Názory k článku
Cukrovka přitvrzuje a počet pacientů bez nohy narůstá

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 4. 2017 12:42 Nový

Zajímavé

celé vlákno

Zajímavý článek. Jen nechápu, proč v závěrečném odstavci doporučujete postupy, které prokazatelně nezamezují vzniku ani nepomáhají jejím dopadům, případně snad i léčbě. Možná je to i proto, že se nakonec odvolávate mj. i na zdroje, které se cukrovkou (resp. prodejem všeho možného i nemožného kolem její léčby) živí...

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
28. 4. 2017 14:59 Nový

Re: Zajímavé

celé vlákno

Petře, jak to, že nechápete? Vždyť jste na to kápl: Vidíte přece, že už je na světě dokonce malá diagnóza "Prediabetes", skorocukrovka, to aby farmaceutická monstra nemusela oficiálně snižovat hladinu, ale rovnou nechají na doktorech, aby v podstatě zdravému člověku řekil, že má náběh na cukrovku, a stal se pacientem. Triky a samé triky.
Když je to o životním stylu, není nic jednoduššího, než si koupit citrony a kysané zelí, a zařadit oboje pěkně do jídelníčku. Jenže jak vždycky říkám- systém nemá rád jednoduchá a levná řešení: to by nevyprodukoval z pacientů žádný zisk.

EC
EC (neregistrovaný) ---.klfree.cz
28. 4. 2017 19:54 Nový

Re: Zajímavé

celé vlákno

Prediabetes je uz druhe stadium cukrovky (II. typu), ten rozvoj je v techto krocich:

1. Rozvoj inzulinove rezistence -> na zpracovani konstantniho mnozstvi cukru je potreba vice inzulinu

2. Pokracuje rozvoj inzulinove rezistence -> ani zvysene mnozstvi inzulinu nepostacuje na normalni vycisteni krve od glukozy. Prediabetes a nasledne diabetes, rozdil je jenom v pokrocilosti, muzeme to oznacit treba 2A a 2B.

3. V konecnem stadiu zacne selhavat produkce inzulinu.

To co se nazyva prediabetes je proste uz pocatek cukrovky, rozhodne ne zdravy clovek, a ma to pri ignoraci vazne dusledky. Tragedii je, ze netestujeme bezne ten prvni krok, pritom to technicky neni nikterak narocne. Jedna vec je, zjistit poruchu, druha vec je doporuceni, co dal. Nemichal bych to.

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
29. 4. 2017 11:08 Nový

Re: Zajímavé

celé vlákno

OK, děkuji. V prvním stadiu by tedy v ideálním světě měl lékař říci : pozor, zde se začíná rozvíjet inzulinová rezistence-a poradit prevenci. Oni ji znají,jenže dobré rady neproplácí zdravotní pojišťovna. Ne jen vypálit diagnózu a chudáka vyděsit, a hned na něj nastoupit s těžkým kalibrem.
Lidský organismus není konstanta, a stále se vyvíjí a opravuje. Já jsem zaškatulkovaná jako alergik, již od minulého století, a i když jsem se z alergie vyléčila, přes systém vlak nejede. Bez ohledu na skutečnost. Medicína nejspíš nezná slovo uzdravení a nepočítá s ním.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
2. 5. 2017 8:05 Nový

Re: Zajímavé

celé vlákno

Žasnu, co se člověk všechno nedozví. Kdyby hloupost nadnášela.......:-))
tsd

Kybernet
Kybernet (neregistrovaný) 62.212.73.---
2. 5. 2017 12:07 Nový

Re: Zajímavé

celé vlákno

A co vas na tom nadnasi? Ja jsem se alergii take dokazal zbavit, podobne jako par dalsich "nelecitelnych" diagnoz, kde jsem navzdory prognozam tzv. "evidence based medicine" ve stavu, nevyzadujicim dalsi peci. Ale jak rika Mary - i me lekare uz tohle nezajima, proste jsem se jim ztratil z evidence. Jenom na obcasnych preventivnich prohlidkach nekdo mrkne do karty, podivi se a pokrci rameny.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
2. 5. 2017 13:06 Nový

Re: Zajímavé

celé vlákno

Alergie většinou vznikají v dětském věku. Ve vyšším věku se však jejich příznaky mohou zmírnit, a dokonce vytratit. Někdy se pak ve stáří tyto příznaky opakovaně objevují, jindy se ve stáří alergie projeví poprvé.
Myslet si, že jste se z alergie sami vyléčili, je hodně domýšlivé. To že se záměrně vyhýbáte alergenům má vliv jen na průběh alergické reakce, ale z alergie vás to nevyléčí.
Možná bych měl změnit výraz na : " Kdyby domýšlivost nadnášela..."
tsd

Anna
Anna (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
28. 4. 2017 12:50 Nový

Za vše můžou lékaři ....

celé vlákno

Diabetes mám v rodině, avšak i přes požadavek vyšetření krve na cukr mi doktor řekl, že to není potřeba ... a nejen mně.
Na pacientech se šetří​ všude. Měli byste se stydět páni doktoři se statisícovým i příjmy.

