Aby měl tento pokus aspoň nějakou vypovídací hodnotu, musely by v každé skupině být aspoň tři osoby a to shodného věku. A i tak by byl výsledek průkazný, jen pokud by byly rozdíly opravdu hodně velké (např. v jedné skupině všichni zdrávi za dva dny, v druhé všichni choří i po týdnu).
Já jsem sice podle popisu příznaků chřipku nikdy neměl, ale když jsem "nachcípaný" předepíšu si tři C (cibule, citron, cícha) a do tří dnů jsem OK. Do lékárny kvůli tomu nelezu.
Tak já jsem druhý, komu pomohou homeopatika více než klasická medicína. Najdeme ještě třetího?
Do zakladni skoly a znovu se naucit cist :-)
Cícha je povlak na peřinu. A není to slang, ale běžné české slovo. Bohužel dnes málo Čechů česky opravdu umí.
Ano, není to přesné, ale peřina nezačíná na C a to by nebylo tak hezké.
Nie som odborník na homeopatiu, ale mám dojem, že homeopati zakazujú s homeopatikami používať čokoľvek menotolové. Neviem, či eukalyptový olej má niečo spoločné s mentolom, ale radšej by som to konzultoval s homeopatom. Mne sa to nezdá vhodná kombinácia.
A taky neni vhodne brat homeopatika, kdyz je Jupiter v konjuknci s Neptunem :D
Mentol je z máty, eukalyptový olej je z eukalyptu (blahovičníku). Voní to možná podobně, ale jsou to dvě naprosto odlišné věci :-)
Hlavně to chce naprostý základ medicínského vzdělání pro laiky - chřipka, rýma, AIDS jsou nemoci VIROVÉHO původu, zatímco třeba angina, černý kašel, nebo syfilis jsou původu bakteriálního.
Na baktérie zabírají antibiotika, na viry antivirotika. Jenže ty jsou drahé, s nevalným účinkem a na mnoho virů ani antivirotikum neexistuje (rýma).
Proto se proti chřipce, žloutence a dalším virům očkuje. To je způsob jak naučit tělo, aby se virům bránilo vlastní silou natolik účinně, že nemoc nemá šanci vůbec propuknout.
Čajíčky a homeopatika jsou v boji s viry tzv. práškem na šakaly. Posilují víru v uzdravení.
Prášky na snížení teploty jsou naopak kontrakproduktivní, tělo moc dobře ví, proč zvýčením teploty mobilizuje obranu organizmu. Pokud mu to pokazíme brufenem a paralenem, tak léčba trvá přesně o těch pár dní déle, jak se to stalo pisatelce. Doporučuju nesrážet teplotu, pokud neatakuje 40 9to se ale stává spíš u angin), naopak nechat tělo bojovat s co největším nasazením. Tím se boj citelně zkrátí, Hans Guderian by vám mohl vyprávět (teorie blitzkrieg).
>Čajíčky a homeopatika jsou v boji s viry tzv. práškem na šakaly. Posilují víru v uzdravení.
Blbost. Zalezi na tom, jaky je to caj. Treba caj na vycisteni urcite prospeje. Kdyz ma clovek chripku, tak ma co eliminovat, takze podpurny caj pravdepodobne cely proces urychli. Pokud ten caj obsahuje mesicek, ma i protivirovy ucinek. Co dale pomuze, je nemit imunitu zhuntovanou antibiotiky a hafem dalsich prasku, jak to dela sposta lidi, jen je trochu ofoukne. Ja zadne prasky nikdy neberu, vyjma vzacnych okolnosti, jako zanet zubu a obvykle nemam pri chripce horecku dele, jak jeden den. Druhy den trochu teplotu a konec.
Kdyz si prectu oba postupy, tak oba byly poradny zahul na jatra. To, ze je nejaka latka "prirodni" a nejaka "synteticka" jeste neznamena, ze se s nimi nase odpadni systemy vyporadavaji nejak odlisne. Akorat ta homeopatika jsou z tohoto hlediska ok, protoze v nich nic neni (a taky nic neleci).
I stare korenarky vedely, ze nektere bylinky se nesmi kombinovat a maji dalsi omezeni. Jako bychom na to v dnesni mode vseho prirodniho uplne zapomneli a cpali je do sebe hlava nehlava.
A pak hlavne to vino v kombinaci s paralenem, to je zaprve fascinujici huntovak a ne lek a zadruhe nedodrzeni ciste konvencniho postupu.
