Hlavní navigace

„Děkujeme, odcházíme!“ říkají lékaři

15. 9. 2010

Sdílet

Lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů (LOK – SČL) zahájil intenzivní kampaň k výzvě Děkujeme, odcházíme. Cílem kampaně je dosáhnout garance platů lékařů ve výši 1,5–3násobku průměrné mzdy a zrušení stávajícího systému postgraduálního vzdělávání.  Více: Výzva lékařů Děkujeme, odcházíme nabírá na obrátkách

Lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů (LOK – SČL) zahájil intenzivní kampaň k výzvě Děkujeme, odcházíme.

Cílem kampaně je dosáhnout garance platů lékařů ve výši 1,5–3násobku průměrné mzdy a zrušení stávajícího systému postgraduálního vzdělávání. 

K výzvě, která byla vyhlášena již 15. 5. 2010 na mimořádném sněmu LOK – SČL, se doposud připojilo 2937 lékařů z celé republiky. Ti deklarují, že pokud se nepodaří dosáhnout vytyčených požadavků, jsou připraveni podat k 31. prosinci tohoto roku hromadnou výpověď.

Cílem kampaně, která poběží do konce roku, je blíže představit důvody a požadavky výzvy Děkujeme, odcházíme veřejnosti, a především získat podporu co největšího počtu lékařů. Kampaň má v neposlední řadě donutit vládu, aby začala brát požadavky lékařů vážně. 

Kampaň má také variantu online. Běží stránky www.dekujeme-odchazime.cz, na kterých návštěvníci naleznou veškeré informace o výzvě, včetně aktuálního počtu lékařů, kteří se k ní zatím připojili.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).