Hlavní navigace

Fitcentrum Delroy´s Gym, pojďte se poprat

17. 4. 2009

Sdílet

Fitcentra jsou různá: malá, velká, některá jsou pouze pro ženy, někde se zaměřují na spalování tuků, jinde na nárůst svalů. V Delroy´s Gym se specializují na bojové sporty. Nabídku mají tak rozsáhlou, že si může vybrat opravdu každý - silný muž i křehká žena.

Pro muže i ženy

Delroys Gym 01

Delroy's Gym působí v Praze od roku 1993. V roce 2000 se přestěhoval z Haštalské ulice, kde je nyní rozsáhlé squash centrum, na Smíchov. Vstup do fitcentra Delroy´s Gym je nenápadný. Nachází se v živé, reklamními štíty „ozdobené“ Zborovské ulici v Praze 5, kde se mísí hluk tramvají a aut. Vejdete-li dovnitř, nejprve nabudete dojmu, že jste v obchodě se sportovním, zejména boxovacím sortimentem. Veliké překvapení nastane, když sestoupíte po schodech – rozsáhlé prostory plné strojů, zrcadel a boxovacích pytlů.

Smíchovské fitcentrum je jak pro muže, tak pro ženy. Už na první pohled nenadržují ani jednomu pohlaví. Prostor posilovny je poměrně útulný a hlavně čistý, což platí i o šatnách. Svou rozlohou Delroys Gym 02působí spíše komorně, trénovat svá těla tu dohromady může okolo patnácti lidí. Přední část posilovny je vybavena převážně „těžkými stroji pro chlapy“, samozřejmostí jsou i nablýskané činky nejrůznější hmotnosti. Zadní část patří naopak těm, kteří rádi „spalují“ díky nejrůznějším kordio strojům – rotopedy, běhací pásy, twist stoppery a veslovací trenažer. Celkem šest přístrojů.

Ten, kdo chce při cvičení poradit, může v Delroy´s Gym využít služeb osobního trenéra. Individuální hodiny mají tu výhodu, že společně můžete dosáhnout požadovaných výsledků, někdo chce hubnout (pro ty je tu i poradenství ve výživě a měření tělesného tuku), jiný naopak touží po nabývání svalové hmoty, zlepšování kondice, nebo techniky před zápasem atd.

O osobních trenérech si můžete více přečíst v našem speciálu Začínáme ve fitness.

Naučte se bránit

Delroys Gym 05

Jak jsem naznačila v úvodu, v Delroy´s Gym se specializují na bojové sporty a jejich fitnessové, neboli kondiční varianty. Naučit se tu můžete základy moderní sebeobranné techniky Krav Maga, která byla vyvinuta v Izraeli jako boj zblízka Izraelských obranných sil (IOS), izraelské národní policie a dalších izraelských bezpečnostních složek. Věříte-li více technice bojeschopného bývalého Sovětského svazu, choďte na hodiny sambo – Samozaščita bez oružija – doslova sebeobrany beze zbraně. Tento bojový systém je založen na základě mnoha národních stylů a nejvíce se uplatnil ve II. světové válce, kdy jej využívali především sovětští výsadkáři. Pokud stále netušíte, o co jde, sambo trochu připomíná judo. Jsou pro něj typické údery a kopy, páčení, přehozy atd. Jediné, co je zakázané, je škrcení. Chcete-li se opravdu poprat, zajděte si do Delroy´s Gym na veletudo, bojovou techniku s minimálními pravidly.

Delroys Gym 06

Rozsáhlý podzemní sál patří boxu a různým jeho odnožím. Může jít o tradiční, více než tisíc let starý thaibox, velice oblíbený i u něžnějšího pohlaví. Lekce Fit – thaibox pro ženy jsou ideální sportovní formou pro zapojení celého těla. Navíc kombinují aerobní cvičení s údery rukou, nohou, kolen a loktů. Jedná se o kondičně náročné cvičení a věřte, že místní trenéři vám nic neodpustí.

Thaiboxu je podobný mladší kickbox, kde však nejsou povoleny kopy pod pás, stejně jako zásahy koleny a lokty. Lehkou formou boje je kickbox lightcontact. V Delroy´s Gym vychovávají i mladé zápasníky, kterým pomocí kickboxu pro děti zlepšují fyzickou i duševní kondici a současně je učí disciplínu a sebeovládání.    

Právě některé z těchto bojových sportů se vyučují ve velkém sále s dvanácti pytli, třemi boxovacími terči a dvěma malými hruškami. Dominující je ring uprostřed sálu. 

Co vzít s sebou na bojové sporty?

Na hodiny bojového umění nepotřebujete nic speciálního. Základem je pohodlné oblečení, pevné boty a dostatek tekutin. Boxovací rukavice vám zde půjčí.

Majitelem a hlavním trenérem pro bojové sporty je Delroy Scarlett, který byl také u vzniku thajského boxu v Čechách. Je držitelem mnoha různých medailí, které vybojoval v profesionálním i amatérském ringu. Thajský box se učil pod vedením Master Changa v Thajsku. Bojovým sportům se věnuje 25 let. Zkušenosti má i z dalších bojových sportů – kyokushinkai karate, brazilské jiu-jitsu a kung-fu.

Foto: Ivana Dvorská

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).