Hlavní navigace

Názor k článku Dnes je v kurzu klíště, co nám píchne příště? od Martina - I já děkuji za odpověď. Jsem ráda za Vaše...

 • 2. 11. 2013 11:09

  Martina (neregistrovaný) ---.129.broadband18.iol.cz

  I já děkuji za odpověď.
  Jsem ráda za Vaše články a klidně si stať přečtu i 3 x.

  Já jsem pochopila, že nedoporučujete pisateli kombinovat vakcíny proti KE, neboť "Neexistuje žádná statisticky dostatečně významná klinická studie..."

  No a dle mého, neexistuje žádná statisticky dostatečně významná klinická studie, která by prokázala účinnost a bezpečnost jakéhokoliv očkování (nepočítám ty 2 studie, které uvádí MUDr. Eleková). Proto jsem psala, že z principu neexistence dostatečně významné studie stran testování vakcín vlastně nemůžete doporučit očkování.

  Dřív (než jsem si o tom něco přečetla) jsem si myslela, že účinnost vakcín se prokazuje následovně:
  Je skupina cca 200 lidí, 100 se očkuje, 100 ne. Všichni se vystaví nákaze viru. 100 neočkovaných onemocní, očkovaných cca 15. Tedy vakcína má účinnost 85%. Pak se sleduje několik let stav očkovaných a pečlivě se zaznamenávají vedlejší účinky.

  A protože požadujete fakta a studie čtete, tak bych si myslela, že právě pro Vás bude dostatečně významná studie ta, jejíž princip jsem uvedla shora.

  Vím, že prokázání účinnosti vakcín nepatří úplně do tohoto tématu, ale měla jsem jen potřebu ozřejmit moje konstatování.

  No a poslední věc nad toto všechno - když se zeptám maminek, které nechají očkovat své děti - většinou ví o reklamě, pediatr jim vždy vakcínu doporučí, jen zpravidla řekne, že je to proti KE a není 100% účinná. Nic víc o tom neví. Zato ty maminy, co si něco nastudují, klíšťovku mrňouskům nedopřávají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).