Hlavní navigace

Farmářské trhy bojují s nedostatkem farmářů

Redakce

O čerstvé zboží mají zákazníci zájem, pořadatelé však narážejí na problémy se zajištěním sortimentu, který by odpovídal kritériím farmářských trhů. Kde se bude prodávat tento týden?

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Farmářské trhy se staly velmi populárními, po prvotním nadšení a rychlém vzniku řady prodejních míst přicházejí problémy. Některá tržiště již provoz ukončila, jiná si dávají přestávku, obce hledají vhodné pořadatele a ti zase farmáře, kteří by dodávali vhodné zboží. K tématu: Definice a Kodex farmářských trhů

Možná jste také zaznamenali zprávy o falešných farmářích, kteří zneužívají popularity trhů a namísto místní mrkve nabízejí zboží koupené za rohem v hypermarketu a vypěstované bůhví kde. Jak jim v tom co nejúčinněji zabránit? Přečtěte si: Jak zamezit přístup podvodníků na farmářské trhy?

Farmářské trhy jsou hitem, o jejich pořádání se pokouší ledaskdo; a jak ukazují čísla ministerstva, příležitosti grantu z fondu EU využila řada subjektů. Ne všem se daří, ale i nekvalitní trhy se snaží udržet – jde tu přece i o dotace. K tématu: Deset miliónů pro farmářské trhy.

Připravili jsme pro vás přehled trhů, které se konají tento týden. Napište nám, jak jste byli spokojeni s jejich nabídkou!

Farmářské trhy o prázdninách

Někteří provozovatelé farmářských trhů se rozhodli během letních měsíců omezit provoz a prodejce tak na obvyklých místech najdete v delších intervalech. Ve volnějším prázdninovém rytmu se budou konat například trhy na Kulaťáku, v Karlíně a na Zbraslavi.

V pražské Holešovické tržnici se přes léto nebude konat farmářský trh (Holešovický farmářský trh), nejbližší termín je až 27. 8. a dále pak opět každých 14 dní. Čerstvé lokální zboží tu přesto najdete, v běžném provozu totiž zůstává i v červenci a srpnu zeleninová hala č. 22 (Farmářské tržiště Holešovice – zeleninová hala).

Na Farmářských tržištích – na Kubáni, Náplavce, a Jiřáku – se během července a srpna prodává jako obvykle ve „všedním“ (neprázdninovém) režimu. Pozor, na Farmářském tržišti František byly nyní vyhlášeny prázdniny, další termín trhu bude oznámen.

Diners_Vanoce2019

Podle informací pořadatelů bude beze změn v prázdninových měsících pokračovat například nový velký farmářský trh na náměstí Republiky, Farmářský trh na Slunečním náměstí, Praha 13, Selský trh na Suchdole, Český farmářský trh na všech třech místech – tedy v Klánovicích, Dolních PočernicíchDolních Břežanech.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).