Hlavní navigace

Najděte si svého farmáře. Třeba v Karlových Varech

Redakce

Již po třetí se uskutečnily městské farmářské trhy před historickou budovou tržnice. Jaké byly a jaké budou ty příští? Mnozí zákazníci už vědí, na jakém místě najdou svého oblíbeného farmáře s produkty, které jim zachutnaly. „Do prodeje se začíná pomalu promítat vzájemná důvěra, farmář za své zboží ručí a zákazník se vrací. Přímo na místě řeší, zda by nešlo dělat jogurty v menším balení, na kolik způsobů lze upravit cuketu. Nebo jaké bylinky namíchat na migrénu,“ říkají pořadatelé farmářského…

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Již po třetí se uskutečnily městské farmářské trhy před historickou budovou tržnice. Jaké byly a jaké budou ty příští?

Mnozí zákazníci už vědí, na jakém místě najdou svého oblíbeného farmáře s produkty, které jim zachutnaly. „Do prodeje se začíná pomalu promítat vzájemná důvěra, farmář za své zboží ručí a zákazník se vrací. Přímo na místě řeší, zda by nešlo dělat jogurty v menším balení, na kolik způsobů lze upravit cuketu. Nebo jaké bylinky namíchat na migrénu,“ říkají pořadatelé farmářského trhu v Karlových Varech.

Ke stávajícím farmářům přibývají další. Jedním z nich byla paní Zítková, specialistka na sběr a míchání bylinných čajů, radila co na jaké neduhy. Přibyla nová cukrářka. Navzdory parnému létu šel její čerstvě napečený „vánoční štrúdl“ a banánové řezy opravdu na dračku, během hodinky bylo vyprodáno. Tak snad se dostane na ostatní příště. Neobvykle velký zájem byl o chlazené krůty a kuřata od pana Kolaře, musel jet pro novou várku několikrát na Kraj, kde se současně konala ochutnávka regionálních potravin. Stánek s ochutnávkou regionálních potravin najdete na farmářských trzích ve Varech v září.

Fotky z farmářského trhu v Karlových Varech najdete na našem facebooku.

Ve čtyři hodiny bylo vyprodáno

Z Kraje se vozil i chléb a další pečivo pekárny Trend, protože i přes velké zásoby nebylo kolem 16. hodiny co prodávat.

Překvapení čekalo i prodejce jablečného koncentrátu ze Severofruktu, který získal ocenění jako nejlepší výrobek testu MfD.

„Prodali jsme ho tu mnohem víc než na farmářských trzích v Praze,“ kroutila hlavou prodavačka; i tento stánek měl vyprodáno mnohem dříve, než trhy končily.

„Kdo přišel po 16. hodině, zaváhal, na trhu to vypadalo bohužel už jak u snědeného krámu. Rybářství už nemělo čerstvé ryby, litoměřické švestky a meruňky už také nebyly k mání, po letních jablkách se jen zaprášilo. Salátová, lahůdková cibulka, mrkev a brambory se koupit ještě daly,“ říkají pořadatelé. Uzeniny neměl už ani pan Černý a ani pan Pelant. "Čerstvě nadojeným mlékem a mléčnými výrobky, včetně sýrů, jsem měl přitom nacpané auto k prasknutí,“ popisoval zájem zákazníků pan Zajíček ze Selského dvora.

Farmáře velký zájem o jejich produkty ze strany kupujících moc těší, ale ani při nejlepší vůli nemohou uspokojit všechny návštěvníky. Do příštích trhů se budou snažit vypěstovat a vyrobit maximum.

Nezapomeňte, 12. 8. 2011 si opět můžete najít „svého farmáře“ na obvyklém místě před městskou tržnicí. Farmářské trhy začínají od 13 hodin.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).