Hlavní navigace

Názor k článku Dnes je v kurzu klíště, co nám píchne příště? od Elisabeth - Dobrý den, pane doktore, díky za další článek. Mám...

 • 19. 10. 2013 21:28

  Elisabeth (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Dobrý den, pane doktore,

  díky za další článek. Mám na Vás otázku(y).Zmi­ňujete, že své děti byste očkovat nenechal kvůli alergii na potraviny. V článku je ale nepředvídatelná reakce u člověka s poruchou imunity jen naznačena (v jednom z dřívějších dílů jste vysvětloval, jak se imunitní systém může "zbláznit" po vakcinaci obecně). Mám tomu rozumět tak, že po této vakcíně je to riziko "bláznění imunitního systému" vyšší, obzvláště u osob, které již nějakou poruchou imunity trpí? A vidíte to jako rizikové spíše u dětí, nebo věk nehraje roli, tj. pokud byste sám v dospělosti trpěl potravinovou (ale i třeba pylovou) alergií, tak byste do toho nešel? A co třeba osoby s autoimunitním onemocněním - od lupénky po diabetes I. typu?

  Díky,
  E.

  PS: Moje zkušenost po očkování proti encefalitidě byla několik let zvýšená nemocnost (hnusné angíny a otitidy, kterými jsem do té doby netrpěla, a také virózy, vše s luxusními horečkami, což byla u mě do té doby vzácnost). Před očkováním tak max. 2x do roka nemocná (pro alergika taková klasika na jaře a na podzim v rámci adaptace na změnu klimatu), po očko několik let každý druhý měsíc či častěji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).