Hlavní navigace

Farmářské trhy - změny kvůli svátkům a prázdninám

4. 7. 2011

Sdílet

 Autor: SXC
Některá z tržišť najela na volnější prázdninový provoz, někde prodejní dobu ovlivní také státní svátky. Podívejte se, kde se bude prodávat tento týden a během července a srpna.

Trhy o prázdninách a svátcích

Někteří provozovatelé farmářských trhů se rozhodli během letních měsíců omezit provoz a prodejce tak na obvyklých místech najdete v delších intervalech.

Holešovice v provozu, ale bez speciálních trhů

V pražské Holešovické tržnici se přes léto nebude konat farmářský trh (Holešovický farmářský trh), nejbližší termín je až 27. 8. a dále pak opět každých 14 dní. Čerstvé lokální zboží tu přesto najdete, v běžném provozu totiž zůstává i v červenci a srpnu zeleninová hala č. 22 (Farmářské tržiště Holešovice – zeleninová hala).

„Je zde celkem 70 prodejních pultů, z toho cca 35 jsou drobní pěstitelé, kteří nabízejí sezonní zeleninu a ovoce ze svých polí. Sortiment se průběžně mění podle toho, co právě dozrává,“ říká manažer tržnice Jan Štíhel. „Z nezeleninového sortimentu zde máme denně koření, med od českých včelařů, bezlepkové uzeniny, sýry od sýrárny Orrero, které mimo jiné nabízí i domácí čerstvé máslo nebo stánek Simony Vávrové, která nabízí kozí a ovčí produkty famry Pěnčín a kravské produkty farmy Dolenec. Dále Simona Vávrová prodává maso býků plemene Angus z podkrkonošského chovu a etiopskou kávu, kterou můžete přímo u stánku ochutnat. Dále jsou v hale 22 květiny a nově stánek s holandskými sýry, především Goudou. V hale také stojí mlékomat s čerstvým nepasterizovaným mlékem,“ vypočítává manažer.

O svátcích 5. a 6. 7. bude zeleninové tržiště zavřené.

Farmářská tržiště Praha hlásí: Přes prázdniny pokračujeme beze změn, pozor na svátky!

Tržní dny se na Kubáni, Náplavce, Jiřáku ani Františku během července a srpna měnit nebudou. Občanské sdružení Archetyp provozující tato čtyři pražská farmářská tržiště slibuje, že přes prázdniny bude provozovat všechna svá tržiště tak jako ve „všedním“ (neprázdninovém) režimu. Organizátoři tak využijí potenciál pěstitelů a umožní prodej sezonní zeleniny a ovoce, které má v červenci a v srpnu vrchol sklizně.

„Není důvod zvolnit nebo měnit prodejní nebo organizační režim. Ověřili jsme si to už z loňska, kdy jsme byli velmi mile překvapeni, jak Pražané i během prázdnin trhy navštěvují a užívají si čerstvě sklizených a dozrálých plodů," říká Jiří Sedláček z Archetypu… více.

Ovšem pozor – kvůli státním svátkům bude v úterý 5. 7. na Kubáni
a ve středu 6. 7. na Jiřáku zavřeno!

Další trhy

Marně byste ve středu 6. 7. hledali farmáře v Čakovicích (Venkovské trhy Čakovice), z důvodu státního svátku trh nebude. Ovšem již od 9. července se tento trh bude nově konat kromě pravidelných střed také každou sobotu… více.

Na nový velký farmářský trh na náměstí Republiky se můžete vypravit i ve státní svátek, tedy ve středu 6. 7., stejně jako například na trhy na Pankráci a v Českých Budějovicích.

Podle informací pořadatelů bude beze změn v prázdninových měsících pokračovat například Farmářský trh na Slunečním náměstí, Praha 13, Selský trh na Suchdole, Český farmářský trh na všech třech místech – tedy v Klánovicích, Dolních PočernicíchDolních Břežanech (tady ovšem s výjimkou státního svátku ve středu 6. 7.).

Ve volnějším prázdninovém rytmu se budou konat například trhy na Kulaťáku a na Zbraslavi.

Připomínáme:

Oblíbili jste si některý z trhů, který se nekoná každý týden, ale třeba jen jednou či dvakrát za měsíc? Pro lepší orientaci zde připomínáme, které z nich prodávají v tomto týdnu:

čtvrtek 7. 7.

 • Farmářský trh Jihlavavíce

pátek 8. 7.

 • Farmářské trhy v Hansenu, Brnovíce

sobota 9. 7.

 • Karlínské farmářské trhy, Praha 8… více
 • Dobřichovické farmářské trhyvíce
 • Jarmarky regionálních produktů, Dobříš… více
 • Hradecké farmářské trhy, Hradec Králové… více
 • Litoměřické farmářské trhyvíce
 • Lounské farmářské trhyvíce
 • Severočeské farmářské trhy Mostvíce
 • Farmářské trhy v Osekuvíce
 • Farmářské trhy Ostrava (OC Futurum)… více
 • Farmářské trhy Ostrava-Porubavíce
 • Farmářské trhy v Třebonivíce

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).