Hlavní navigace

Filipíny, Thajsko i Vietnam v sobotu na Kulaťáku

6. 11. 2015

Sdílet

 Autor: Farmarske-trhy.cz
Na sobotních trzích na Kulaťáku se budou prezentovat kuchyně Filipín, Indonésie, Malajsie, Thajska a Vietnamu. Přijďte ochutnat rýži na všechny způsoby i omáčku z kvašených ryb.

Již potřetí se budou na Farmářských trzích na Kulaťáku prezentovat země ze sdružení ASEANu, tedy Filipíny, Indonésie, Malajsie, Thajsko a Vietnam. To jsou země, které představí svou gastronomii návštěvníkům trhů na Kuláťáku už tuto  sobotu 7. 11. 2015 (od 8 do14 hodin). „Zemědělství se nedělí na české, francouzské nebo italské, dělí se pouze kuchyně a my chceme umožnit návštěvníkům našich trhů zahraniční produkty poznat,“ vysvětlují organizátoři trhů Pavel Šťastný a Miroslav Dušek.

Více o trhu: Farmářské trhy na Kuláťáku

Na trzích budou prezentovat národní kuchyně kuchaři, kteří většinou vaří na ambasádách, v nabídce budou též regionální produkty z oblasti.

ASEAN – Sdružení států jihovýchodní Asie

Území členských států ASEAN nyní pokrývá plochu 4,5 milionu km2, má přibližně šest set milionů obyvatel (což je o téměř sto padesát miliónů obyvatel více než v Evropské unii) a hovoří se zde čtrnácti oficiálními jazyky. Pražskou skupinu ASEANu založili v roce 2009 ambasadoři Indonésie, Malajsie, Filipín, Thajska a Vietnamu působící v Praze.

Rýže v mnoha podobách, byliny, koření, nebo třeba omáčka z kvašených ryb, rolky s kokosem, tropické ovoce mnoha chutí a ochutnávky s vůní dálek se špetkou chilli vás čekají v sobotu na Kulaťáku. „Do budoucna chceme určitě v podobných akcích pokračovat,“ říká místostarosta Jan Lacina.

Zdroj: Farmarske-trhy.cz

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).