Odpoved na otazku v nadpisu clanek nedava a takovyto postup "testovani" ani nikdy nemohl. Je evidentni, ze v redakci neni snad nikdo, kdo by studoval filosofii a metodologii vedy nebo alespon zaklady statistiky nebo pravdepodobnosti.
Je to jednoduché - kupte si obyčejný jelení lůj a mažte si odřená místa. Překvapivě účinné.
Já požívám už léta tyčinky Regina Placenta, cena přijatelná, a je to celkově příjemné. Jednou sem si na zkoušku koupil dvakrát tak drahou neutorgenu a krom toho, že nebyla lepší měla i nepříjemný odér.
Základem je ale prevence - koupit si kvalitní papírové kapesníky, jsou výrazně jemnější než ty laciné nebo látkové, pak se nos odře výrazně méně.
A co myslíte, že je Regina placenta zač? :)
No rozhodně je daleko příjemnější než obyčejný jelení lůj, který sem byl nucen si koupit, když placentu neměli.
Borozan.
Mast chránící pokožku v okolí nosu před podrážděním. Vhodná při rýmách proti "odřenému" nosu.
S Borozanem mám taky nejlepší zkušenost. Stojí cca 90 Kč (i přes malé balení vydrží déle než na jednu rýmu) a nikdy nemám při rýmě odřený nos (používám ale zároveň kvalitní papírové kapesníky). Navíc má v sobě eukalyptovou a mátovou silici, takže v začátcích rýmy nos uvolní.
Nevím - já natřu odřeniny francovkou a to mne donutí na frňák nesahat, dokud se nezahojí.
Lek na chripku neexistuje, to byste mela vedet. Ani paraleny ani brufeny NEJSOU lekem na chripku, jen na zmirneni priznaku. Duvod proc Vase dcera mela rychlejsi zotaveni je zjevny. Telo se proti chripce brani zvysenim teploty. Zatimco vy jste brala leky, ktere zvysenou teplotu tlumily, a tudiz znemoznovali telu se prirozene branit, vase dcera nic podobneho nedostala (homeopatika nefunguji a tudiz nejenze nic neleci ale navic ani nesrazi teplotu) a tim padem zvysena teplota vylecila chripku u vasi dcery rychleji nez u vas.
Slivovice s citronovou šťávou v poměru 1:1 do čtvrtlitrového hrnku. Slabší povahy naředí čajem a medem. Hrnek vypít na ex. Po konzumaci pacient upadá do bezvědomí, ale probouzí se ve značně lepším stavu neboť tělo se v klidu vypotí a vitamínová dávka z citronu mu pomůže viry přeprat. Banální virózy léčí přes noc, chřipku během několika dní (v závislosti na schopnosti nemocného pozřít další dávku). Na odřený nos platí cokoli mastného, třeba sádlo. Je-li to ovoněno tymiánem či hřebíčkem, jen lépe.
Hustý, trochu se to bojim použít, ale asi do toho půjdu, jestli mě přemůže chřipka (jakože už léta ne, od té doby, co sem přestal brát sajrajty farmaceutických firem).
Chřipku i jiné virózy lze vyléčit za jediný den bez léků i jakýchkoli jiných pomůcek.
Chce to pouze pevné rozhodnutí se uzrdravit (to nemá většina lidí), chce to překonat nechuť k jídlu (i zde většina lidí selže), a chce to neulehat do postele, kde se nacháte převálcovat nemocí (opět většina lidí dělá tuto chybu).
Potom je výsledek zaručený.
"When I get sick, I stop being sick, and be AWESOME instead. True story."
Překonávat nechuť k jídlu je hloupost. (Mimochodem půst je velmi účinným léčebným prostředkem.) Když nemocný nemá chuť k jídlu, nemá se nutit. Měl by jen dostatečně pít.
A zkuste si při chřipce (myslím při skutečné chřipce, ne pouhém nastydnutí) neulehnout do postele... Hádám, že jste chřipku nikdy nebo pěkně dlouho neměl, takže nevíte, jak se tato nemoc projevuje. Ta vás položí do postele, ať chcete nebo ne :D
Nepleťe si, prosím, chřipku s jiným typem virózy. To, co zde popisujete, opravdu není žádná chřipka.
