Názory k článku
Dříve byla všechna česká vejce bílá, dnes jsou k nesehnání. Proč?

XIII
XIII (neregistrovaný) 185.137.17.---
13. 4. 2017 15:53 Nový

Hmhm

Když vyrábíte tak levně, že jste schopni prodávat vajíčko za dvě koruny, tak založte s kolegy odbytové družstvo a přeberte zákazníky řetězcům. Třeba pouličním prodejem přímo z aut. Kňukat do novin, to ještě nikomu k ničemu nepomohlo...

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
13. 4. 2017 22:32 Nový

bílá vajíčka

Problém asi bude ten, že česká vejce byla nahrazena eurovejci, a zákazníci jsou klamáni i označením na krabičkách. Takže otevřít krabičku a mrknout na razítko, a najít aspoň CZ. Škodná Evropská unie strká čumák do všeho.
Hlavně se nezmiňujte o ekologii, když si chamtiví globalizátoři dovážejí nejen vejce přes půl Evropy, a nejen Evropská unie tomu fandí. Hlavně že jsou posedlí hysterií proti kuřákům. Výfukové plyny přece vůbec nevadí.

belzebub
belzebub (neregistrovaný) 109.75.159.---
15. 4. 2017 2:54 Nový

podelany vejce

celé vlákno

Nejvetsi hnus je, ze se dneska prakticky nedaji koupit vejce, ktera by nebyla pokryta slepcim trusem pripadne trusem smichanym s kousky peri.
Ani si nepamatuji kdy sem naposled koupil vejce a NEMUSEL jsem je pak vsechny nejdriv vydrhnout kartacem nez sem je dal do lednice :(

Beruska Krofkata
Beruska Krofkata (neregistrovaný) ---.customer.trinity.cz
21. 4. 2017 10:05 Nový

Re: podelany vejce

celé vlákno

A to děláte chybu Belzebube, s tím kartáčem. Je mi jasné, že pos*ané vejce v ledničce nevypadá hezky, ale tím, že je umyjete, z něj sedřete ochrannou vrstvu, kterou vejce přirozeně má a následně se vám dříve zkazí, takže je lepší vejce nechat jak je, strčit je do komory a tmy, a pokud tam máte kolem 15 - 20C, tak vám tam vydrží i několik týdnů a nebude vám esteticky vadit v ledničce. Hezký den :-)