Hlavní navigace

Názory k článku Cvičím, nejím, nehubnu

 • 13. 10. 2015 6:49

  tom (neregistrovaný) 91.230.2.---

  Sám radím "nejíst sr**ky a hejbat se". Pro mě to fungovalo skvěle. Ze 115 kg jsem zhubnul až na 70 a bez problémů už třetí rok váhu držím.

  Stačilo nahradit nekvalitní náhražky opravdovým jídlem. Místo párků a podivných salámů čistou šunku (třeba pršut). Místo podivných salátů v krabičce raději domácí, ze zeleniny, ovoce, ořechů. Bílý plnotučný jogurt místo light chemického zázraku s přírodně identickým aroma. Čistá voda z kohoutku místo džusů a slazených minerálek. Ořechy, sušené ovoce, semena místo čokolády a bonbonů. Čím jednodušší a základnější suroviny, tím lépe.

  K tomu dostatek pohybu - tím ale nemyslím vyrazit do fitka, ale chodit pěšky do práce, pěšky na nákup, o víkendu vyrazit do přírody. Denně půl hodiny až hodina chůze dělá divy a nestojí tolik námahy (a navíc je, narozdíl od fitka, zdarma).

 • 13. 10. 2015 9:31

  tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz

  Čistá voda z kohoutku.....­.nebydlíte doufám v Dejvicích?
  Jinak proč ne. Ale prozraďte kde berete tu hodinu volna na procházky?

 • 13. 10. 2015 9:47

  tdvorak (neregistrovaný) 91.230.2.---

  Dříve jsem bydlel v Plzni (kde voda nebyla nic moc - z řeky). V práci to tak byla častěji balená voda. Teď už v zahraničí, kde je voda podzemní a chutná.

  Hodina chůze denně není problém. Do práce i z práce chodím už roky pěšky (cca 2.5km jedna cesta). Těžko se mi věří, že by někdo nenašel denně čas slespoň 30 minut na to projít se. Ať už na cestě mezi domovem a prací, na nákup nebo po práci jen tak. Navíc to krásně pročistí hlavu. Obzvlášť to platí, pokud si někdo dovede najít čas na to jet do fitcentra (autem?).

  Do práce jsem tu samou trasu kdysi taky jezdil autem a zabil přibližně stejně času poskakováním v koloně. Krom spousty peněz to při sedavém zaměstnání byla cesta do pekel.

 • 13. 10. 2015 20:25

  MM (neregistrovaný) 212.67.80.---

  ...nemít doma mlsné věci, třeba koláče. Když si ten koláč nekoupím, tak ho nemůžu sežrat, leda bych si ho napřed upekl. A na to jsem zase líný, takže ten koláč nesežeru.

  Kupovat jenom základní suroviny, prostě! :)

 • 13. 10. 2015 22:26

  Tom (neregistrovaný) 178.22.115.---

  Jestliže někdo doopravdy cvičí, málo jí a nehubne, tak buď porušuje fyzikální zákony - tedy zákon o zachování energie nebo jednoduše necvičí "nic moc" a "málo" jídla znamená, že místo ultramegagran­dburgeru si dá jenom megagrandburger :-D

  Jinak skutečně není možné pohybem spálit více kalorií než člověk přijme a nehubnout!! Protože ta energie potřebná pro pohyb se prostě odněkud brát musí a nemůže to být "ze vzduchu" :-)

  Znám to sám na sobě - zhubnul jsem z nějakých 135 kg na 82 kg, tedy 53 kg za cca 7 měsíců.

  Hlad jsem, SAMOZŘEJMĚ, ze začátku měl takový, že jsem myslel, že polezu po zdi a budu okusovat omítku, protože když je člověk vyžrané prase, které sežere 10 rohlíků jenom tak "na svačinku" a najednou vám musí stačit "jedno jablíčko", tak ten rozdíl je prostě brutální. Než si na to zvyknete, což trvá tak 2-3 týdny, tak je to mazec a myslím, že je to taková slabá verze toho, když si feťák odvyká na drogu.

  Taky jsem byl zvyklý chlastat litry coly a různých limonád a najednou jenom voda?! Vážně mi to nechutnalo, musel jsem se doslova nutit to pít, měl jsem chuť na colu a z vody se mi chtělo až zvracet.... To byla už asi opravdová závislost.

  Co se týká "cvičení", tak opravdu vám moc nepomůže nějaké "natáhněte nožičku, držte, noooo výboooorně a teď druhou", ale musíte POŘÁDNĚ MAKAT, AŽ Z VÁS BUDE KAPAT POT - DOSLOVA!!! Protože pak počítadlo kalorií jenom valí a prasečí bachor a rozkydlá zadnice ustupuje!

  Já jsem si koupil cvičící stroj a na něm jsem denně cvičil nejméně 30 minut co mi síly stačily, samozřejmě, se to postupně zvyšovalo, ale tak mezi 10-12 minutou ze mě vždycky začal už odkapávat pot a než jsem docvičil, byla pode mnou louže kapek potu, že jsem musel vytřít podlahu pod strojem a utřít i ten.

  Ještě před tímto cvičením je vhodné dát si 20 kliků a 20 sedů lehů. Jsou lidi, kteří nezvládnou třeba ani 3. OK, tak si dejte třeba jenom dva nebo jenom jeden nebo se o to alespoň pokuste. Postupem času dáte těch dvacet během pár desítek sekund v kuse najednou jako nic.

  Je to nepříjemné?! ANO, JAKO PRASE! Bolí to? ANO, TO SI PIŠTE! Ale jak říká Arnold Schwarzenegger: "No pain, no gain!"

