Hlavní navigace

Co se děje na trzích tento týden?

23. 5. 2011

Sdílet

Pro fanoušky farmářských trhů tu jako obvykle máme kompletní přehled termínů v celé ČR a navíc několik upozornění na změny a novinky. Pojďte nakupovat čerstvé místní zboží!

Farmářská tržnice Brnovíce

Začínáme dobrou zprávou pro obyvatele či návštěvníky Brna. Farmářská tržnice Brno, která měla potíže s pozemkem, pokračuje, ale na novém místě!

Nově ji najdete na prostranství mezi Ikeou a Avion Shopping parkem. Všichni jste zváni k nákupu čerstvých potravin, výrobků a produktů přímo od farmářů.

Farmářské trhy na Kulaťáku, Praha 6… více

Pozor – tuto sobotu se zcela výjimečně nekonají oblíbené tradiční farmářské trhy v Dejvicích. Od dalšího týdne tu opět najdete prodejce pravidelně.

Farmářské trhy v Hořicíchvíce

První farmářské trhy proběhnou v Hořicích na náměstí 24. května. V několika stáncích si budete moci zakoupit produkty od domácích výrobců či pěstitelů.

Město tak reaguje na výsledky ankety týkající se trhů v Hořících, kde vyšlo najevo, že mimo komerčních trhů si hořičtí občané přejí i změnu v podobě trhů farmářských. Tyto trhy jsou zatím jen zkušební. Další jednání o případném pokračování proběhne na základě ohlasů veřejnosti.

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi… více

Cyklus farmářských slavností se koná na farmách oceněných v soutěži Farma roku. Sedm slavností se postupně uskuteční od dubna do listopadu a kromě programu pro děti nabízí prodej farmářských produktů.

Nejbližší termín: 28. 5., Kunclův mlýn, Brzina, okres Příbram

Selské trhy v Národním zemědělském muzeu, Praha 7-Letná… více

Ve dvoře Národního zemědělského muzea se rozjely pilotní díly trhů s nabídkou kvalitních potravin. Jsou také příležitostí k představení nositelů ocenění Regionální potravina či Klasa, takže jejich návštěvníci se mohou těšit na kvalitní nabídku rozmanitých potravin z různých regionů Čech, Moravy a Slezska.

Pořadatelé dále připravují i zajímavý doprovodný program. Například v pátek 27. 5. budou Selské trhy NZM Praha obohaceny také o prodej vín od vinařů, kteří se o den dříve představí v muzeu na speciální akci nazvané „To nejlepší z Valtických trhů“.

Přečtěte si: Pražská Letná od května ožije Selskými trhy

WRV Farmářské trhy – Domažlice… více

Chcete jíst české potraviny a nevíte, které to jsou? Přijďte se podívat na WRF farmářské trhy s nabídkou potravin a dalších výrobků z našich luhů a hájů. V Domažlicích začínají v sobotu, dále je tu najdete zhruba jednou za měsíc. Pořadatelem je WRV envi o.s. Horšovský Týn, který připravuje také WRV farmářské trhy v Klatovech.

Farmářské trhy v Třebonivíce

Farmářské trhy v Třeboni nabízejí zájemcům možnost nakoupit čerstvé kvalitní regionální produkty. Zboží budou dodávat regionální zpracovatelé a farmáři. K Třeboni neodmyslitelně patři ryby, a proto i zde bude nabídka čerstvých ryb, dále pak zelenina, ovoce, mléčné produkty, pekařské výrobky, vejce, med a další!

V Třeboni se začíná 28. května.

České jahody na Kubáni a na Františku… více

První české jahody můžete nakoupit na novém farmářském trhu František a také na Kubáni. Jahody jsou pěstované v teplé polabské nížině v blízkosti Českého Brodu, jedná se o osvědčenou ranou odrůdu Elsanta a zkušební odrůdu Flair. Tyto jahody se pěstují pod hřejivým „kabátkem“ z netkané textilie, a tržištím budou kralovat tak 10 – 14 dnů, do té doby, než je vystřídají další a další a letní odrůdy!

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).