Katava
Katava (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
28. 4. 2017 13:48 Nový

Re: Za vše můžou lékaři ....

celé vlákno

ja bych skromne pripomnela funkci pojistoven a preskripcni omezeni limitujici lekare. jinak - za vsechno muze system, tedy ministri zdravotnictvi a jejich nesystemove kroky. ostatni jen skacou, jak jim regule dovoli. pamatujte na to pri volbach.

Tomas Hruby aura:67
5. 5. 2017 16:32 Nový

Re: Za vše můžou lékaři ....

celé vlákno

Nadávat na pojišťovny a zejména VZP je populární, ale snad všechny bez námitek platí preventivní prohlídku jednou za dva roky, která mimo jiné obsahuje i měření cukru a dalších věcí. Snadno si najdete popis na https://www.vzp.cz/pojistenci/prevence/preventivni-prohlidky/vseobecna-preventivni-prohlidka .

Nevím, že by s tím měli lékaři nějaký problém, spíš se kritizuje, kolik pacientů na to zcela kašle. Sám na to chodím a není s tím žádný problém.

Proto se mi ten první příspěvek silně nezdá - opravdu mám problém věřit, že by lékař podobnou prohlídku odmítl. Buď nějaký taktně řečeno "zvláštní typ", ale taky možná problém na straně pacienta, který prostě chtěl měřit cukr, ale celková prohlídka mu nebyla po chuti?

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
28. 4. 2017 15:52 Nový

Re: Za vše můžou lékaři ....

celé vlákno

Ti a stydět se?
Takovouhle medicínu si celoživotně povinně platíme. Ta samá medicína se pak strašně ošívá, že lidé hledají alternativy, přinejmenším se radí s internetem, dřív, než někam do ordinace vkročí.

EC
EC (neregistrovaný) ---.klfree.cz
28. 4. 2017 19:44 Nový

Re: Cukrovka přitvrzuje a počet pacientů bez nohy narůstá

celé vlákno

"Snězte denně dvě porce ovoce, pět porcí zeleniny, dvě porce mléčných výrobků, vybírejte si libové maso, celozrnné pečivo a tuky i sladkosti jezte umírněně."

A na jakych dukazech stoji tato doporuceni?

Mary
Mary (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
29. 4. 2017 11:16 Nový

Re: Cukrovka přitvrzuje a počet pacientů bez nohy narůstá

celé vlákno

+"Vyhněte se alkoholu." Možná jen na letitých zkušenostech, zdravém rozumu- ale na to se dnes při zahleděnosti do technologií a vědeckého pokroku nehraje.
Zdravý rozum mi říká, že když slinivku nenakrmím pokud možno pravidelným jídlem, zleniví a přestane vyrábět inzulín. Proto lidé, co jedí ve stresu 1x denně, budou v ohrožení. Prevencí je krmit slinivku pravidelně. Možná na to vědecké studie jsou, to budu jedině ráda.

Jenda
Jenda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 4. 2017 18:28 Nový

Re: Cukrovka přitvrzuje a počet pacientů bez nohy narůstá

celé vlákno

> Zdravý rozum mi říká, že když slinivku nenakrmím pokud možno pravidelným jídlem, zleniví a přestane vyrábět inzulín.

Jenže DM2 začíná inzulinovou rezistencí, ne snížením produkce inzulinu…

EC
EC (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
3. 5. 2017 7:16 Nový

Re: Cukrovka přitvrzuje a počet pacientů bez nohy narůstá

celé vlákno

2 jidla denne jsou pro kompenzaci diabetu lepsi nez 5, v jednom z mala originalnich vyzkumu v CR to potvrdila doktorka Kahleova z IKEM (obecne se zabyva vlivem dobre sestavene low-fat vegetarianske stravy).

Peter
Peter (neregistrovaný) ---.dynamic.chello.sk
1. 5. 2017 14:22 Nový

Re: Cukrovka přitvrzuje a počet pacientů bez nohy narůstá

celé vlákno

Jedna porcia je predsa jedno jedlo. Podľa článku by mal človek konzumovať denne len 7 ovocných jedál, k tomu dve mliečne jedlá a aj nejaké mäso. To človeku zaručí že určite nezíska cukrovku z obžerstva.

Naozaj, čestné pionierske.