte ubytování na farmě? V nabídce je seník, ale i wifi a bazén

21. 7. 2011

Sdílet

Nový internetový portál pomáhá zorientovat se v nabídce dovolených ve stylu agroturistiky. České statky a hospodářství nabízejí nejrůznější formy ubytování a způsobů trávení dovolené. Vedle kontaktu s venkovským stylem života sázejí hlavně na zvířata, v rámci agro-dovolené se můžete projíždět na koni nebo pást kozy a ovce, chcete-li. Jinde máte zase možnost pochutnat si na čerstvých potravinách a místních specialitách. Zorientovat se v nabídce pomáhá nový internetový portál www.ubytovani-na…

Nový internetový portál pomáhá zorientovat se v nabídce dovolených ve stylu agroturistiky.

České statky a hospodářství nabízejí nejrůznější formy ubytování a způsobů trávení dovolené. Vedle kontaktu s venkovským stylem života sázejí hlavně na zvířata, v rámci agro-dovolené se můžete projíždět na koni nebo pást kozy a ovce, chcete-li. Jinde máte zase možnost pochutnat si na čerstvých potravinách a místních specialitách. Zorientovat se v nabídce pomáhá nový internetový portál www.ubytovani-na-farme.cz, jehož provozovatelem je Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ).

„Chtěli jsme lidem ukázat, že v Česku existují stovky hospodářských usedlostí, které poskytují více než ubytování. Vyhledávání v databázi funguje velice snadno podle jednotlivých regionů.  U každé farmy je potom uveden základní popis služeb a kontakt na majitele. Rezervovat si vybraný pobyt může každý přímo prostřednictvím portálu,“ vysvětlil předseda ASZ Josef Stehlík.

Na své si přijdou milovníci venkovské romantiky spojené s vůní sena a spaním ve spacácích i ti, kteří nechtějí přijít o internet, klimatizaci a bazén. Většina farem láká také na speciality vyrobené na statku. Mnozí hospodáři vítají, pokud chtějí hosté odpočívat aktivně a vypomohou při lehčích zemědělských pracích. 

Asociace soukromého zemědělství sdružuje více než dva a půl tisíce rodinných farem. Pohostinské služby prostřednictvím portálu www.ubytovani-na-farme.cz mohou ale nabízet i farmáři, kteří nejsou členy této dobrovolné stavovské a profesní organizace soukromých zemědělců v České republice.

Dovolené na venkově podle vašich představ můžete vybírat například také na adrese www.nafarmu.cz. Pokud dáváte přednost pobytům se zajištěným stravováním, navštivte webové stránky www.prazdniny­navenkove.cz, kde je možné vyhledat ubytování ve třech cenových hladinách.

Budete spokojení i v lese nebo na farmě?
Čtěte téma: Syndrom „hrozné dovolené“

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).