Hlavní navigace

Názor k článku Dnes je v kurzu klíště, co nám píchne příště? od K. - Dobrý den, také napíšu můj skutečný příběh. je to už...

 • 18. 10. 2013 23:18

  K. (neregistrovaný) 213.192.18.---

  Dobrý den,
  také napíšu můj skutečný příběh.
  je to už cca 8 let zpátky kdy jsem byl zdráv a kromě občasné zimní rýmy jsem nemocemi netrpěl. Ale kvůli reklamě v TV a dotaci od VZP jsem se i já nechal zlákat na očkování proti encefalitidě.
  Dobře, první injekce byla v pohodě. Před vpichem druhé injekce se stalo něco nečekaného. Sestra se zeptala zda chci vpíchnout očkovací dávku. Že minule jsem dostal německou verzi a teď má nějakou Rakouskou. Ty země původu už si přesně nepamatuji. Byl jsem celkem překvapen, že se mě sestra na to ptá. Usoudil jsem že jde snad o nějakou byrokratickou otázku. Dobrá, když už jsem tam byl, tak jsem tedy souhlasil a nechal jsem se naočkovat.
  A od té doby jsem se potýkal střídavě s nějakým nachlazením. Dokonce jsem měl snad 4x za sebou angíny, které jsem dříve nikdy neměl. Nedával jsem si to do souvislosti s očkováním, protože jsem v té době přisuzoval sníženou imunitu sychravému zimnímu počasí a že jsem to předtím snad nedostatečně vyležel.
  Po posledních horečkách angíny jsem cítil že na jednu nohu se mi jde "nějak divně", že občas klopýtnu. To už jsem se lekl, ale stále jsem doufal, že to nějak rozhýbu. Nerozhýbal. Za týden jsem obou chodidlech citil bolestivé brnění.
  Po týdenním vyšetření v nemocnici vše odeznilo. Během pobytu v nemocnici jsem neustále doktorům říkal, že se mi to objevilo po angínách po očkování. Doktoři na mě koukali jak na blázna. Cca po 2 měsících jsem přišel opět na kontrolu a z pana doktora konečně vylezlo že mi diagnostikovali roztroušenou sklerozu.

  Ano je možné, že by se RS projevila časem i bez očkování. Ale třeba mnohem později a nebo také vůbec. Kdybych býval věděl jaké mohou vedlejší účinky očkování dopadnout tak bych se očkovat nenechal. Ale to mi nikdo předtím ani náhodou říci nechtěl. Ba co hůř ani dnes to doktoři nechtějí přiznat !

  pokud budete chtít odemně nějaké další informace tak je na požádání zasvěceným klidně sdělím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).