Hlavní navigace

Děti se mají ve škole učit, jak se nezadlužit

22. 1. 2010

Sdílet

Finanční gramotnost a etická výchova, to jsou dvě témata, která ministryně školství MIROSLAVA KOPICOVÁ vnímá jako velmi naléhavá a jejichž výuku považuje za mimořádně důležitou. Naše domácnosti jsou silně zadluženy, ministerstvo proto chce všemožně podporovat vzdělávání dětí v oblasti financí a doufá, že se tím v budoucnu zabrání opakování chyb dnešních „finančních nevzdělanců“. „Souvislost s životní úrovní a prosperitou společnosti je zřejmá. A domnívám se, že hospodářská krize a její příčiny…

Finanční gramotnost a etická výchova, to jsou dvě témata, která ministryně školství MIROSLAVA KOPICOVÁ vnímá jako velmi naléhavá a jejichž výuku považuje za mimořádně důležitou.

Naše domácnosti jsou silně zadluženy, ministerstvo proto chce všemožně podporovat vzdělávání dětí v oblasti financí a doufá, že se tím v budoucnu zabrání opakování chyb dnešních „finančních nevzdělanců“. „Souvislost s životní úrovní a prosperitou společnosti je zřejmá. A domnívám se, že hospodářská krize a její příčiny ještě více akcentovaly význam finanční gramotnosti pro všechny dnešní děti,“ vysvětlila ministryně na tiskové konferenci.

Možná úspora v budoucnu ale něco stojí. Podporu finanční gramotnosti poskytuje MŠMT také v rámci projektu „EU peníze školám“, na který je vyčleněno 4,5 mld. korun. Snad bude platit rčení, že peníze dělají peníze.

Jsme morálně zdevastovaní?

Etická výchova v našich školách nebyla po dlouhá léta rozvíjena. Do roku 1989 to nešlo, a pak – to asi také nešlo? Ministryně Kopicová to chce změnit: „Etická výchova má zásadní vliv na hodnotový žebříček a morálku. Má jít o čistě praktický pedagogicko-psychologický nástroj, jak u dětí vytvářet pozitivní sociální návyky. Dnes a denně se přesvědčujeme, že naše společnost něco takového naléhavě potřebuje.“

S tím by se asi dalo souhlasit, co říkáte?

Autor článku

Šéfredaktorka serveru Vitalia.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).