Proč by to nemohla být chřipka? Co si tak pamatuji příznaky chřipky, tak to je:
Rychlý nástup, během několika desítek minut je člověk na umření, to to splňuje. (A toto se považuje za příznak pro chřipku charakteristický)
Bolest ve svalech, o tom se autorka nezmiňuje.
Vysoká horečka kolem 39, autorka píše přes 38, to by mohlo být.
Chřipka nezpůsobuje rýmu ani kašel, ale protože oslabí tělo, je často provázena i další nákazou, která už rýmu i kašel způsobit může.
Takže to chřipka mohla být, ale průběh není zcela učebnicový.
Chřipku jsem už neměl ani nepamatuji, ale na virózy mi nejvíc vyhovuvuje v + č (vypotit se + česnek, ten i jako prevence) a c (cibule ) také není k zahození
Chřipka by to mohla být, ale při skutečné virové chřipce je člověk jako lemra cca 14 dnů, spíše ale 3 týdny. Bolí ho celé tělo a jediné, co zvládne, je ležet v teplé posteli.
Pokud jen kašle a má rýmu, není to chřipka (i když my tomu tak říkáme), ale nachlazení. To pak trvá cca týden-10 dnů. Léčit obojí Paralenem nebo Paracetamolem je totální nesmysl. Tyto léky snižují teplotu a tělo si pak s nemocí neporadí.
A nemôže to byť aj tým, že zatiaľčo dcéra sa nepohla z postele a oddychovala, telo spotrebovávalo energiu iba na boj s chorobou, tak autorkine telo nemalo kľud a muselo makať (do lekárne, variť, starať sa o dcéru, ...)?
Taky si myslím. To je přesně to, co tělo při chřipce hlavně potřebuje - zalézt do postele a odpočívat. A v klidu bojovat s chorobou vlastními prostředky. Velmi účinným prostředkem imunitního systému na likvidaci patogenů je zvýšení tělesné teploty na úroveň, kterou tyto patogeny nepřežijí. Zvýšená teplota a horečka jsou tedy vysoce efektivní ozdravné mechanismy, které rozhodně není rozumné tlumit. (Vysoké horečky se tlumí pouze u malých dětí, u nichž mohou narušovat činnost CNS, u dospělých případně velmi vysoké horečky, které už mohou organismus spíše vyčerpávat.) Takže při chřipce zalézt do postele a hlavně dostatečně pít (zvýšená teplota = zvýšené ztráty tekutin) a hlavní zásada: klid na lůžku. Utratit patnáct set za "léky" je čirá blbost, ať už jsou "chemické" nebo "přirodní." Pokud člověk netrpí nějakým patologickým deficitem imunity (AIDS, leukémie apod.), tak si tělo s viry poradí samo (když mu přitom nebudeme házet klacky pod nohy).
Existuje aj omnoho účinnejšia možnosť, a tou je vitamín C v tolerančných dávkach. Viac tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Na odreny nos pouzivam maslo, do dne se to zahoji, samozrejme si nesmite po vysmrkani nos drit minutu kolem dokola.
Kdyz me zastihne viroza nebo i obycejne nevirove nachlazeni, zabere na to jedine se vypotit, hodne pit, jestli caj tak rozhodne roiboos, jist neco s vitaminem C (citrusy...). K prevenci doporucuji rakytnik. Leky si neberu uz leta a prubeh je vetsinou kratsi. Homeopatika jsem zkusila jen jednou (tedy ne na chripku) a nemela ucinek zadny.
Kdybych se musela behem nemoci starat jeste o nekoho, tak samozrejme, ze to potrva dele.
Už od útlého věku jsem trpěla na chřipky, záněty průdušek apod. a z vlastní zkušenosti tak můžu říct, že klasická medicína je opravdu jistota, ale pokud není nemoc přímo na antibiotika, doporučuju zůstat půlku dne v horké lázni inhalovat výpary s rozpuštěnou solí, popíjet cokoliv teplého s citrónem, medem, zázvorem, křenem, bylinkami... co vás jen napadne. A pokud vás trápí rýma a odřený noc, nejlepší je mazat neustále jelením lojem. Mám hodně slabou imunitu, ale kdykoliv na mě leze chřipka, zkusím všechno co se dá (ale opravdu to chce zůstat doma a jet jednu alternativní medicínu za druhou) a je mi do druhého dne dobře.
Internet Info Vitalia.cz (www.vitalia.cz)
Chytře na život. ISSN 1802-8012
Copyright © 2009 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Vitalia.cz využívá zpravodajství ČTK