Hlavní navigace

Názory k článku Éčka v potravinách: kombinace nejsou testovány

 • 13. 3. 2013 10:11

  bez přezdívky

  Nějakou chemii do sebe cpeme snad neustále, ani mě bohužel nepřekvapuje, že nikdo neřeší, co to s námi udělá.
  Éčka v jídle, zbytky léků v pití..
  Neustále se tvrdí, jak ta éčka jsou v pohodě a jak máme kvalitní kohoutkovou vodu... A pak se dočtete, že v ní jsou zbytky antikoncepce, ibalginů, antibitoik a dalších chemikálií. A jedním dechem se dodává, že tam jsou tak malá množství, že to nemůže škodit. Ale nikdo už se nepozastavuje nad tím, že ta kombinace taky nemusí být úplně superskvělá, stejně jako u éček apod.

 • 14. 3. 2013 13:12

  nisdfnisdf (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  člověk nemusí mít deset titulů, ono se stačí jednoduše zamyslet: jak dlouho jsou některá ta éčka či ty léky vynalezeny? a jak dlouhý je lidský život? už z toho je jasné, že nemohou být dokonale poznány jejich dlouhodobé účinky, nebyl na to ani čas, natož kvalitní nastavení výzkumu..

  a zatímco narozdíl od léků, kde jedna jejich funkce může zachránit již poškozené zdraví (to, že často taky zbytečně poškodit pacienta na jiném místě i když existuje i jiná varianta léčby bez takových rizik teď ponechme stranou) a za ta rizika to pacientovi stojí a jejich podání může být nutností a jsou léky podávány až na některé případy dočasně a ty dlouhodobě podávané také z důvodu, že bez nich by podle vědeckého poznání pacient měl kratší nebo nekvalitnější život

  šizení a oéčkování potravin je záležitost zcela zbytečná, která být nemusí a takové potraviny jsou konzumovány obyvatelstvem dlouhodobě

  přitom nahlédnutím do usa i na vývoj v české společnosti u mládeže již vidíme spousty náznaků že něco je špatně.. obyvatele čím dál častěji trápí obezita, alergie a jiné nemoci, protože (vedle nedostatku pohybu) ze šizených, ředěných, odtučněných, nedozrálých, geneticky a jinak nafouklých a jinak velkokapitálem zprzněných potravin se prostě nenasytí ale naopak jejich nadměrným množstvím ještě namáhají důležité orgány a tím je nadměrně opotřebovávají.. ty pak nejsou schopné vstřebávat z potravin živiny jak je potřeba a destrukční efekt na lidský organismus se tím ještě násobí.. lidé pak marně konzumují další a další potraviny (fenomén narvaných košíků) aby pocit hladu zahnaly..

  v době desetiprocentní nezaměstnanosti a neobdělaných lánů polí, v době kdy celosvětově se produkuje nadbytek potravin a zdaleka nejsou využity kapacity půd nic takového nemá žádné opodstatnění. Žádné = ani to tzv. ekonomické (ekonomické pouze z krátkodobého pohledu, protože to poškozené zdraví i pracovní nevýkonnost fyzická i mentální po nekvalitní stravě také něco společnost bude stát a nekvalifikovaní nezaměstnaní, kteří se mohli uplatnit v zemědělství stát budou mnoho také)..

  umělá nezaměstnanost (aby se udržel tlak na nízké mzdy) i šizené zboží (nejen potraviny, ale i rychle opotřebovávající se textil a jiná tzv. kurvítky zasažená odvětví) však má opodstatnění pro co největší pomnožení velkokapitálu a jeho koncentraci do pár vyvolených rukou.

  A to je to, oč v dešním světě jde.

 • 14. 3. 2013 0:46

  Howgh (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  je celá řada (možná podstatná většina) éček, které zdravotně závadné JSOU

  to že oligarchy a teroristy ovládaný stát něco deklaruje neznamená vůbec ale vůbec nic, vždy je zdravější borůvka než směs barviv a cukrů, vždy je zdravější skutečný tmavý chléb než přemražený obarvený humus z mouky a čínských kopyt, nehtů a vlastů rozložených chemií, zdravější = zlepšuje zdraví = prodlužuje život

  méně zdravější = zkracuje život

  zdravotní závadnost je velice relativní pojem

  spousta těch látek je "zdravotně nezávadná" do určitého limitu (navíc pro různé lidi jiného), jenže to neznamená, že nepoškozuje i v menším množství, to pouze znamená, že menší poškození je státem v zájmu udržení nezaměnstanosti a větších zisků velkokapitalistů typu Babiš, farmaceutického průmyslu a obchodníků TOLEROVÁNO a to dokonce, i když je tento terorismus, tato obchodní plíživá genocida, pácháná za asitence nepoučených rodičů na vlastních dětech (tesco následně své černé svědomí z hnusu který rodinám prodává kompenzuje akcemi typu běh o život, aby zůstalo co nejdéle nenápadné a co nejdéle na nebouřící se veřejnosti rejžovalo těžké peníze)

  to samé platí pro sýry vs náhražky z nekvalitních rostliných tuků a dalších příměsí, ale i pro neoéčkované makety potravin typu nedozrálé (antioxidanty postrádající rajčata), medy z eu a zemí mimo eu, jedovaté chemické citróny s vitamínem C, konzervované kyselé zelí bez vitamínu c, kefírové mléko místo kefíru a další a další příklady, vždy je takový oéčkovaný nebo ošizený humus méně prospěšný a i velmi zatěžující pro organismus a to zcela jistě se nějakým způsobem podepisuje na zdraví - je už celá řada lidí, kteří se potravinám, které dříve s radostí konzomovali vyhýbá úplně - protože je jim z nich zdravotně nezávadně zle

  tak jako eu oprávněně zakazuje neprokázaná tvrzení na potravinách a doplňcích stravy o prospěšnosti pro zdraví, tak by měla zakázat i státům samotným tvrdit cosi o zdravotní nezávadnosti éček, což je naprosto vylhané, prolobované tvrzení, ve skutečnosti jsou max. tak "málo" závadná a to ještě jen některá a jak si článek správně všímá bez kombinací a zejména když se nežerou nonstop a stále horší a horší a stále ve více a více potravinách a v rafinovanějších podobách. pak obrázek o nezávadnosti dostává zcela jiné rozměry (rozměry průměrného američana)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).