Názory k článku
Co je na farmářských prodejnách tak extra?

Mareš
Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---
28. 6. 2012 8:26 Nový

Ty houby!

Kristova noho, čí je to pitomý nápad, prodávat sušené houby vyložené na vzduchu na ošatce? Ve Zdravíčku neslyšeli o vzduchotěsných dózách? "Račte vstoupit do našeho farmářského obchodu. Libo-li zvlhlé vyčichlé houby za dva tisíce korun kilo?"

A tak je to u nás se vším. :-P

Tom
Tom (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 6. 2012 11:35 Nový

Kvalita potravin

celé vlákno

"Právě pro nás, jenž chceme pod názvem „mléko“ kupovat opravdu mléko a ne obarvenou bílou vodu, a ke svačině chroupat mrkev, kterou během růstu nedopovali postřiky, vznikají tzv. farmářské prodejny."

I když jdu do Tesca, symbolu to konzumu a průmyslových potravin, najdu tam 2 druhy biomléka, několik druhů obyčejného čerstvého a několik druhů trvanlivého mléka. Ani jedno z nich kupodivu není obarvená voda. Stejně tak sýry jsou pořád sýry. Z mléka a syřidla. V uzeninách měli biopárky s 95% obsahem vepřového masa. A světě div se, biomrkev bez postřiků také. Ano a k tomu hromada hnusů a občas shnilé maso. Ale nutí vás to někdo kupovat, když na výběr a ne o moc dráž jsou i dobré věci?

Chápu, o co jde ve farmářských prodejnách, a že jsou celkovou kvalitou někde jinde. Ale to věčné české plakání a fňukání nad tím, jak se máme zle.. ani to mlíko už neni co bejvalo a sejry nejsou z krávy .. a můžou za to "oni" (my nikdy). Není to už trochu únavné a omleté, když to navíc není pravda?

Mareš
Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---
28. 6. 2012 12:42 Nový

Re: Kvalita potravin

celé vlákno

Dělají to ONI, ale můžeme za to MY, protože jsme si sem ONY pustili a dali jim do rukou téměř neomezenou moc nad tím, co budeme jíst, pít a dýchat, v čem budeme bydlet, čím se budeme mýt a co si budeme oblékat. Naši východní sousedé to dávno pochopili a dokonce si to dali i do hymny: "Keď sa ONI ztratia, Slováci ožijú." :-)

Ve skutečnosti je to úplně prosté. Jak praví Sturgeonův zákon, "Devadesát procent všeho je šunt." A protože ONI mají největší zisky právě z toho šuntu, tak nám ho hrnou pod tlakem. :-P

Tom
Tom (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 6. 2012 9:14 Nový

Re: Kvalita potravin

celé vlákno

To jakože cizácký kapitál za to může? Nebo ufoni? Jo, než jsme si sem ty "ony" pustili a hospodařili sami, bylo tu krásně. V masnách nebylo maso, mléka byly jen 2 druhy v debilním sáčku a smrdělo plastem, v drogériích nebyl hajzlpapír protože to naši soudruzi blbě spočítali. Víte, jestli za tu změnu k současnému stavu můžou oni, tak jim tleskám. Btw. připomínáte mi tu obskurní skupinu "kvalita potravin" na facebooku, plnou podivných komoušských bab.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) 62.216.147.---
29. 6. 2012 10:07 Nový

Drobná oprava

celé vlákno

Hajzlpapír nebyl, protože vyhořely Harmanecké papierne a než se komunistům podařilo naplánovat jejich obnovu, tak už se neplánovalo.

Mareš
Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---
30. 6. 2012 10:32 Nový

Re: Kvalita potravin

celé vlákno

Proč pořád všichni papouškují tyhlety nesmysly, jak "nikde" "nic" nebylo? U nás v samoobsluze měli kromě mléka v sáčku pravidelně i mléko ve skleněné lahvi, příležitostně dokonce "experimentální" trvanlivé mléko v krabici (ano, už počátkem osmdesátých let). Mléka v sáčku byly mimochodem tři druhy, to třetí bylo jahodové. Možná dokonce čtyři druhy - maně si vzpomínám na nějaké se zeleným potiskem, to snad bylo nízkotučné, ale nikdo to nekupoval, tak to přestali vozit. Hajzlpapír většinu času byl, ačkoliv pravda, na dnešní poměry to byl spíše krepák. A pokud byly prázdné masny, tak mi vysvětlete, odkud jsem bral to přední hovězí pro psa a játra pro kočky. :-)

Někdo možná tyhlety povídačky o prázdných masnách žere, ale ve skutečnosti to bylo úplně jako se vším ostatním: všechno to záleželo na vedoucím prodejny. Schopný vedoucí měl naklizeno, čerstvo a široký sortiment, neschopný měl prázdné háky a ve skladu mu hnilo neprodané tlusté od bůčku. Kdo měl smůlu na neschopného krámského (a byl příliš líný zajít o šest set metrů dál do jiné prodejny), ten z toho má holt trauma dodneška a rozplývá se nad unifikovanou sojou z Hamé.

