Hlavní navigace

Chystá se adresář biobedýnek

18. 3. 2010

Sdílet

Pomoci usnadnit dostupnost místních a čerstvých bioproduktů a navázání spojení mezi českými biofarmáři a spotřebiteli se rozhodli Bio-info.cz, PRO-BIO Liga a Hnutí Duha. Na začátku dubna společně vydají adresář bedýnkových systémů a Bioklubů působících v České republice. Do konce března mají všechny bedýnkáři a Biokluby možnost vyplnit online formulář s podrobnostmi o své nabídce. Na začátku dubna bude adresář vydán.

Pomoci usnadnit dostupnost místních a čerstvých bioproduktů a navázání spojení mezi českými biofarmáři a spotřebiteli se rozhodli Bio-info.cz, PRO-BIO Liga a Hnutí Duha. Na začátku dubna společně vydají adresář bedýnkových systémů a Bioklubů působících v České republice.  

Příklad naplnění

Do konce března mají všechny bedýnkáři a Biokluby možnost vyplnit online formulář s podrobnostmi o své nabídce. Na začátku dubna bude adresář vydán.

Adresář „Kam pro bedýnky“ bude vydán v elektronické formě a bude dostupný všem zájemcům na internetových stránkách Bio-info.cz, Hnutí Duha a Biospotrebitel.cz. Adresář bude pravidelně, minimálně jedenkrát ročně, aktualizován.

Čtěte téma: Chcete čerstvé zboží přímo od farmáře? Zapojte se do bedýnkování

Štve vás mizerná nabídka ovoce a zeleniny v obchodech? Chybí vám domácí produkce? Chcete mít jistotu čerstvé dodávky? Pak jste ideální kandidát do zařazení do bedýnkového systému. 

Organizátoři tímto způsobem chtějí pomoci získat další zájemce a dále šířit informace o přímém prodeji produktů z farem. Prosí všechny, kdo vědí o bedýnkovém systému či Bioklubu nebo znají farmáře či skupinu spotřebitelů, kteří jej připravují, aby je o adresáři informovali.

Zdroj: www.bio-info.cz

Ilustrační foto: PRO-BIO liga

Čtěte téma: Konzumenti bio víc lžou a kradou

Vědci zjistili, že spotřebitelé, kteří preferují eko a bio výrobky, mají větší sklon lhát a krást než ti, kteří si kupují běžné zboží. Koupí bio si totiž „předplácejí“právo na lhaní. 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).