Hlavní navigace

Názory k článku Dietou k tloustnutí – co tropí matky, přebírají dcery

 • 18. 11. 2011 13:14

  Bibi (neregistrovaný) 77.104.223.---

  Tak tohle sedí ja p**el na hrnec. Jsem typickým příkladem :-( A nikdy jsem si to neuvědomila, co se mnou udělala matka :-/ Ale hrozné je že měřím 164 cm a vážím 60 kg a připadám si hrozně tlustá. A to přitom dle všech tabulek mám ideální váhu :-/ Ale mám to pořád zafixované, že takhle ne. A i se přesto neustále snažím o nějakou dietu :-( chjo začarovanej kruh. Jak z toho ven?

 • 19. 11. 2011 14:59

  JSH (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Je fajn, že si to uvědomujete. Už tím se vám podařil první a strašně důležitý krok.
  Přeju pevné nervy a ať se vám to podaří.

 • 5. 12. 2011 9:32

  Dana (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Nedržela bych ani zdravotní dietu. Piji pouze sladké perlivé limonády neexistuje abych si jídlo i pití pořádně neosladila, chutná mi bůček když knedlíky tak čtyři. Nesnídám ale večeři si dám i po 22 hodině. Jím převážně to co v pořadu jste to co jíte z ledniček vyhazují nejím tedy kvanta ekonomicky na to nemám tak vlastně jím pod hranici toho co bych byla schopná spořádat a možná právě proto měřím 164 cm nevážím ani padesát.

 • 22. 11. 2011 14:34

  Karin

  Není dieta jako dieta. Pod pojem DIETA se může schovat řada různých stravovacích režimů, z nichž rozhodně ne všechny nutně musejí být špatné a nezdravé. Samozřejmě je hloupost držet dietu typu "vajíčková dieta" a podobné nesmysly založené na extrémech nebo na výměně normálních potravin za dietní hlouposti plné náhražek a syntetických dochucovadel, a ještě větší hloupost je vést k tomu děti. Ale držet klasickou redukční dietu, kterou předepisují dietologové a obezitologové svým pacientům, není nic proti ničemu a pokud má problém s nadváhou moje dítě, tak se ve spolupráci s pediatrem nebo obezitologem určitě nebudu bránit ani dietě u dítěte.
  V dnešní době je móda prohlašovat, že diety jsou špatné, jenže ona opravdu není dieta jako dieta a vždycky by se mělo zdůraznit, že střídmost špatná není a pokud chce být člověk zdravý, tak by určitou sebekázeň prostě mít měl a rozhodně není vždycky dobře dopřát si všechno... Navíc ty zmiňované děti budou mít v budoucnu problémy s nadváhou a obezitou stále častěji, takže nebude od věci začít se tomuto tématu věnovat víc do hloubky a neomezovat se jen na prohlášení typu "dítě by dietu držet nemělo," ale rozvést to: jaké diety by dítě držet nemělo, kterým potravinám by se mělo a naopak nemělo vyhýbat, jak by se mělo dítě s nadváhou/obezitou správně stravovat, jak vypadá správná redukční dieta pro dítě, jak by měla vypadat životospráva celé rodiny atd., atd. Je jasné, že dítě přebírá návyky i postoje svých rodičů, takže bych určitě rodičům zdůrazňovala i to, aby dávali pozor, jak se před dítětem vyjadřují o své nebo jeho postavě, o jeho stravovacích zvyklostech - spoustu škody mohou napáchat zdánlivě nevinné hlášky typu Já dnes nevečeřím, jsem tlustá jako prase (z úst šedesátikilové matky), Ty by sis ale neměla dávat tři knedlíky, budeš tlustá jako máma, Nejez už, budeš tlustá, eventuelně na to, jaké v něm pěstují návyky (jídlo za odměnu, nucení do jídla pod pohrůžkou trestu apod.) Rodiče by měli v dětech vypěstovat zdravý vztah k jídlu i k vlastnímu tělu, a to se většinou musejí sami naučit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).