Názory k článku
Extremismus v jídle: Potravní mašíblové

Cora
Cora (neregistrovaný) ---.64.125.91.dyn.plus.net
3. 7. 2013 1:02 Nový

Extremismus v jídle?

celé vlákno

Za extremismus považuji nazývat ještě některé chemické výrobky jídlem, jen proto, že se nacházejí v regálech s potravinami, a tvářit se, že je to potravina normálka.

Jiří
Jiří (neregistrovaný) ---.krasl.com
3. 7. 2013 7:42 Nový

Re: Extremismus v jídle?

celé vlákno

Souhlasím, ale dodal bych, že lidé, kteří hlásají nezávadnost éček v médiích, často nejsou extrémisté, ale pouze lidé placení chemicko-potravinářským průmyslem. A kdo by se nestaral o dobrý výdělek, že?

Cora
Cora (neregistrovaný) ---.64.125.91.dyn.plus.net
3. 7. 2013 12:30 Nový

Re: Extremismus v jídle?

celé vlákno

Přesně tak. Všichni se chovají až moc "ekonomicky". Někdy to hraničí s obecným ohrožením.

Miloslav Ponkrác
Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz
3. 7. 2013 7:15 Nový

Divný článek

celé vlákno

Pokud je význam slova „normální“ to, co dělá většina lidí (i kdyby pojídali exkrementy), pak s článkem jde maličko souhlasit.

Normální je totiž pojídat zmixované odpadky zabarvené a ochucené chemikáliemi nabízenými našimi milujícími potravinářskými koncerny. Cokoli jiného dělá menšina lidí a je to tedy extrémismus.

Například dnes je normální se rozvést a nebo vydojit druhého partnera. Kdo je věrný a kdo se chová pěkně ke svému partnerovi je podle článku MAŠÍBL (magor, šílenec, blbec), protože je extrémista.

Článek také cudně vynechává, že lékaři a věda se mýlí. Lékařské a vědecké názory na výživu se mění jak ponožky a déle přežívá obvykle ten, kdo je ignoruje a jde proti nim. Čemuž se článek posmívá. Nicméně na univerzitě jsem se seznámil s vědeckými studiemi, které jasně říkají, že z dlouhodobého hlediska ten, kdo příliš poslouchá lékaře ohledně výživy se dožívá kratšího věku než ten, který je ignoruje. To je vědecky a studiemi podložený názor s tvrdými daty. Mimochodem, ta věda, kde se to studuje se jmenuje psychologie zdraví (health psychology) a je to velmi smutné, když jí autor, psycholog, nezná.

EC
EC (neregistrovaný) ---.skvelynet.cz
3. 7. 2013 8:19 Nový

Re: Divný článek

celé vlákno

Muzete poslat odkaz na ty studie?

Lenka Krbcova aura:96
3. 7. 2013 21:28 Nový

Re: Divný článek

celé vlákno

Zdravím, zjišťovala jsem u autora, nejsou dostupné online. Jde o materiály autorů Blažka a Olmrové. LK, Vitalia.cz

EC
EC (neregistrovaný) ---.skvelynet.cz
4. 7. 2013 9:28 Nový

Re: Divný článek

celé vlákno

Ja myslel pana Ponkrace, ale i tak dekuji :-)

oldjay
oldjay (neregistrovaný) ---.goldcard.cz
3. 7. 2013 8:57 Nový

Re: Divný článek

celé vlákno

Tak to bych rád věděl, jak chcete jít proti názorům, které se mění jak ponožky. To aby jste šel každou chvíli jinam, jinak se časem s těmi doktory určitě potkáte.
Na někoho kdo se na univerzitě seznamuje s vědeckými studiemi to vidíte nějak móóóóc jednoduše :-)).

