Hlavní navigace

Farmářské trhy Rajská zahrada - ve středu podruhé

10. 4. 2012

Sdílet

Druhý jarní trh na Rajské zahradě se chystá na 11. dubna a doufá v lepší počasí. Po extrémních výkyvech, kdy teploty značně poklesly, bude snad tepleji a trochu sluníčka. Stánky trhovců u zastávky metra Rajská zahrada najdete ale určitě. Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FARMÁŘSKÉ TRHY

Druhý jarní trh na Rajské zahradě se chystá na 11. dubna a doufá v lepší počasí.

Po extrémních výkyvech, kdy teploty značně poklesly, bude snad tepleji a trochu sluníčka. Stánky trhovců u zastávky metra Rajská zahrada najdete ale určitě.

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FAR­MÁŘSKÉ TRHY

Na středu slibují pořadatelé novinku, pražené madle a oříšky tzv. Kůrovky, které mají rádi i na Hradě, kde je významným delegacím sypou do mističek. Jinak se sestava prodejců nemění, opět zde bude skladová, ale pěkná zelenina od Mladé Boleslavi, z čerstvé zeleniny zatím jen svazky pažitky (ředkvičky, mrkev a cibulky se zatím pokoušejí vyrašit na polích).

Zahradníci budou mít bylinky v kořenáčích, a k tomu spoustu květin, sem tam i nějaký ten keř a stromek.

Budou opět i Valašské frgále, které na nových trzích na Černém mostě zákazníkům tak zachutnaly, že je úplně vykoupili.

Francimely, máslo, mléko, lahodné krémy, jogurty, to vše jako obvykle nabídne Farma Němcovi z Vysočiny a medu tu bude po drsné zimě habaděj, toho ze Šumavy od pana Pintíře i medu z Křivoklátských lesů, který zde nabízíme společně s košíky a košíčky. Na rozdíl od těch ze supermarketů v něm zaručeně nejsou antibiotika ani přidaný cukr.

Pokud máte známé a příbuzné na Slovensku, připomene vám je slanina, brynza a korbáčiky u stánku Sýry ze salaše Zázrivá.

Na trhu bude také Davídkovo koření a čaje, které jsou výjimečně kvalitní a na rozdíl od směsí, které nakoupíte jinde, neobsahují sůl ani glutamáty. Na Rajské zahradě bude i maso a zabíjačka, špekáčky, slanina, sýry, hotová jídla zavařená ve skle (jako železná rezerva i lahůdka), zdravé ovocné čaje, ovocné víno, sýry a další dobroty a delikatesy.

„Jako každou středu, po celou sezónu, jsme na místě od 10 do 19 hodin. Až vyrazíte na procházku, do školky pro děti, až pojedete metrem z práce, nechte si chvilku na nákup, abyste občerstvili obsah vaší ledničky a doplnili zásoby. A klidně sebou vezměte děti i psy, ať to provětráte všechno jedním vrzem,“ zvou pořadatelé z občanského sdružení Pod Platany.

A navíc – jen co se trochu oteplí, budou tu zákazníkům nabízet i dobré kafíčko, možnost posedět, dát si skleničku vína anebo něco menšího ale dobrého k jídlu.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).