Hlavní navigace

Farmářské trhy na Kulaťáku budou mít první moravský burčák

Redakce

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru!  Farmářské trhy na Kulaťáku nabídnou tuto sobotu první moravský burčák Z vinařství Pavlovín. Zároveň byla zahájena spolupráce s Agrární komorou, návštěvníci trhů budou mít k dispozici další regionální zemedělské produkty. „Ještě se více zaměříme na kvalitu produktů a budeme dbát na pestrou sezónní nabídku českých potravin. Věřím, že Agrární komora bude v tomto směru dobrým garantem. Občané již tuto sobotu mohou ochutnat první burčák, zaměříme se na…

Doba čtení: 1 minuta

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Farmářské trhy na Kulaťáku nabídnou tuto sobotu první moravský burčák Z vinařství Pavlovín.

Zároveň byla zahájena spolupráce s Agrární komorou, návštěvníci trhů budou mít k dispozici další regionální zemedělské produkty. „Ještě se více zaměříme na kvalitu produktů a budeme dbát na pestrou sezónní nabídku českých potravin. Věřím, že Agrární komora bude v tomto směru dobrým garantem. Občané již tuto sobotu mohou ochutnat první burčák, zaměříme se na třeba i na brambory k uskladnění a podobně.“ říká místostarosta Jan Záruba.

Hitem srpnových trhů budou české švestky, švestky v BIO kvalitě, v nabídce bude také švestkový koláč.

Šéfkuchař farmářských trhů Radek Příhonský připraví mimo jiné tyto pokrmy:

Houbová držková s chlebem: 38,–Kč
Houby od Dobrých hub z Prachatic, pečivo od Štefana z Orlického podhůří

120g pomalu pečená krkovička na zelenině: 75,–Kč
Zelenina od Vyštejnové z Podřipska

Své chuťové buňky můžete uspokojit takév kavárně Farm Coffee Lány se spoustou sladkostí. V rámci  charitativní prezentace, která je na těchto trzích již tradicí, se tentokrát představí také SIMPpatická kavárna. Jedná se o tréninkové pracoviště pro osoby s mentálním postižením. Provoz této kavárny na trzích může pomoci přiblížit svět lidí s handicapem běžnému návštěvníku trhů.

Samozřejmostí už je dětský koutek plný soutěží a her.

Farmářské trhy v Dejvicích mají díky své poloze ideální dostupnost, v jejich blízkosti se nacházejí zastávky tramvají, autobusů i metra trasy A. Pro motorizované návštěvníky je zajištěno parkování na přilehlém parkovišti.