Tom
Tom (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 7. 2012 10:25 Nový

Re: Kvalita potravin

celé vlákno

No jo, byl to ráj na zemi. Akorát když byl blbej vedoucí prodejny (a že jich bylo) tak si člověk koupil jen shnilej bůček, jak sám píšete. Lépe jste ten komunistický bordel popsat nemohl ;)

Jerry12
Jerry12 (neregistrovaný) 89.177.144.---
1. 7. 2012 19:27 Nový

Re: Kvalita potravin

celé vlákno

Tome, prober se. Komancove uz jsou pryc a Mares o nich nemluvil. Nema valnej smysl porovnavat jak to bylo tenkrat s tim co mame dneska.

Dulezitejsi je, ze retezce u nas prodavaj za stejny nebo vetsi penize o hodne horsi zbozi nez v Nemecku nebo Britanii. A muzem si za to sami. Blbou politikou od jeste blbejsich politiku a celkovym pristupem k veci.

Tom
Tom (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 7. 2012 10:17 Nový

Re: Kvalita potravin

celé vlákno

Jerry, reagoval jsem na článek, kde se píše o tom, že mléko není z krávy, sýry nejsou z mléka a mrkev se dá koupit jen chemicky zamořená. O tom, že v Německu a Británii prodávají něco (rozhodně ne vše) levněji a v lepší kvalitě, nebylo nikde ani slovo, tudíž o to nešlo.

Co se týče toho, co bylo a nebylo za komančů, každý máme své vzpomínky. K nám dorazilo mléko v krabici až po revoluci a pamatuju si tu slávu doma, když bylo maso na řízky nebo játra (samozřejmě když si mamka pořádně přivstala a vystála frontu).

Mary
Mary (neregistrovaný) 87.114.112.---
28. 6. 2012 14:45 Nový

Re: Kvalita potravin

celé vlákno

Ono už je dost varovné, když se sháníte po kvalitě a nacházíte výrobky označené jen logem TESCO: tohle se strašně moc rozmáhá: výrobce neznámý, a Tesco produkt vyrobený na zakázku logicky za co nejnižší výrobní cenu. Když zákazník ani nesmí znát výrobce, pak je na řadě otázka: věřit Tescu nebo ne? Ať si každý odpoví sám.

hapka
hapka (neregistrovaný) 94.138.114.---
28. 6. 2012 19:00 Nový

raději znát původ

celé vlákno

Nevím, ale pro mě je důležité znát původ a výrobce. Ochutnejte meruňky z Itálie a meruňky z Moravy, rozdíl je znatelný. Pokud se chceme mít dobře měli bychom se navzájem podporovat. To jsou pořád jenom kritické chytrácké řeči. Vůbec žádné ohodnocení a nebo pochválení, že nežijí ze sociálních dávek a snaží se dělat něco pozitivního pro lidi. Jenže jak tak koukám, Čech neocení asi nikdy nic a nebude mu asi nikdy nic dobré. Jen posílejte miliardy za zahraniční potraviny do zahraničí, protože přesně tolik v těch supermaketech necháte a státní pokladna z toho vidí tak akorát DPH na potravinách. Mě by tam nedostal už ani párem koní, držím jim palce a snad se budou dále rozvíjet. Není nad to zajít si do masny, kde vím odkud je maso a z čeho, protože když není člověk líný muže si to zjistit. Ještě že je u nás zelenina, kde prodejce vozí zeleninu z Moravy.

Mary
Mary (neregistrovaný) 87.114.112.---
28. 6. 2012 20:55 Nový

Re: raději znát původ

celé vlákno

Úplná pravda. V Čechách kope každý sám za sebe. Ještě víc kolem sebe. Závist nedovolí koupit od souseda, tak se jede do supermarketu. Jsou Češi pyšní na své úspěšné spoluobčany nebo vidí za vším jen lumpárnu a podvod? Od toho se mnohé odvíjí.

acjuta
acjuta (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 6. 2012 10:01 Nový

Re: raději znát původ

celé vlákno

Je to tak, 'rozděl a panuj' je asi nejosvědčenější taktika manipulace lidí. Teď je třeba její reverzní inženýring: 'spoj se a osvoboď se od manipulátorů'.