Hlavní navigace

Názor k článku Dnes je v kurzu klíště, co nám píchne příště? od Martina - Dobrý den pane doktore, ráda čtu Vaše články, studujete...

 • 1. 11. 2013 14:11

  Martina (neregistrovaný) ---.129.broadband18.iol.cz

  Dobrý den pane doktore,

  ráda čtu Vaše články, studujete kde se dá a snažíte se o komplexní informace. Přiznám se, že si někdy odstavec musím přečíst i 2x, abych pochopila (články, knížky MUDr Elekové jsou pro mě čtivější). Já dceru skrz polyvalentní alergii neočkuji vůbec (nosím s sebou Epipen a ventelín, kdyby náhodou), samozřejmě kontraidikaci k očku nemám. Některé výroky Prof. Prymuly a doc. Chlíbka mě vyvádějí z míry, výroky Haničky Cabrnochové řaději ani nečtu. Ještě je tu nějaká pí.Škovránková, doporučuje narvat MMR i do onko dětských pacientů. Pro tyto "odborníky" není snad ani smrt kontraindikací očka.

  Nicméně, když píšete, že neexistuje dobrá studie zaobírající se kombinováním vakcín, proto nedoporučujete pisateli očkovat, tak pak přece nemůžete doporučit jakékoliv očkování.

  Např. u myslivců (většina má nad 50 let) bych vakcinaci možná pochopila - zas, starší lidé mívají jiné zdravotní komplikace a je otázkou, zda-li v důsledku pravidelné vakcinace nedojde ke zhoršení jejich stavu. Čili, co je lepší? Navíc když desítky let chodili po lese, tahali klíšťata a nic a najednou se jich mají bát, prostě nevím.

  Ještě zmíním možná pro zasmání jeden postřeh, jenž pronesla má známá: "Jo, klíšťovka funguje, už na mě ty klíšťata nelezou"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).