Hlavní navigace

Farmářské trhy na celý týden - termíny a novinky

9. 5. 2011

Sdílet

I v tomto týdnu otvírají další tradiční i nová tržiště. Mezi nováčky patří například trh na Františku, na Letné, v Lysé či v Mostě, na loňskou tradici navazují na Zbraslavi.

Novinky, změny a zajímavosti tohoto týdne

Farmářské trhy Lysá nad Labemvíce

  • Farmářské trhy v Lysé nad Labem začínají 10. května a konat se budou pravidelně každé úterý. Přijďte si nakoupit jarní zeleninu, čerstvé, tvrdé i nakládané sýry, staročeské uzeniny, ovocné šťávy, výborný chléb a pečivo, vejce, víno, květina a bylinky, koření  a mnoho dalšího.  Můžete se také těšit na čerstvé grilované ryby.

Farmářské tržiště František, Praha 1… více

  • Farmářská tržiště Kubáň, Náplavka a Jiřák mají bráchu – jmenuje se František! Nachází se totiž na vltavské náplavce na Dvořákově nábřeží, u Čechova mostu pod ulicí Na Františku (mezi hotelem InterContinental Praha a nemocnicí Na Františku) v Praze 1. První farmářské tržiště na Praze 1 zahajuje provoz ve čtvrtek 12. května.

Selské trhy v Národním zemědělském muzeu, Praha 7-Letnávíce

  • Ve dvoře Národního zemědělského muzea na pražské Letné se 13. a 14. května rozjíždí pilotní projekt Selských trhů. Počítá se s  pravidelnými dvoudenními akcemi, které budou zaměřeny na regionální potraviny z Čech, Moravy i Slezska.

Farmářské trhy Šluknovska, Varnsdorf… více

  • První Farmářské trhy Šluknovska s vloženým chovatelským a zahradnickým jarmarkem se uskuteční 13. a 14. května 2010 v prostoru varnsdorfského pivovaru Kocour. Trhy budou ideálním místem pro návštěvníky, kde lze nakoupit široký sortiment potravin a výrobků přímo od farmářů či český výrobců a řemeslníků, kteří je vyrábějí, co nejblíže místa prodeje.

Zbraslavské jarmarky, Praha 5více

  • V sobotu 14. 5. zahajují tradiční jarmarky na Zbraslavi. Rodinné centrum Pexeso Zbraslav srdečně zve k nákupu bohatých jarních výpěstků českých farmářů. Potkáte nejen ty oblíbené z loňska, ale i nové šikovné farmáře a výrobce. Na trhu s příjemnou komunitní atmosférou nakoupíte kompletní sortiment. Přijďte na dobrý nákup, jídlo a pití a také na kus řeči se sousedy a známými.

Dobřichovické farmářské trhyvíce

  • Od 14.  5. na prostranství u řeky Berounky pod dobřichovickým zámkem najdete vždy v lichou sobotu dopoledne nabídku čerstvé sezonní zeleniny a ovoce, mléčných výrobků, masa a uzenin, drůbež, víno, mošty, sirupy aj. od místních farmářů a pěstitelů a zahraniční delikatesy.

Severočeské farmářské trhy Mostvíce

  • Severočeské farmářské trhy zahajují v Mostě od 14. května na Hipodromu. Partnerem trhů je okresní Hospodářská komora Most.

Farmářský trh s bylinkovou zahradou Chlumany… více

  • První letošní trh se v Chlumanech konal v sobotu 7. května. Kromě farmářských potravin a pestrého programu se tu slavnostně otvírala květinová a bylinková zahrada. Do budoucna tak návštěvníci budou moci nakupovat i čerstvé bylinky a květiny. Trhy se konají vždy první sobotu v měsíci, další budou 4. června.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).