Hlavní navigace

Foodparade nabídne psí žrádlo, brouky i chobotnici

30. 8. 2016

Sdílet

 Autor: Foodparade
Už třetího a čtvrtého září bude v zahradách Trojského zámečku rozestavěno několik desítek stánků s kuchaři známých luxusních restaurací i nadšenců z menších kuchyní. Nabídnou klasiku, exotiku, luxus i psí sušenky.

Festival jídla a pití Foodparade už se chystá na vaše chuťové buňky. Už tento víkend se v zahradách Trojského zámečku v Praze můžete těšit na představení desítek oblíbených restaurací nabízejících pestrou škálu kuchyní z celého světa – asijskou, italskou, středomořskou, americkou, francouzskou, vegetariánskou, ale i českou a psí. Kdo se na festivalu představí a co zajímavého nabídne?

Budou brouci i psí dobroty

Pokud si nepotrpíte na klasiku, ale táhne vás to k exotice, najděte si na festivalu restauraci Brouk na talíři, ta vám nabídne třeba sarančata na sladké chilli omáčce nebo carpaccio z červené řepy hedvábné chuti s kuklou bource morušového, švábem argentinským nebo potemníkem brazilským zasypaným parmazánem. Poměrně nová vegetariánská restaurace Etnosvět představí svou verzi falafelu s mátovou omáčkou či burger s červenou řepou, kozím sýrem a konfitovanou cibulí. Food story dá ochutnat například kachní rillette s perlovou cibulkou a cornichones a čokoládový bezlepkový dort s ovocnou omáčkou. Jítravský Dvorec se pochlubí roštěnou „sous vide“, telecím brzlíkem, portským vínem a batáty. Celkem půjde o dvaadvacet restaurací. Na své si tu přijdou i pejsci, pro něž bude připravena nabídka psích sušenek i holistického krmiva.

Novinkou festivalu bude placení pomocí tzv. CHEFů, kdy jeden CHEF = 20 Kč. U vstupu si nabijete festivalovou kartu, kterou pak u prodejců budete bezkontaktně platit. Ceny nabízených pokrmů jsou opravdu velmi příznivé. Nejlevnější jídlo koupíte už za 1 CHEF, nejdražší 14 CHEFů, to už jde ale o menu. Průměrně se najíte za 4 – CHEFy.

Zdroj: Foodparade

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).