Hlavní navigace

Farmářské trhy na Kulaťáku budou mít první moravský burčák

3. 9. 2010

Sdílet

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru!  Farmářské trhy na Kulaťáku nabídnou tuto sobotu první moravský burčák Z vinařství Pavlovín. Zároveň byla zahájena spolupráce s Agrární komorou, návštěvníci trhů budou mít k dispozici další regionální zemedělské produkty. „Ještě se více zaměříme na kvalitu produktů a budeme dbát na pestrou sezónní nabídku českých potravin. Věřím, že Agrární komora bude v tomto směru dobrým garantem. Občané již tuto sobotu mohou ochutnat první burčák, zaměříme se na…

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Farmářské trhy na Kulaťáku nabídnou tuto sobotu první moravský burčák Z vinařství Pavlovín.

Zároveň byla zahájena spolupráce s Agrární komorou, návštěvníci trhů budou mít k dispozici další regionální zemedělské produkty. „Ještě se více zaměříme na kvalitu produktů a budeme dbát na pestrou sezónní nabídku českých potravin. Věřím, že Agrární komora bude v tomto směru dobrým garantem. Občané již tuto sobotu mohou ochutnat první burčák, zaměříme se na třeba i na brambory k uskladnění a podobně.“ říká místostarosta Jan Záruba.

Hitem srpnových trhů budou české švestky, švestky v BIO kvalitě, v nabídce bude také švestkový koláč.

Šéfkuchař farmářských trhů Radek Příhonský připraví mimo jiné tyto pokrmy:

Houbová držková s chlebem: 38,–Kč
Houby od Dobrých hub z Prachatic, pečivo od Štefana z Orlického podhůří

120g pomalu pečená krkovička na zelenině: 75,–Kč
Zelenina od Vyštejnové z Podřipska

Své chuťové buňky můžete uspokojit takév kavárně Farm Coffee Lány se spoustou sladkostí. V rámci  charitativní prezentace, která je na těchto trzích již tradicí, se tentokrát představí také SIMPpatická kavárna. Jedná se o tréninkové pracoviště pro osoby s mentálním postižením. Provoz této kavárny na trzích může pomoci přiblížit svět lidí s handicapem běžnému návštěvníku trhů.

Samozřejmostí už je dětský koutek plný soutěží a her.

Farmářské trhy v Dejvicích mají díky své poloze ideální dostupnost, v jejich blízkosti se nacházejí zastávky tramvají, autobusů i metra trasy A. Pro motorizované návštěvníky je zajištěno parkování na přilehlém parkovišti.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).