Názory k článku
Evropské unii vadí aroma v tuzemáku. Zakáže nám rum?

Monika Sindelkova aura:10
22. 9. 2017 16:14 Nový

Chemický koktejl

celé vlákno

Udělají jen dobře. Podívejte se na složení Božkova. Třeba mandlový rum neobsahují ani 0,001 % mandlí, A ostatní rumy jsou jen směskou lihu a různých chemických sr*ac~ek.

Tomas Hruby aura:67
22. 9. 2017 19:41 Nový

Re: Chemický koktejl

celé vlákno

Ano - přesně tak, jak to vzniklo už v 19. století hlavně jako důsledek tehdejší britské blokády - směs lihu a tresti... A na rozdíl od většiny jiných náhražek se to ujalo a získalo značnou oblibu i za normální situace již téměř 200let.

Jaroslav Kolín aura:10
23. 9. 2017 0:14 Nový

Re: Chemický koktejl

celé vlákno

A to je teď ještě zdravější než dřív. Místo původních 40 % má 37,5 % a ten mandlový nebo bílý jen 30 % alkoholu. :-(

sarlot.ka aura:10

Re: Chemický koktejl

celé vlákno

Myslím, že je na každém, zda mu tento chemický koktejl chutná nebo ne. Pokud by to byla jediná chemická věc, kterou do sebe člověk dá, bylo by to super. Jenže chemické je dnes všechno. Spíš mě zaráží, že EU ten náš rum, pardon tuzemák tak vadí. To ho fakt chtějí zlikvidovat? Osobně by mě to mrzelo.

Jiří Macek aura:10
25. 9. 2017 8:32 Nový

Re: Chemický koktejl

celé vlákno

Většinou to bývá tak, že evropské nařízení (mimochodem přijaté na základě většiny členských států) stanoví, že nějaká potravina musí obsahovat méně nějaké škodliviny (což znamená většinou určitou úpravu výroby, aby se nepoužívaly ty největší šmejdy). A naši novináři spustí povyk, jak nám chce „Brusel něco zakazovat“. Lidé pak svorně v hospodě nadávají na ten zlý Brusel.

Tomas Hruby aura:67
25. 9. 2017 11:01 Nový

Re: Chemický koktejl

celé vlákno

No jo, ale v dost případech to "omezení" opravdu znamená fakticky konec a "nová zdravější" verze prostě není totožná... U alkoholu to postihlo třeba absinth (kde za to zrovna EU nemůže).

Nebo z jiné oblasti současné dění kolem hranolků - taky byste asi řekl "určitá úprava výroby", ale v reálu to je do chuti, volby odrůd atd. zásah obrovský (a mimochodem nejvíc na to nadávají v Belgii, v tomto Češi rozhodně nevedou).

tsd aura:10

Re: Chemický koktejl

celé vlákno

A když se to proloží několika půllitry ležáku, je to přímo elixír mládí. Samé užitečné prvky, vitamíny a voda. A naředěný alkohol (i ta smrtelně jedovatá tresť) je ještě víc. Propláchnout ledviny neškodí a psychosomatika si také přijde na své.
tsd