Názory k článku
Čtyři věci, které mi po návratu z Anglie chybí

Tomas Hruby aura:67
10. 1. 2018 10:50 Nový

Jak co...

celé vlákno

Bod o polévkách docela chápu, sám to mít nemusím, ale v zahraničí jsem se s tím také setkal a uznávám, že to není špatný nápad.

Naopak to o vajíčkách je s prominutím pitomost, která pro mne docela sráží hodnověrnost článku, podestýlková vejce jsou u nás ke koupi naprosto běžně. O ceně lze debatovat, ale tvrdit, že najít podestýlková je "nadlidský úkol" je snad až vyložená lež, to už se nedá označit za nadsázku.
Volný výběh je na diskusi, v reálu je jeho provedení ve větším měřítku pro slepice mnohdy naopak horší než podestýlkový či dokonce klecový, podkladů lze najít spoustu. On totiž "volný výběh" ve velkém nemá nic moc společného s pár slepicemi na zahradě, jak známe z venkova :-(

Fairtrade bych raději nekomentoval, to je především výtečný byznys pro certifikační autority atd., ale když tomu někdo věří, tak ať si to užije...

Milan Fakovaný aura:10
11. 1. 2018 13:24 Nový

Re: Jak co...

celé vlákno

Ohledně těch vajec myslím, že nemáte pravdu. Také zcela cíleně kupuju podestýlková vejce a mohu potvrdit zkušenost autorky, že poměrně často se stává, že prostě nejsou, zůstala akorát cedule na regálu. Jediná výjimka je, když mají klecová vejce v akci, to pak nemají ani jedny, ani druhé.

Nicméně nazývat vejce z volného chovu "šťastná vejce" je trochu úlet. Jsou možná o něco méně nešťastnější než ta z podestýlky či klecí (ostatně proto podestýlková kupuju), ale nenalhávejme si nic o štěstí. Podobný nesmysl, jako když nám šťastná kravička "dává" mléko nebo prase chrochát štěstím, že si pochutnáme na jeho krkovičce. Není třeba hnát to do vegetariánského extrému, ale dělat ze sebe blbce řečma o štěstí také netřeba.

Tomas Hruby aura:67
11. 1. 2018 15:37 Nový

Re: Jak co...

celé vlákno

Ad "šťastná vejce" -já se dokonce obávám, že volný výběh, ale částečně i "podestýlka" je u velkochovu vyložené oblbování naivních lidí a slepicím je v něm naopak hůře, než u odsuzovaných "klecí". Opravdu to nemá moc společného s pár slepicemi na zahrádce a hnojišti, kde hrabou, spoustu potravy si seženou přirozeně atd.

K tomu shánění - tak mě šlo spíš o pojem "nadlidský úkol", což je opravdu hodně přehnané. Možná se tu a tam na prázdný regál narazí, ale rozhodně to není něco, co by bylo nabídce výjimkou a člověk musel dlouze pátrat..

takyskorodoktor aura:10

tsd se diví

celé vlákno

Paní Krbcová,
můžete mi prosím napsat, co bylo na mém příspěvku tak závadného, že bylo nutné ho mazat? Rád bych se napříště vyhnul konfliktu s pravidly.
S hlubokou úctou
tsd

tsd aura:10

Re: tsd se diví

celé vlákno

Je ovšem otázka co považujete za urážku a co za kritiku?
Pokud vím, nepoužil jsem žádný vulgarismus, jen jsem zhodnotil pohnutky, proč autorka napsala to co napsala. Chápu, že se vám to nemusí líbit, mohu se také samozřejmě mýlit. Bylo by určitě lepší mi můj názor vyvrátit, než ho mazat
S hlubokou úctou a poklonou Váš
tsd