Hlavní navigace

Doplněk stravy pro zlepšení sexuální aktivity není bezpečný

Redakce

Potravinářská inspekce našla v doplňku stravy Reflexit účinnou látku, která patří pouze do léčiv, a varuje před jeho užíváním. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z oběhu jednu šarži doplňku stravy Reflexit. Produkt polského výrobce obsahoval účinnou látku tadalafil, jejíž použití v potravinách a doplňcích stravy není povoleno.

Doba čtení: 1 minuta

Potravinářská inspekce našla v doplňku stravy Reflexit účinnou látku, která patří pouze do léčiv, a varuje před jeho užíváním.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z oběhu jednu šarži doplňku stravy Reflexit. Produkt polského výrobce obsahoval účinnou látku tadalafil, jejíž použití v potravinách a doplňcích stravy není povoleno.

„Tuto látku lze kvůli možným nežádoucím účinkům podávat pouze pacientům za kontrolovaných podmínek pod lékařským dohledem ve formě léčiva,“ uvádí Michal Spáčil, tiskový mluvčí SZPI.

Reflexit se prodává s mottem „Pro muže a pomůže“ a podle tvrzení prodejce má obsahovat směs bylin pro zlepšení sexuálního života.

Stažení se týká výrobku Reflexit, šarže 0010110, datum minimální trvanlivosti do 02/2012, výrobce Bio-Trends Polska Sp z.o.o., Spolka Komandytowo-Akcyjna, Nowa Wies 160, Czudec, 38–120, Poland.

Vzhledem k datu minimální trvanlivosti mohou mít spotřebitelé výrobek stále doma.

SZPI důrazně nedoporučuje jeho konzumaci! Tenhle přípravek by vám možná nejen nepomohl, ale i uškodil.