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
3. 7. 2013 11:48 Nový

Re: Divný článek

celé vlákno

Jsem do jisté míry vědec a docela se vyznám i v medicíně. K uvedenému tématu mohu říci snad pouze toto. Principy poznání a hloubka vědeckého bádání se časem mění. Názory publikované například v 60. letech nemusí být zcela shodné s dnešními poznatky. Významy jednotlivých složek potravy a zejména jejich synergickému působení se mění. Navíc stále mnoho lidí bere i člověka jako konstantu, což je také velká chyba. Člověk dnes nemá už moc společného s člověkem třeba ze středověku a už vůbec ne třeba s pravěkem. Dynamicky se mění i svět kolem nás, nejenom strava, ale i zvyklosti a pronikání různých jiných kultur do našeho jídelníčku a také, a to zejména, do našeho myšlení. Osobně bych doporučoval jednu moudrost našich předků, jíst do polosyta a pít do polopita. K tomu bych přidal heslo, být v pohodě a přidat nějaký i docela mírný pohyb. Pak rozhodně nebude strava váš hlavní problém. Hezký den všem. :-)

Cora
Cora (neregistrovaný) ---.64.125.91.dyn.plus.net
3. 7. 2013 12:36 Nový

Re: Divný článek

celé vlákno

Jíst do polosyta a pít do polopita je sice pěkné, ale hovoří to pouze o množství, a nikoli (opět) o kvalitě toho, co jíme. Termín "kvalita" z našeho života jaksi nenápadně mizí.....toho si jistě každý všiml.

Jarmila
Jarmila (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
3. 7. 2013 15:25 Nový

Re: Divný článek

celé vlákno

Pane Pongráci ,nic proti vašim názorům.Máte na ně právo.
Jen nevím z čeho a proč usuzujete ,že autor článkunezná psychologii zdraví.Vypadá top spíšetak,že se chcete pochlubit,že vy jí znáte.Trocha skromnosti by neškodila.

l0l aura:10

Re: Divný článek

celé vlákno

pani jarmilo, proc by meli lide byt pokrytci a stale predstirat nejakou falesnou skromnost? toto prizdisracovstvi se nosilo za bolsevika aby se lidem skopalo sebevedomi a nevykukovali z davu. nevidim jediny duvod, proc by pan ponkrac nemohl napsat ze neco umi, zna, ze necoho dosahl. prestante to brat jako nejake chlubeni, kdyz je to fakt a dejte naopak cloveku kredit ze neco zna. samochvala smrdi pouze kdyz se vychvalujete v necem na co nemate.

Mareš
Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---
3. 7. 2013 12:47 Nový

Pět let staré zavařeniny...

celé vlákno

...jsou (pokud byl dodržen technologický postup) kupodivu úplně v pořádku a mají chuťově něco do sebe.
Nedávno jsem snědl povidla z roku 1998. Lahoda! :-)

Jinak pochopitelně, kdo není úplný mameluk, ten loňské přebytky ze zavařování rozdá po širokém a dalekém příbuzenstvu a ve špajzu má pořád čerstvé. :-P

Cora
Cora (neregistrovaný) ---.64.125.91.dyn.plus.net
3. 7. 2013 19:43 Nový

Re: Pět let staré zavařeniny...

celé vlákno

A ještě vypadá jako dobrák! :-))))

Shane
Shane (neregistrovaný) ---.globalcom.cz
13. 7. 2013 11:06 Nový

Re: Extremismus v jídle: Potravní mašíblové

Ten odstaveček o "Soylent" jste si v duchu české novinářské "tradice" lehce stylizoval, aby dodal větší váhu Vašemu světonázoru. Takže zde přidávám odkaz pro lidi, kteří by třeba rádi zjistili více (také se jedná o názor, ale navíc tam jsou i odkazy na autory): http://spectrum.ieee.org/tech-talk/geek-life/hands-on/soylent-its-not-people-or-food?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+IeeeSpectrum+%28IEEE+Spectrum%29

Neříkám, že bych Soylent rád požíval, ale ten inženýr, má patrně raději čas, než jídlo a tak se rozhodl s tím něco dělat tím jediným způsobem a věcí, kterou plně ovládá - inženýrsky přeškoleným mozkem. Nevím, kdy se z lidí, kteří myslí jen trochu jinak, stali extrémisté, ale zřejmě budu muset akceptovat razantní posun v sémantice, jinak riskuji, že budu také označen za extrémistu.