Hlavní navigace

Prvních žadatelé dostanou dotaci na farmářské trhy

Redakce

Více než tři miliony korun rozdělilo ministerstvo mezi pořadatele farmářských trhů. Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa podepsal rozhodnutí o dotaci pro prvních 23 žadatelů o grant z revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí na podporu vzniku a pořádání farmářských trhů. Ty tak vzniknou například v Karlových Varech, Třeboni, Havlíčkově Brodu nebo v Praze 12. Mezi žadatele ministerstvo rozdělilo více než 3 miliony korun.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Více než tři miliony korun rozdělilo ministerstvo mezi pořadatele farmářských trhů.

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa podepsal rozhodnutí o dotaci pro prvních 23 žadatelů o grant z revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí na podporu vzniku a pořádání farmářských trhů. Ty tak vzniknou například v Karlových Varech, Třeboni, Havlíčkově Brodu nebo v Praze 12. Mezi žadatele ministerstvo rozdělilo více než 3 miliony korun.

První kolo podávání žádostí skončilo 6. dubna 2011. Hodnotící komise, která se sešla 18. dubna 2011, z třiceti došlých žádostí o dotaci podpořila třiadvacet, a to obce i občanská sdružení a rozdělila mezi ně celkem 3 199 491 korun.

„Snažili jsme se o maximální urychlení celého procesu hodnocení žádostí, které tak trvalo pouze dva týdny,“ řekl ministr Tomáš Chalupa.

Pořadatelé trhů by se měli také podílet a naplňovat i připravovaný kodex pro správné fungování trhů Ministerstva zemědělství. Cílem je podpořit rozvoj malých českých výrobců a ze značky „farmářské trhy“ vytvořit záruku kvality.

Další kolo průběžné výzvy Ministerstva životního prostředí na podporu vzniku a pořádání farmářských trhů bude ukončeno 6. května 2011.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).