Hlavní navigace

Farmářská tržiště Praha hlásí: Přes prázdniny jedeme ve stejném rytmu!

30. 6. 2011

Sdílet

Tržní dny se na Kubáni, Náplavce, Jiřáku ani Františku během července a srpna měnit nebudou. Občanské sdružení Archetyp provozující čtyři pražská farmářská tržiště slibuje, že přes prázdniny bude provozovat všechna svá tržiště tak jako ve „všedním“ (neprázdninovém) režimu. Organizátoři tak využijí potenciál pěstitelů a umožní prodej sezonní zeleniny a ovoce, které má v červenci a v srpnu vrchol sklizně.

Tržní dny se na Kubáni, Náplavce, Jiřáku ani Františku během července a srpna měnit nebudou.

Občanské sdružení Archetyp provozující čtyři pražská farmářská tržiště slibuje, že přes prázdniny bude provozovat všechna svá tržiště tak jako ve „všedním“ (neprázdninovém) režimu. Organizátoři tak využijí potenciál pěstitelů a umožní prodej sezonní zeleniny a ovoce, které má v červenci a v srpnu vrchol sklizně.

„Není důvod zvolnit nebo měnit prodejní nebo organizační režim. Ověřili jsme si to už z loňska, kdy jsme byli velmi mile překvapeni, jak Pražané i během prázdnin trhy navštěvují a užívají si čerstvě sklizených a dozrálých plodů," říká Jiří Sedláček z Archetypu.

Jak to bude o prázdninách vypadat na farmářských trzích? Kde dojde ke změnám v termínech prodeje? Již brzy na Vitalia.cz.

Co mohou návštěvníci během léta nakoupit? Např. třešně, višně, meruňky, broskve, nový česnek, okurky nakládačky, saláty, špenát, mangold, cukety i baby cukety, polní rajčata, papriky a okurky, černý, červený i bílý rybíz, letní jablka i hrušky, švestky, ale i lesní borůvky a brusinky, křen z Moravy a další místní laskominy.

"V létě k nám jezdí pěstitelé z Polabí, Litoměřicka, Mělnicka, dokonce ze Znojemska a z Jižní Moravy. Rádi bychom také návštěvníky pozvali na dvě prázdninové slavnosti: 16. července Slavnost lesních plodů na Jiřáku a poslední týden v srpnu Týden pro český česnek a cibuli, který se odehraje na Kubáni i na Jiřáku,“ zve Jiří Sedláček.

Trhy budou i o prázdninách otevřeny v těchto dnech a časech:

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).