  Ovšem dostáváme se k tomu proč by měl vlastně člověk hubnout a takhle brutálně cvičit?!

  U mě osobně to bylo kvůli vtahu a sexu. Jako vyžránek jsem o žádnou holku ani nezavadil, ale sotva jsem zhubl a měl svaly, najednou jsem mohl holky a ženy doslova odhánět klackem. Zrovna tak v práci, kde předtím o mě příliš zájem neměli, tak najednou, když jsem byl štíhlý a vypracovaný, tak jsem měl všude dveře otevřené, vydělával víc peněz.
  Skutečně i v dnešní době MNOHEM VÍCE záleží na tom jak vypadáte než co umíte a to i na čistě technických pozicích. Na ostatních bych řekl, že je to ještě víc a tak 90% je jenom vzhled.

  On vám to nikdo vykládat nebude, ale je to tak a když podstatně zhubnete a zpevníte svoji postavu, tak budete koukat jaký vliv to má na úplně všechno ve vašem životě.

  Pak je tady ještě zdravotní stránka, kdy si zlepšíte zdraví a prodloužíte věk dožití. Obézní lidé se totiž vysokého věku dožívají jen zřídka...

  A kde na to vzít čas?! Je to jednoduché - tohle je PRIORITA ČÍSLO JEDNA a (kromě dětí) opravdu NIC není důležitějšího!!! A i ty děti nepoužívejte jako výmluvu - opravdu nemohou těch 30 minut být vedle v pokoji samy? Opravdu je těch 30 minut denně nemůže pohlídat někdo jiný? Opravdu utrpí nějakou doživotní závažnou újmu, když jim tu svačinu nachystáte o 30 minut později? Opravdu už na cvičení "nemáte sílu" nebo se vám jen nechce a chcete se raději dívat na televizi?!

  Tohle opravdu souvisí se vším. Většinou obezita vede k začarovanému kruhu, kdy kvůli obezitě má člověk deprese, kvůli nim pak jde do háje jeho vztah i keriérní postup, což ještě prohlubuje stávající deprese a dotyčný to kompenzuje jídlem, takže se obezita ještě zvyšuje, čímž se zvyšuje i deprese a jde to stále dokolečka... Nakonec je z člověka jen sebelítostivá hrouda sádla, neschopná mít normální vztah a práci.

  Ovšem stačí se rozhodnout a to TEĎ HNED a můžete to změnit! Už první cvičení zlomí depresivní nálady a pocítíte drobné štěstí. Ano, je to vážně nepříjemné a zažijete hodně nepříjemných pocitů na cestě ke štíhlosti, ale vaše celková nálada bude lepší a odrazí se to jak ve vztazích osobních, tak pracovních!

  Opravdu není náhoda, že drtivá většina úspěšných lidí zároveň není tělnatých!

 • 13. 10. 2015 22:51

  Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz

  Sice, drahý Tome, tlustý nejsem, srajdy v superhyper nekupuji, hýbu se při zařizování si jídla pro rodinu dosti, ale řekněte mi, proč by si dnes člověk, žijící v souladu s mainstreamem, systémem, IN procesem ve stádu, měl nějak zakazovat konzumní, materialistický způsob života, který mu vyhovuje? Je blahem celý bez sebe z té techniky, hadrů a super žrádla všude okolo něj ! "Vodsedět si arbajt, nafásnout desátého pětadvacet kolíků a užívat si té naší západní civilizace. Olé. A když něco, jsou tu naši západní lekaři a jejich meducína

  Napište, jak se ROZHODNOUT se trápit, a né si dál užívat.

  A najdeme odpověď.

  Vám gratuluji !

  PS: článek jsem nečetl.

 • 14. 10. 2015 14:09

  dedek (neregistrovaný) 160.44.230.---

  Vsetko je to ok, ale odpoved co robit, ak sa uz metabolizmus pokazil a clovek nechudne pri minimalnom prijme kalorii a pri akeomkolvek navyseni pribera do tuku tu uz nie je !
  Zastancovia fyzikalnych zakonov samozrejme napisu, ze jest este menej, pripadne sa viacej hybat - co je ale hlupost a problem len zhorsi.
  Takze som zvedavy na odpoved :)

 • 14. 10. 2015 14:37

  tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz

  Pro takový případ tady odpověď nehledejte. Zajděte ke specialistovi ten zjistí váš aktuální stav a něco vám doporučí.
  Rady na dálku nefungují a zdejší "zaručené" metody taky ne.
  tsd
  P.S. Když to člověk nechá dojít tak daleko, že ho vyčerpá pět schodů a má z toho pocit jak po celodenní dřině, bývá každá rada drahá.

 • 14. 10. 2015 17:32

  JB

  A co když není žádný zaručený a univerzální recept?

  Třeba jeden potřebuje jíst hodně masa, pro druhého je optimální vitariánská strava, třetí nepřibere ani po knedlíku na oběd a buchtě na večeři.

  Podobně někomu stačí chodit do práce pěšky, jinému vyhovuje propotit denně triko v posilovně a další musí každý víkend vylézt na nějaký pořádný kopec.

  A jsou vůbec těmi zásadními faktory pro kondici člověka jen příjem potravy a intenzita pohybu?

  Myslivci prý letos ohlašují tuhou zimu, protože lesní zvěř je velmi "zabělená", tzn. vytvořila si dost velkou zásobu tuku. Tak ale já jsem člověk, taková inteligentní bytost, kdepak by na mě příroda mohla mít nějaký vliv! Já to vezmu do svých vlastních rukou! Tedy samozřejmě nemyslím mých vlastních laických rukou, já se svěřím do péče odborníků a specialistů ;-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).